şükela:  tümü | bugün soru sor
 • beni 6 ekim gününden beri mağdur ettikleri ve hala da mağduriyetimi gidermedikleri için artık belki çalışan biri görür utanır da belki geri dönüş yaparlar diye yazma ihtiyacı hissettim.
  6 ekim günü bir anda modemimin tüm ışıkları yandı ve bağlantım kesildi, vodafone'nu arayıp durumu bildirdim, kendileri kayıt açtıklarını en kısa zamanda dönüleceğini söylediler, ancak ilerleyen günlerde hiç bir geri dönüş olmadı ve tekrar aradım yine aynı avuntu cümleleriyle telefonu kapattık, daha sonra bana modem arızası olup olmadığını kontrol etmek için teknik servis göndereceklerini eğer modem arızalı değilse değişim yapmayacaklarını söylediler ancak yine gelen giden olmadı, bu yüzden lanet olsun dedim ve dışarıdan teknik eleman getirip kontrol ettirdim, kendisi hem portta hem de modemde arıza olduğunu söyledi ve kendisi benim telefonumdan müşteri hizmetlerini arayıp konuştu ancak yine herhangi bir şekilde geri dönüş olmadı, ben de artık iptal ettirmek istediğimi söylediğimde taahhütüm olduğu tazminat ödemek zorunda kalacağımı söyleyerek bunu bir nevi tehdit ve koz olarak kullandılar, bugün 31 ekim ve ben ankara'da yenimahalle'nin göbeğinde tam 26 gündür vodafonenet'ten gönderilecek teknik ekibi bekliyorum, bu arkadaşlar istanbul'dan yürüyerek yola çıksalar sanırım bu vakte kadar gelirlerdi, neden ilgilenilmiyor, neden kimse gelip bakmıyor, neden yetkiliyle görüşmek istediğimi söylediğimde şu anda görüşmezsiniz deniliyor anlamıyorum, bu mağduriyetim ne zaman giderilecek bilmiyorum ve hala sabırla bekliyorum.

  edit: aslında yaşadıklarım bu yazdıklarımın neredeyse iki katı ancak ben kısa kesip sizleri sıkmamak için biraz üstün körü yazdım, sürç-ü lisan ettiysem affola.
 • şaşırtmamıştır.

  neyse, en azından arkadaş vodafone net'e abone olmayı başarmış, ben onu dahi başaramamıştım (bkz: #69165022). evet yanlış okumadınız (bkz: abone olmayı başaramamak)
 • son 2 haftadır kabusum olan çile.
  bundan 2 yıl önce ev interneti için bulaştım bu lanet kuruma,abone olacağım zaman her şey ayağıma geldi,sözleşme,cihazlar v.s
  2 yıl neticesinde sözleşmemin taahhüt süresinin bitmesi ile beraber ve farklı bir adrese taşınmam nedeni ile aboneliğimi iptal etme sürecine başladım. tahmini zor olmayacak şekilde bir iptal talep formunu doldurup kimlik fotokopisi ile beraber belirtilen numaraya fax göndermem gerekiyordu. 21. yy da insanları uğraştırdıkları saçmalığa bak düşünceleri ile beraber iptal formunu ve kimlik fotokopisini 27.12.2017 tarihinde faxlamaya çalıştım. bu gönderiyi iş yerimdeki fax makinesinden yaptım. faxı gönderdikten birkaç saat sonra müşteri hizmetlerini arayıp teyit almak istedim. müşteri temsilcisi faxın ellerine ulaşmadığını söyledi.
  işte çile yavaş yavaş başlamıştı. o günden sonra her gün 4-5 farklı makineden fax çektim. sürekli verdikleri fax numaraları(0216 556 31 73-77) meşgul olduğundan fax iletilemedi raporları geldi. ilk günden beri düzenli olarak günün değişik saatlerinde değişik makinelerden (iş yerimizde 5 tane fax cihazı var)defalarca fax göndermeye çalıştım. her günün sonunda da yaklaşık 1 saat çağrı merkezi müşteri temsilcisi-takım lideri vs kişilerle telefon görüşmesi yaptım. nafile nafile nafile...
  bu gün itibari ile (11.01.2018) abonelik taahhüt sürem sona eriyor. bir şekilde extra fatura ödetecekler bana.
  her şey bir tarafa 15 gündür günde yaklaşık 2 saatimi bu işlere harcıyorum. btk ya da şikayet olarak bildirdim,geri dönüş olmadı.
  lütfen bir fikri olan yardımcı olsun. böyle büyük firmaların böyle basit ayak oyunları yapması gerçekten komik. sadece fax kanalı ile iptal başvurusu almak nedir? evrakları taratıp mail atayım diyorum,öyle bir kanalımız yok diyorlar,iadeli taahütlü posta göndereyim diyorum onu da kabul etmiyorlar.

  biraz uzun oldu kusura bakmayın ama,bir fikri olan varsa ve yardımcı olabilecekse memnun olurum.
 • son 2 gündür bir sorunu çözüme kavuşturamayan internet sağlayıcısı.

  ay başı olunca kotamın yenilenip yani akk sıfırlanıp internet hızımın 16 megabit'e çıkması gerekiyorken hala 6 megabitte sabit kalması üzerine müşteri hizmetlerini aradım. müşteri hizmetlerindeki kişi internet hızımı 12 megabite düşürüp 16 ya çıkarıp birşeyler yapmaya çalıştı. kotamın durumunu öğrenmek istedim bana 160 gb kullanmışsınız dendi. daha kotanın dolup dolmadığından haberleri yok, birde boş boş işlem gerçekleştiriyorlar. henüz kotanız güncellenmemiş hızınız bu yüzden düşük dendi. bende arıza kaydı oluşturmalarını istedim. arıza kaydı oluşturuldu bugün tekrar aradım efendim kotanız güncellenmiş ama hızınız hala 6 megabit diye bilgi verdiler. ne kadar kullandığımı öğrenmek istedim 15 gb dendi 1 güne 6 megabit internet hızı ile nasıl 15 gb kullanabilirim diye sorunca efendim ayın 1 inden itibaren hesaplanmış dendi. bende şimdi akk yok ama 6 megabit ile internete giriyorum hadi bu sorun çözüldü diyelim o zamanda kotam dolunca tekrar 6 megabitte kullanacağım bu durumda ne yapayım ben ? mağduriyetimi nasıl gidereceksiniz deyince, efendim arkadaşlar çalışma sağlıyorlar en kısa zamanda düzeltilir diye bilgi veriyorlar. ulan 2 gündür ne yapıyorsunuz 6 megabitte internete giriyorum kotamdan gittiğini söylüyorlar ve çözüm için hiçbir girişimde bulunmuyorlar.

  sakına bulaşmayın kullanmayın pişman olursunuz.
 • arkadaşlar yoldaşlar sevgili romalılar, bende aynı dertten mustarip bir vatandaş olarak sizlere yol gösterecek adımları açıklıyorum alın elinize kağıt kalem dinleyin şimdi, adrese bağlı bulunduğunuz yerdeki hakem heyetine gidip bu firmaya ihtar çekmek ve meramınız her ne ise onu yazıyorsunuz - ihtar yolu ile. ben mesela cayma bedelini ödemek istemediğimi ve bundan sonraki faturalardan sorumlu değilim üyeliğimin iptali diye uzun uzadıya yazdım ve postanedeki iadeli taahhütlü gönderdim. zarfın içine sözleşmenizi ve ihtar kağıdı koyun ( zarfın üzerine zarfın içinde toplam 9 sayfa ve 1 sayfa ihtar vardır diye yazın avukatları için toplamı kaç ise artık sayfaların) ve bunlardan birer fotokopi alın. cünki bu size daha sonraki işlemde lazım olacak. firma cevap verdikten sonra cevap ne olursa olsun hakem heyetine gidip dava acıyorsunuz bu gönderdiğiniz ihtar ve firmanın cevabıyla yaklaşık 3 ay içinde hiç bir üçret ödemeden iptal edersiniz veya ödersiniz mahkeme yolu ile geri alırsınız.umarım yardımcı olur birilerine. gönül ister ki iyi hizmet alalım ve bu gibi şeylere ihtiyaç duymuyalım fakat firmanın hizmeti rezalet. kendilerini düzeltirler bundan sonra.
 • sözleşme kapsamında alamadığınız bir hizmet için ücret ödememeniz gerektiyor. alamadığınız hizmet nedeni ile de sözleşmeden fesih hakkı doğuyor. internet kullanım miktarınızı yazılı olarak isteyin.