şükela:  tümü | bugün
 • bir arkadaşımın başına gelen ve günlerce uğraşmasına rağmen çözemeyince bana buradan yazmamı rica ettiği rezalet gibi rezalettir.
  çok özetle olay şöyle gelişmiş;
  20 gb internet paketi kullanan arkadaşım, ‘evdekal’ çağrıları sırasında sürekli wifi kullanmasına rağmen, bir akşam 'internet aşımı' gerekçesiyle 878 lira 30 kuruşluk faturayla karşı karşı karşıya kaldı. ardından vodofone müşteri temsilcisiyle yaptığı görüşmede, detaylı faturasını istemesine ve kaç gb aşım yaptığını sormasına rağmen bunları öğrenemedi. üstelik üst üste yaptığı aramalarda her seferinde farklı gerekçeler öne sürüldü. nihayetinde kendisi, vodafone'un sisteminden kontrol ettiğinde internet aşımı olmadığını gördü. ayrıca, fatura öncesinde kendisine gönderilen mesajda ''tarifeniz kapsamında paket aşımı durumunda otomatik kullanım durduma özelliği devreye girecektir' denmesine rağmen bu aşımın neden olduğu, kaç gb aşım gerçekleştiği, gb başına kaç lira fatura edildiği gibi hiçbir soru, müşteri temsilcisi tarafından cevaplanmadı.
  3 gün boyunca uğraşmasının ardından, kendisine ulaşan müşteri temsilcisi faturada 114 liralık indirim yapacaklarını söyledi. bu da 'mesaj' indirimi altında yapılacakmış. ama hal ne kadar aşım olduğu sorusunun yanıtını alamadı. internetten araştırdığındaysa, bu fatura döneminde çok sayıda insanın 800 ile 1000 lira arasında fatura mağduru olduğunu gördü.

  türkiye'de kurumsal firmalar bile bakkal mantığıyla yönetiliyor. bunu her seferinde görüp, hiçbir şey yapamamak ise gerçekten çok saçma

  görsel

  görsel

  görsel

  edit1: destek verip gündeme sokanlara teşekkürler.
  edit2: eski bir çağrı merkezi çalışanı, iyi çalışanların işten ayrıldığını, yeni yetmelerin ise iş bilmediğini söyleyerek, suçluyu yine müşteri olarak bulmuş. 1 -2 tane farklı müşteri temsilciyle konuş diye akıl vermiş. tee allahım ya
  edit3: aaa yok yok, faturalı hat kullanan bir zengin olduğum için de ben suçluymuşum, pardon.
 • 10 üzerinden 10 rezalettir
 • 10/10 rezalettir. ülkede güvenebileceğimiz tek bir kurum dahi kalmadı maalesef
 • yiyin ağalar yiyin...
 • rezalet gibi rezalettir.

  bugün vodafone ile ilgili ikinci büyük rezalet başlığıdır. artık vodafone rezaleti başlıklarına alıştık. işte bu yüzden tüm çevremiz ile yıllardır turkcell'ciyiz. orada nedense böyle rezaletler olmuyor.
 • bu aralar çok göze batıyosun vodafone. kurumsal firmaysan gerekli aksiyonu al. yeter görmek istemiyorum artık rezaletlerini...
 • bir yanlışı düzeltmek bu kadar zor olmamalı.
  hata kabul edilebilir ama düzeltilmemesi ve bir de dalga geçer gibi indirim (lütfetmişler) yapılması, rezaletin doruğuna çıkarmış mevzuyu.

  umarım hallolur.
 • vodafone yöneticilerinin güvendikleri bir "arkaları" olduğunu düşündüren rezalettir.
 • 0/10 değerinde rezalettir.(demiştim ancak burada ilaveten vodafone'un kullanım hakkında bilgi verememe kabiliyetsizliği var. bu büyük rezillik)

  faturalı hat kullanmak lükstür. defalarca yazdık,faturalı tarife kullanmayın diye.

  not: vodafone çalışanı olduğumu söyleyen olursa onun ben amına koyayım.

  ne kullandığınızın farkında olun, armut gibi tüketici olmayın.
  -kullanım detayıyla ilgili: kullanıcı hücresel verisini kapatmışsa vodafone böyle bir şey kesemez. tabi herkes arka tarafta hücresel verisini kapatmadan wifi'ı açıp devam ediyor. wifi ile ilgili bir sorun olduğunda da(ki oluyor, hepimizin evinde oluyor) hücresel veri yapıştırıyor.
 • vodafone ise şaşırmadım. uygulamada yaptıkları hata yüzünden 30 tl’mi aldılar. iadesi için belki 10 kere aradım. en son iade ettik diyerek yalan söylediler, iade falan yok. bildiğin paranın üstüne yattılar yani.