şükela:  tümü | bugün soru sor
 • beşiktaş çarşısı'nın üst katındaki aşırı pahalı ve verilen parayı kesinlikle hak etmeyen posh mekan.
 • gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki aşırı pahalı değildir.
  evet pahalıdır; ama sadece biraz.

  bu hayatta güzel şeyler hep pahalıdır.
  az ya da çok...
 • geçen hafta ilk kez gittiğim ve hayli beğendiğim istanbul/beşiktaş restoranı. "fine dining" tarzı bir yer. mekan oldukça güzel dekore edilmiş. pencere kenarı ya da (hava uygunsa) dışarıda bir masanız varsa daha da güzel. boğaz manzarası nefis.

  şarap listesi de oldukça tatmin edici. evet, pahalı, ama kalite üst düzeyde. servis, vs. o da aynı. tüm çalışanlar son derece profesyoneldi.

  biz ana yemek öncesi karışık deniz ürünü tabağı ve türk meze tabağı aldık. abd'nin doğu kıyısından kalkıp gelen biri olarak deniz ürünü tabağını hayli beğendim diyebilirim. ton balığı tartar biraz tatsız tuzsuzdu, ama onun dışındakiler iyiydi. türk meze tabağı da güzeldi. ben özellikle çiğ köfteyi ve patlıcan dolmayı çok beğendim. evet, karıştırdık biraz ama olsun. bende pek öyle "şöyle başlarsan böyle gitmek zorundasın" elitliği yok.

  ana yemekler de aynı şekilde kaliteliydi. ben yoğurtlu kebap aldım. boston'dan gelip grouper yiyecek halimiz yok. ama masada balık, vs. sipariş eden arkadaşlarım da vardı. tadına baktık haliyle. güzeldi. yoğurtlu kebap en uzun süre değişmeden menüde kalan tek yemekmiş. ben biraz da ondan merak ettim. sunum filan harikaydı.

  daha sonra kahve filan derken dört saate yaklaşan yemeğimizi bitirdik. bu tip mekanların güzel yanı, hemen kalkıp gidin diye sizi sıkmıyorlar. çok rahattık.

  biz üç kişiydik, ve bahşiş dahil ödediğimiz hesap 700 tl civarındaydı. özel günler, vs. için güzel. tavsiye edilir. zaten içeride çok sayıda süslü püslü çift vardı. ben koyu renk kot, siyah slim-fit gömlek ve koyu renk bir blazer giydim. ortama son derece uygundu. fazla kasmaya gerek yok.
 • bjk plaza'nın roof'unda yer alan manzarası enfes restoran. grup yemeklerinde, sevgilinizle veyahut eşinizle çıkacağınız özel bir akşam yemeğinde tercih edilebilir. (hatta; vaftiz töreni bile yapılıyor öyle söyleyeyim) boğazın romantizmini iliklerinize kadar yaşayabilirsiniz. buraya gelip de şarap içmeyeni dövüyorlar. ben konsepte uymadım ve rakı içtim. rakıyı seviyorum! *

  mutfağı fena değil. bahse işletmeden beklentim daha yüksekti lakin yine de üzmedi. yediğimin, içtiğimin çok detayını vermeyeceğim ama sadece bir şeyden bahsetmek isterim. hayatımda yediğim en enteresan lakerdayı burada yedim. alışılmışın dışında balığın derisi de üstündeydi ve takozların üstüne portakal dilimi koymuşlardı. altında da humusumsu bir harç vardı. salamura gibiydi. güzeldi. tavsiye ederim.

  ben genel olarak burayı beğendim. garsonlar çok kibar ve ilgili. saçının arkasından bağırsak kurdu gibi bir kuyruk bırakan garsona selam olsun, bizle çok ilgilendi. muadili olan vue lounge & bar ile bura arasında tercih yapmak esasen kişiye kalmış bir şey. ben, bjk meydanına tepeden bakarak sigara tütmeyi daha fantastik bulduğum için, vogue diyorum.

  şu konuda giydirmeden edemeyeceğim;

  tuvaletin hijyenini hiç beğenmedim. pub tuvaleti gibi her yer sidik. ve ayrıca; şekil yapacağım diye enteresan enteresan pisuvarlar koymuşsunuz. arkadaş; oldu olacak karşılıklı işeyelim milletle..

  not: vale hizmeti bjk plaza'ya ait. plaza içinde restorana çıkan sadece bir asansör var. diğer asansörler farklı yerlere çıkıyor buna dikkat etmek gerek.
 • ınstagtamdaki yer bildirimlerine bakıldığında eskortların uğrak yeri olduğu anlaşılan mekan.