• replicantlari gozun fazla sacma ya da fazla duygusal durumlarda verdigi tepkilere insanlardan ayirmaya yarayan test ve makinasi...
    (bkz: do androids dream of electric sheep)
    (bkz: blade runner)
  • bir iki soruya bakalım...

ıt's your birthday. somebody gives you a calf-skin wallet...

you've got a little boy. he shows you his butterfly collection plus the killing jar...

you're watching television. suddenly you realise there's a wasp crawling on your arm...
  • tyreal tarafından aşağıdaki gibi açıklanmış hadise. adamın yarattığı canlıları basitleştiren bir testi aşağılaması son derece normaldir.

"capilary dilation of the so called blush response"
    "... fluctuation of the pupil"
    "involuntary dilation of the iris"

(bkz: blush response)
  • genelde replicant'lara anneleri ile ilgili sorular soruldugu zaman delirmeleri nedeniyle* turklerin de bu testi gecemeyip replicant sanilma ihtimali bir hayli kuvvetlidir.

- anneniz hakkinda da bir soru sormak istiyorum (bu sirada elemanin goz bebekleri buyur)
    - ne diyon lan sen!
    - sizi hic parka goturmu$ muydu?
    - laaaaeeeaayn ne diyon sen anama?! (eleman testi yapan adama dalar).
  • tam olarak şu soruları içeren blade runner testidir;
    -"it's your birthday. somebody gives you a calf-skin wallet..."
    -"you've got a little boy. he shows you his butterfly collection plus the killing jar..."
    -"you're watching television. suddenly you relise there 's a wasp crawling on your arm..."
    -"you're reading a magazine. you come across a full-page nude photo of a girl. you show it to your husband. he likes it. e hangs it on the wall. the girl is lying on a bearskin rug..."
    -"you're watchibg a stage play a banquet is in progress. the guests are enjoying ab appetiser of raw oysters. the entree consists of boiled dogs..."
  • (bkz: philip k. dick)
    (bkz: ridley scott)

sırf detay olsun diye "fokt-kamf" okunur.
    deckard'ın replicant olup olmadığı, kendi kendine "replicant çıkmaktan tırsıyorum öyleyse replicant'ım" diye düşündüğü, hatta sırf bu yüzden adının descartes'çasına deckard olduğu varsayılan testus.
  • %100 kesin sonuç vermeyen test. bu yüzdendir ki rachael, deckard'a "have you ever retired a human by mistake?" diye sorar.
  • geçen gün şirket yaptı bu testi bize. adını da ilk kez duydum saçma sapan. performans ölçümü müymüş nemiş anasını satim. antin kuntin şeyler işte. hep filmlerden görüyorlar tabi bunları. bok işler. neyse. bir tek ben geçememişim. bildiğin çaktım lan. şimdi herkes tip tip bakıyor. ulan alt tarafı boktan bi test. nedir yani. ben sana bakıyom mu? hayır deli kuvveti de vardır bende, bi koyucam yamulucak pis herif. rendekâr bey var bi de. müdür. adında meymenet yok. hep onun bok yemesi bunlar. neyse. yağmur yağıyor gideyim ağlayayım acızzzk.
  • bugün uygulansa insanlığın yarısının geçemeyeceği test.
hesabın var mı? giriş yap