*

şükela:  tümü | bugün
 • albümün içeriği olarak,diğer albümlerde olduğu kadar böğürtünün olmayacağı açıklandı.daha rahat ve mesaj dolu parçalar olacakmı$.her albümde olduğu gibi maskeler deği$mi$*corey taylor ve sid wilson maskelerini tamamen deği$tirmi$ler.sahnede müzikten çok ucube $ovu olmaması umulmaktadır.tabi albümü önceden dinleyen ele$tirmenlerin albüm hakkında yaptıkları iyi yorumlar biraz olsun slipknot hayranlarını mutlu etmi$tir.yıllardır boğaz patlatan corey taylor'un brutal vokalsiz bi bok olmadığını savunan insanlara yeni bi sava$ ba$lıycak gibi gözüküyor.corey taylor clean vokal ile albümün tozunu atmı$ diyebiliriz.zaten clean vokali nasıl yaptığı az çok bilindiği için*tela$a gerek kalmamı$tır.sonuç olarak yeni,sert ve süprizlerle dolu bir slipknot ve albüm geliyor denebilir.
 • muzisyenin hayatsal ve psikolojik olgunlugu ticari kaygiyi bir kenara birakip müziklerine aktarmalarinin ne gibi sonuclar doguracagini ibretle gördüğümüz slipknot albumu.2. resmi albumleri iowa dan sonra corey taylor in yan projesi stone sour u dinleyen # 6 shawn crahan, rivayete göre bütün bir stone sour konseri seyirciler arasindan gizlice izleyip konser sonunda corey in yanina gidip kendisinden özür dilemiştir."vokal yeteneğinden şüphem yoktu fakat bu kadar geniş ve duygusal olabilecegini ,tahmin etmemiştim" diyen palyaço, yeni albumlerinde bir konsept cercevesinde mutlaka akustik sarkilara yer vermek ve ilk albumdeki wait and bleed den bu yana 2. plana itilen corey in clean vokalini öne cikarmak istedigini soylemistir. albumdeki vermillion, ve circle gibi sarkilar, bir akustik gitar ve bir corey taylor la da slipknot psikopatliginin hissettirilebilecegini kanitlamislardir.
 • albümünden $u ana kadar çekilen klipler

  1-duality
  ilk kliptir. evin içinde onlarca genç ile tepi$ip evi birbirine katmaktadırlar.
  2-vermillion
  bir genç kızın etrafında geçen kliptir. görsellik bakımından oldukça ileridir. klipteki kızı janna bossier oynamaktadır*
  3-vermillion part 2
  bir çayırda geçmektedir. kızın biri havanıp konmaktadır. klibin içinde elemanlardan hiçbiri gözükmez. klipteki bayan janna bossier ' dir(strencher' e te$ekkürler).
  4-before i forget
  bütün elemanlar maskesiz bir $ekildedirler fakat gerek kamera açıları gerek ise blurry mod nedeniyle yüzleri yine gözükmez. beyaz bir odanın içinde söylemektedirler.
 • sadece vermilion dinlemek icin alinabilecek bir album.
 • defalarca ve defalarca dinlemek için alınması gereken albüm. adamlar resmen 'biz geleceğimiz yere kadar geldik, şu dakikadan itibaren istediğimiz müziği yapıyoruz' der gibi albüm çıkarmışlar. eski albümlerinden çok daha olgun ve komplike bir albüm. açılışından kapanışına bir dakika dahi bırakmıyor albüm elinden dinleyiciyi, güzel şarkı yapmak için tek bir formülü yok adamların. albümde tek değişmeyenler, muhteşem riffler ile corey taylor ve joey'nin kusursuz performansları.
  slipknot'un en metal ve en iyi albümü. rüştünü ispatlayıp, saygınlığını sağlamlaştırdığı albüm bir nevi.
 • son birkaç senede, arada bir bana kadar ulaşan 'ulan bu herifler ne güzel şarkılar yapmaya başladılar' dediğim her slipknot şarkısının kaynağı meğerse bu albümmüş, aydınlandım. maşallah, son derece 'clean' bir albüm. aynen devam slipknot.

  (yazar burada 'clean' kelimesi ile, albümün clean vokal ağırlıklı oluşuna gönderme yapıyor. yazar burada çok şakacı, yazar burada alem. ilahi yazar.)
 • slipknot'un yine, yeniden dinledikce kendine hayran birakan, "slipknot ergen grubu yeaa" seklinde konusan cok bilmis metalcilerin kafasina cd'siyle vurulasi muhtesem album.

  efenim bu albümle beraber slipknot daha mainstream bir yola girmis, bir miktar daha profesyonellesmis ve muzigini olgunlastirmistir. bu slipknot'un metal dunyasinda yerini saglamlastirmasini ve daha cok kabul gormesini saglamakla beraber, slipknot'u ortaya ciktigi zamanlardan beri takip eden siki hayranlarini da rahatsiz eden bir durum oldu elbette.

  bana kalirsa bu albumle beraber degisen maskeleriyle, soundu ile ve 2004-2005 yillarindaki olaganustu canli performanslariyla slipknot tavan yapmistir. daha sonralari all hope is gone ile muzikal olgunlugu en üst duzeye cikacaktir slipknot'un ama bu albüm ve takip eden 2-3 yil, slipknot'un altin cagidir. the blister exists ve before i forget ile headbang'den boynunuzun agridigi, duality ile icinizdeki ince ofkeyi hissedebileceginiz, vermillion ile tuylerinizin diken diken oldugu bir albumdur bu...
 • zamanında dinlerken fark etmemişim ama bu albüm de rick rubin'in "daya baba sesi sonuna kadar" formatlı dinamik öldüren, clipping manyağı prodüksiyonundan nasibini almış. albümün geneli renkli bir sounda sahip olduğundan çok fark edilmiyor diğer işlerinde olduğu kadar.

hesabın var mı? giriş yap