şükela:  tümü | bugün soru sor
16 entry daha
 • youtube'a düşmüş, izledikten sonra buraya edit gelecek.

  film sonrası edit : görüntü kalitesi, efektler vs. bir fan yapımı için oldukça güzel ve uğraşılmış. çok emek harcanmış belli. aşağıda spoiler kısmını izlemeyenler okumasın.

  brace yourselves, spoiler is coming.

  --- spoiler ---

  film tom'un hazine toplama isteği, güce olan açlığı üzerine işlenmiş. kitaptan alınan tek olay hepzibah smith cinayeti. kitapları okuyalı (söz konusu kitap 6. kitap oluyor) yaklaşık 2 yıl oluyor. diyaloglar tamamen kitaptan alınmış, orjinalden koptuğu tek kısım voldemort'un hepzibah'ı hazineleri gösterdiği gün öldürmesi. orjinal filmlerde verilmeyen ama kitaplarda gördüğümüz voldemort'un gözünün kırmızıya dönmesi ayrıntısı da güzeldi. onun dışında her binanın varislerinin toplanması olayını saçma buldum. veritaserum'un damardan verilme detayı hoşuma gitti. ayrıca grisha mclaggen hortkulukları nereden bilebilir ulan derken filmin son sahnesi sorumu cevapladı*son sahnenin spoileri'ını vermeyeceğim zira filmin tadı kaçar *

  --- spoiler ---
 • bok vardı finale üç gün kala çıkardınız mk. neyse zaten bir saat. gidip çerez alışverişi yapayım.
 • lütfen sinemadan anlamayan fan'lar film çekeceklerinde sadece yazar olarak kalsınlar. sinematografi iğrenç, temel sinema kuralları bile olmadığı için sıkıyor, oyunculuk ise tek kelimeyle cringe. harcanan paraya yazık
 • az önce izlediğim hayran filmi. geçmişteki ara bir boşluğu doldurmak için çekilmiş. tom riddle'ın hogwarts anılarını ve okuldan mezun olduktan sonra yaptıklarına ilişkin 52 dakikalık kısa bir film. çerezle izlenecek zevkli bir film değil ama birkaç yerde beni kendine bağlamayı başardı, özellikle direkt tom'un oynadığı birkaç bölümde. tom riddle'ı oynayan oyuncuyu başarılı bulduğumu söyleyebilirim.
 • izlemeden okumayın ne olur ne olmaz.

  az önce izlediğim, özlediğimiz hikayeye kısa süreliğine de geri döndüren hayran yapımı film. oyuncu seçimleri gayet güzel, tom'u aşırı beğendim, cuk oturmuş karaktere. geri kalanlar biraz yavandı. 4 heir'in room of requirement'taki sahnesi de gayet hoştu.

  film boyunca grisha hortkulukları nasıl bilebilir diye düşündüm ve lütfen böyle bir saçmalık olmasın diye yalvardım grisha horcrux diyene kadar. en azından sonunda güzel toparlandı o konu.

  6. filmde görmek istediğim sahneler eksiksiz bir şekilde düşünseli sahneleriydi ve hepzibah smith sahnesinin olmamasının hayal kırıklığını yıllarca, filmi her tekrar izlediğimde, ulan bu sahneyi nasıl koymazsınız, diye yaşadım. o yüzden bu sahneyi burada görmek güzeldi. fan yapımı olunca güzel ayrıntılara değindiklerini düşünüyorum o yüzden genel olarak beğendim de yapımı. sinematografiye o kadar takılmadan izledim, ki düello sahnelerini genel olarak beğendim diyebilirim.

  ev cini hokey'in filme eklenmesinden de aşırı memnun kaldım. genel olarak kitaplarda en sevdiğim bölümler dobby'nin olduğu bölümlerdi, ki 5. kitapta bol bol yer alıyordu ama bunları filme eklememeleri de büyük bir hayal kırıklığıydı benim için. mutfak sahnesi olsun, gryffindor ortak salonundaki sahneler olsun hep görmek istediğim sahnelerdi. serinin en güzel kitaplarından birini en rezil filme çeviren david yates, sana hazırladığım laflar hala duruyor.

  genel olarak tek gıcık olduğum şey düello sırasında spell'lerin söylenmemesi. wiglaf ve lazarus'un sahnesinde bir şeyler söylendi hiç değilse, ama onun dışında sıfır (avada kedavra hariç, o da zahmet olmuş). aynı bok resmi filmlerde de yenmişti. koskoca hogwarts savaşında gördüğümüz tek şey arka planda büyücülerin birbirine renkli ışınlar yollamasıydı. molly-bellatrix düellosuna ise girmiyorum bile. bunlar da aynı boku yemiş olmamış.

  ama genel olarak güzeldi, dediğim gibi özlediğimiz dünyaya tadımlık da olsa geri götürdüler bizi.
 • türkçe altyazılı versiyonunu hemen buradan izleyebileceğiniz hayran filmi.

  efsanedir.
 • az önce izlediğim fan yapımı harry potter filmi. fragmanı ilk çıktığında konusu gereği ilgimi çekmişti. sonuçta asıl seride çok bahsi geçmeyen voldemort un geçmişini işleyeceklerdi.
  ama tam izlerken film artık başlıyor burdan sonrası iyi olur dediğiniz anda film bitti tamam bütçe gereği çok uzun olmayacak bir film olacağı belliydi ama yinede beklentimi karşılamayan bir yapım olmuş.
7 entry daha