• şu sıralar yazar olmaya çalışan ev arkadaşım.
  • dilimizdeki her v ile başlayan kelime gibi yabancı kökenli, türkçeye fransızcadan (volcan) geçmiş ve muhtemelen türkçeye benzer fonetiği sebebiyle erkek çocuklara isim olarak konabilecek kadar içselleştirilmiş bir kelime. yanardağ.
  • traktör ekipmanları satan balıkesir menşeli firma. nüfus cüzdanımdaki ismimden çok bu adamların isimlerini görüyorum traktör römorklarında.
  • yunanistanlı bir arkadaşım sayesinde haberdar olduğum, santorini adasında üretilen bira. sarışın ve esmer versiyonları mevcut.

santorini'ye özgü bal ve naxos adası'nda yetişen "adam yiyen dev turunçlar*"ın yaprağının aromasını taşıyor. ha bir de adamlar santorini'de düzgün su bulamamış, adanın tuzlu suyunu da volkanik taşlardan oluşan bir filtreden geçirip kullanılabilir hale getirmişler. gerçi ben videodaki elemanların yalancısıyım.

ne yalan söyleyeyim, ay sonuna planı yapılan sakız ziyareti öncesi ağzımı sulandırmadı değil.

edin: fidyo ve çeşitler ve daha neler neler.
  • oğlumun gün itibariyle öğrenip, akşam babasına keyifle anlattığı, magmadan gelen lavları ile etrafında olursan seni bir yerden bir yere götüren, götürürken de öldüren bu yüzden pek de etrafında olmak istemeyeceğiniz yanardağ.
  • vezüv yanardağıyla ilgili yazılar okurken, pompeii'i yokeden o meşhur patlama öncesi yanardağ anlamına gelen bir kelime olmadığını(vezüv'ü normal bir dağ zannediyorlarmış), pompeii yokolmadan bir gün önce ateş ve demircilik tanrısı vulcanus'un festivali olduğu için yanardağlara volkan denmeye başladığını öğrendim. işin ilginç yanı bu volkan sözcüğünün bir noktada türkçe erkek ismi olarak konmaya başlaması, ne bileyim ben oğluma zeus ya da batı mitolojisinden herhangi bir tanrının ismini koymaya kalksam kültürümüzde yok diye kabul olmaz ama volkan kabul görmüş, hatta çoğunluğa sorsan türkçe isim der geçer. bu arada yabancılarda volkan ismi yok, sadece soyad olarak rasladım.
  • (bkz: vulcan)
  • kıbrıs türk toplumunun rum/yunan faşizmine karşı kurduğu tmt öncülü olan direniş örgütlerinden biri.

açılımı:
    var olmak lazımsa kan akıtmamak niye.
  • yunanistan'ın santorini adasında üretilen kaliteli bir bira markası.
hesabın var mı? giriş yap