şükela:  tümü | bugün
 • dur de girişiminin dsip'li aktivisti.

  marksizm 2010'da konuşmacıydı.

  "azınlıklar nasıl azınlık oldu?" başlıklı oturumdaki konuşmasından kısa not:

  1. cumhuriyet öncesi sol daha karışık, daha enternasyonalistti. cumhuriyetle birlikte bu anlayış daraldı.
  2. ülkemizin karışık etnik yapısı bizlere farklı türden bir sorumluluk yüklüyor. örneğin ishak alaton'a yönelik bir ırkçı girişime karşı dururum ben ama onun fabrikasındaki işçilerin ona karşı sendikal bir direnişi olursa da işçilerin yanında olurum.
  3. türk milliyetçiliği ermeni konusundan beslenir. mhp seçim kampanyasını ani'den başlattı. bu elbette boşuna değil.
 • marksizm 2010'da cemil ertem'e soru sorarken şöyle dedi: "ulus devletlerin yokoluşundan değil belki de dırana eğilim olarak giderek sönümlenmesinden söz edilebilir. ama ilgi çekici olan türk solunun ulus devletini savunmasıdır. oysa doğru olan herkesin kendi ulus devletine karşı mücadele etmesidir. biz bunu yapıyoruz."
 • malum çevrede cevher bitmiyor. bu arkadaş da işi gücü bırakıp savcı olsaymış 'dava'ya daha iyi hizmet edermiş. en cevval savcının bile aklına, ermeni soykırımı'ndan sivas katliamı'na türkiye'de kötü ne olduysa bunları ergenekon isimli bir örgütün yaptığını iddia etmek gelmezdi. cemaat nice değerlerin farkında değil, altın nesil böyle olmamalı.
 • 100 senedir bu memlekette işlenen bütün insan hakları ihlallerinin devlet tarafından işlendiğini ve devletin de dön dolaş aynı ittihatçı-kemalist zümrenin elinde olduğunu anlamış olan ve bunu bıkmadan usanmadan tekrar eden kıymetli insan.
 • marksizm günleri'nde 19 mayıs perşembe günü saat 13:00'te "stalinizm, kemalizm ve sol" başlıklı toplantıda konuşacak.

  daha detaylı bilgi için:

  http://marksizmgunleri.org/marksizmgunleri.pdf

  http://www.marksist.org/…mayista-taksim-hill-otelde

  http://www.marksist.org/haberler/3656
 • marksizm 2012'de 22 nisan pazar günü "marks nasıl marksist oldu?" isimli bir sunum yapacak.

  ayrıntılı bilgi: http://www.marksist.org/haberler/6830
 • yalan söyleyip iftira atan başka bir dsip'li. 15 temmuz darbe girişimi'nden sonra ekranlara çıkan balyoz/ergenekon mağdurlarından hala 'eski darbeci' diye bahsedip hedef göstermesi bağışlanamaz bir ahlaksızlıktır. kemalizm eleştirisi yaparken, türk ve türkiye cumhuriyeti düşmanlığını çoğaltmaya çalışmak dsip kadrolarının tipik aymazlarındandır. akp'ye akp'li olmayıp da bunlar kadar destek veren başka goygoycu grup yok.