şükela:  tümü | bugün
  • profesyonel futbol hakemi. kendisini gecen hafta bucaspor-ç.rizespor maçında izledim. yardımcıları ile birlikte fena sıctı sıvadı. misal, en basitinden avantaj kurallarını bilmiyor. uzatma dakikasının son 30 saniyesi gibi bir seydi, buca sut attı kaleye, geri dondu top . hem de cok daha tehlikeli bir yere dustu. coluk cocuk bilir hani o pozisyon ke-si-le-mez. adam tam yeniden suta kalkıstı, bizim hakem macı bitirdi. net 2 penaltı gormedi hadi tamam goremedi diyelim ki, jebrin'in pozisyonunda olaya cok yakındı. yani boyle olacaksa olmasın hakem . veya bi izlesin yonettigi macları da hatalarını gorsun. yazıktır.
  • bugün belediye kasımpaşa maçında belediye forveti rakip defans oyuncusunun kafasına tekme atıp düşünce belediye lehine penaltı çaldı. ironi olsun diye belediye personeli misin diye sordum içimden. sonra bir baktım belediye personeliymiş. o zaman bir ışık gördüm ve her şey daha anlaşılır oldu. kendi kendime ironi de yaparım. ironiğimdir.
  • belediye personeli olup ibb maçına atanan hakem. maçı yönetmeyi kabul etmemeliydi. zaten kabul ettikten sonra verdiği penaltının saçmalığını tartışacak değilim. kurmaca olaylar gibi geliyor bana. yönettiği maç kasımpaşa ibb maçı olduğu için bizim futbol üstadı sözlük yazarlarımızın umrunda değildir.

türkiye'deki en büyük skandallardan birine imza atan hakemdir. fazla gündem olmadan sessizce unutuluşunu izletiyor bize mhk, medya, sözlük vs.
  • kimsenin hakkında susmadığı adam, daha yeni gördüm skandalı amk...
  • eski profesyonel futbolcu ve halen istanbul bölgesi üst klasman hakemi.
  • hazırlık maçında bile fenerbahçeciğimizin aleyhine olan net penaltıyı veremeyen hakem. adam titreyerek maç yönetiyor resmen.
  • amatör lig maçında yardımcılığını yaptım ve hakikaten adam maç yönetmek için dünyaya gelmiş. süst klasman değil o zaman b klasman hakemiydi. maçın 10. dakikasında futbolcular tamamen kabullendiler ki kazanan takım final maçı ile 3. lige çıkacak. yani son düzlük. gerginlik hat safhada. oyuncuyu atarken bile rahat adam. üzerindeki baskıyı farklı olarak düşünebilirsiniz tabi süper lig amatör lig bir olurmu diye ama iş öyle değil işte. mete kalkavan süper amatör lig maçını bitiremedi geçen sezon. olaylar süper ligden çok daha çetrefilli. eğer bir sıkıntı çıkarsa soyunma odası üst liglerden çok daha tehlikeli. polisin tavrı tamamen duyarsızlıktan ibaret. takımlarla, yöneticilerle, taraftarlarla bir anda kafa kafaya gelebiliyorsunuz. şu anda hakemlik yapanlar da dahil ilk 5 te kesin olur dediğim, camiyanın hesaplaşmalarından dolayı kaybedilen aydın kankaş derim. ondan sonra gördüğüm sahadaki en rahat adam budur.
  • bugün yönetmiş olduğu gaziantepspor-gençlerbirliği maçında geçen haftaki performansını aratmış olan hakem.. antepli oyuncunun elle oynamasına devam dedi, ki geçen hafta şahinleştiği bir pozisyon türüydü bu..

edit: öner öztürk ince görmüş, ellerine sağlık;

https://vine.co/v/m1tlgviigeh
  • dünkü çaykur rizespor - gençlerbirliği maçı 1-1 devam ederken gençlerbirliği oyuncusu stancu nun gölünü,hangi kurala göre iptal ettiğini merak ettiğim hakem.

çaykur rizespor 1-1 gençlerbirliği maç özeti
  • dünkü çaykur rizespor -gençler maçında da görüldüğü üzere hakem falan değildir kendisi.

genç diye mi veriyorlar bu düdüğü bilmiyorum ama olmuyor işte.

haftalar sonra yine aynı adma ve yine salak saçma kararlar. hakem diye koyuyorlar ya böylelerini...

rakiple alakası olmayan bir harekete sarı kart göstermeler, yanlış tarafa faul çalmalar.... iş yanlı olmaktan ziyade hakemlik yapamamasında!