şükela:  tümü | bugün soru sor
 • görüntü yönetmenliğinden gelen bir yönetmen anladığım kadarıyla. eflatun film'in son projesi şubat'ın yönetmeniymiş.
 • türkiye'ye ve trt1 e grilik getiren,samimiyetiyle gönlümüzü kazanan yetenekli yönetmen,şubatı izlerken bir ekranlardaki kaliteye ve bir de senaryoyla bana ne oluyoruz lann dedirtiren yönetmen,geç farkedilmiş ama gelecekte daha güzel işler yapacağına inandığım kişi,o griliği farklı açıları sevdiren insan,türkiyeye fazla gelen dizi film olan şubatı çeken değerli yönetmen
 • türk dizi tarihine adını altın harflerle yazdıracak, yetenekli, yenilikçi, ekipçi yönetmen.
  yetenekli; çekiyor adam! izletiyor. yaşatıyor. aman tek kare kaçmasın diye tuvalete gitmeye korkutuyor insanı!

  yenilikçi; ertan sivas'tan telefon ediyor hava karanlık, ismet ali cevaplıyor telefonu, hava kararmak üzere! bana kimse tesadüf demesin! saat farkı var, volkan kocatürk imzası var! ağzım açık, hayran hayran izledim o sahneyi. çıldırmış bu adam!

  ekipçi; *ile * ekibi neredeyse aynı. kim varsa peşine takmış ya da onlar takılmış, onlarla ilerliyor, büyüyor, devleşiyor!

  velhasıl sektör bi silkelensin, kendine gelsin diye söylüyorum, klişeleriniz, kamerayı sarsa sarsa aksiyon çekişleriniz, yemeyen yumruklarınız, yemediğimiz viksli gözyaşlarınız tarih olmak üzere! *işi yemiş, yutmuş, kusuyor!

  eline emeğine sağlık.
  eh, bir sinema filmi de çeksin ama artık!!
 • sinema televizyon sendikası'nın yayınladığı dizi setleri çalışma ilkelerini okumadığına emin olduğum yönetmen. ekipçi ne demektir? çalışmak için insani olmayan şartları kabul eden insanların motivasyonunu yönetmene bağlamak demektir. ekipçi insan ekibini günde 12 saatten fazla çalıştırmaz.

  en kısa zamanda bir de film çekerek film setleri çalışma ilkelerinin hakkından gelmesini diliyorum.

  not: link vereyim de okunur falan.

  https://www.sinematvsendikasi.org/…alisma-ilkeleri/
 • osman kaya'dan sonra isimsizler dizisinin ikinci sezon yönetmeni. senaryo olarak her ne kadar ilk sezonla uzaktan yakından bir alakası kalmamış, ortalığı kan ve barut doldurmuş olsa da; çok fazla ekran yüzü olmamış tiplerin oyunculuk performanslarındaki ustalık izlenilir kalitede iş çıkarmasında büyük etken. bence.
 • dizi piyasası çalışanlarının neredeyse tamamının nefret ettiği yönetmenlerden (çorbacı) biridir. eve gitmek istemez. 10 planda çekilecek sahneye 40 plan çeker yine de doymaz. bir diğer nefret edilen çorbacı için (bkz: faruk teber)