şükela:  tümü | bugün
  • açıkçası ben de bir ara çok düşünmüştüm fakat gömülmenin daha mantıklı olduğuna karar verdim.

yaşayanlara-toprak, böcek, vs- besin kaynağı olmak daha faydalı. besin zincirini de bozmamış oluyorsunuz.

yandığınızda ise sadece doğaya zarar veriyorsunuz.-co2 salınımı- bu da küresel ısınmaya neden oluyor. ve yaşamın dengesini bozuyor.
  • sev sevme o ayrı da... inancı yoksa sana ne? varsa sana ne? seni de mi götürecekti cennete?

insanların inanış biçimini tartışmaya açmak sana veya bir başkasına düşmez dedektif kardeş.

tanım: en doğal istektir yerine getirilmesi gerekir. insanlar nasıl inanıyorsa öyle ölmeli ve öldüğünde de vasiyeti yerine getirilmeli.
  • bundan kime ne olması
  • öldükten sonra yakılmasını istemiş arkadaşlar. önemli nokta, öldükten sonra!

gaza gelip hayattayken yakmayın! aman diyorum!
  • “bir adam nefsine zulmetmiş ve ölümü anında oğullarına şöyle vasiyet etmişti: “öldüğüm zaman beni yakın, kül haline getirin ve sonra denize saçın. vallahi eğer rabbim beni diriltmeye güç yetirirse hiç kimseye azap etmediği şekilde bana azap eder.”

sonra rasulullah dedi ki: “oğulları adamın bu isteğini yaptılar.” allah yeryüzüne dedi ki: “aldığını geri ver.” o an adam dirildi ve kalktı. allah (subhanehu ve tealâ) ona “bu yaptığın şeye seni sevkeden nedir?” diye sordu. adam: “senden korkumdur ya rabbi” dedi. bu söylediğinden dolayı allah onu affetti.”

diyeceğim sadece şu, volkan konak'ın veya başka birinin yakılma talebine bakıp ona kafir vb. demek doğru değil. öyle de olabilir sorun değil ama, dine dayanarak bunu söyleyenlere diyorum.
  • isi gucu biraktik volkan konagin külleriyle ugrasiyoruz
  • şimdi bu vasiyeti yerine getirmeye çalışsak; nerede yakılacak bu beden? hadi bulduk yaktık diyelim. helikopter tutmak falan? hadi onu da araştırdık, bulduk, tuttuk. pata pata pata bindik helikoptere. elimizde kavanoz, içinde küller. helikopterin kapısını açtık zorla. tam da karadeniz'in üstündeyiz. kavanozu boşaltıcaz. anam bütün küller ağzımıza, burnumuza dolar. her yerimiz volkan konak olur. yok bu sevdadan vazgeçsin. zor bu.
  • saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. onun bedeni, onun inancı, onun kararı. yalnız volkan konak biraz popülerite yaratacak söylemleri sever. dolayısıyla yarın başka bir şey diyebilir.
  • kimseyi ilgilendirmeyen ve herkesin saygı duyması gereken istektir. herkes kendi bedeni üzerinde hak sahibidir. ister beni gömün der ister öldükten sonra götümde mantar patlatın der size ne amk?
  • helikopteri nerden bulucaz amk hahahaha.

alevli ok