şükela:  tümü | bugün
  • bir kere taksim'de karşılaştım kendisi ile. karşılaştım dediysem, o bana çarptı ve ufak bir sarsıntı geçirdi. nooooluyo amına koyim derken kafayı çevirdim;

- aa volkan öktem ?!?!?
    + pardon hocam çarptım
    - ne demek abi ez beni farketmez
    + .......

gitti öyle. hep derler ilk kez tanıştığım kişilerin üzerine çok kuvvetli geliyormuşum. ez beni ne amına koyim ya ? sik beni deseymişim daha iyiymiş.

volkan, panpa okuyorsan affet beni.

imza: taksim'de çarpıştığın şişko.
  • "konservatuarda okumadım ama konservatuarlı öğrencilerim var." cümlesini kuracak kadar kendini yetiştirmiş ve hatta dünya standartlarını yakalamış, yetenekli davulcu, güzel insan.
  • dinledigim en iyi turk baterist
  • bir davulcu. yok, tabi ki bu kadar basit değil, başka türlü bir davulcu. bir şeye vurarak çıkarttığı sesin kendisi, hepsinin toplamı. hem modern müziğin iyisi hem de gerçek dünyanın. hem doğunun davulcusu hem de batının.

bir meslek veya sanat dalının erbabı olarak efsane nedir mesela? tüm zamanların en iyisi demektir genelde. ama iyi olmak yetmez bazen güzel adam da olmak gerekir efsane olmak için. bir de popüler denilir, onun anlamı da belirli bir zaman aralığında iyi olan anlamına gelir. dur bakayım nereye gelicektim, ha evet bu adam bildiğin efsane. çünkü ben küçücük bir çocuk iken, plastik sürahileri ters çevirip çalar iken en iyisi volkan öktem'di, sürahiyi çok çaldığım gecelerde onu görürdüm rüyamda. ben kocaman adam oldum, küçük olup sürahi çalan çocuklar hala var, onlara da görünüyormuş bazen.

bu kadar şeyin üstüne bir de nasıl mütevazi bir insan? şöyle mesela, müzisyenseniz ve bir yerde karşılaşıp volkan öktem'e soru soruyorsanız, her sorunuza uzun uzun cevaplar alabilirsiniz. müzisyen değilseniz de çanakkale domatesi hakkında soru sorabilirsiniz, onun hakkında da hiç sıkılmadan konuşabilir sizinle. zaten efsane derken de kanaat notunu burdan kullandım, güzel adam kısmını mütevaziliğinden tamamladım.

ayrıca yamaha'nın volkan öktem adına çıkarttığı signature snare'den sonra zildjian firması da onun adına, onun tasarladığı bagetleri üretmeye başlayacakmış, ben öyle duydum.
  • çok başka bir abimiz. çok başka.

tam bir müzisyen. türkiye' deki davulcular arasındaki kesinlikle en iyi müzisyen.

inanılmaz.
  • bir yeni videosunu daha biz ölümlülerle paylaşmıştır.

kenan doğulu şeytan tüyü studio recording
  • dün akşam cengiz özdemir, eylem pelit ve çağdaş oruç'la jolly joker balans'ı inletmiştir.
    fark ettim ki ben bu adamı dinlerken kopuyorum, deli gibi baget izliyor, arada o minik dokunuşları kaçırmamak için kendimi kasıyorum.
    yahu nasıl bir solo atmaktır kardeşim o, insan kendinden geçiyor dinlerken...
    türkiye'nin kusursuz en iyi davulcusu.
    ha meslek icabı çok terliyor insan o performansı verirken, ben özdilek'in falan yerinde olsam böyle sanatçılar için özellikli havlu üretir sponsor falan olurdum.
    eve gittiğimde hala kafamda soloları dolaşıyordu.
  • yamaha, 'volkan öktem custom snare'ı yakın zamanda üretmiştir. dore müzik mağazalarında denenip satın alınabilir.
    buradan da sipariş verilebilir.
  • http://www.volkanoktem.com/
    saygıdeğer davul üstadı arkadaşımız laço tayfa'da da çalmakta olup 17 temmuz 2001 gecesi harbiye açıkhava da muhteşem bir konserde (bkz: laço tayfa) mükemmel ötesi bir davul çov yapmıştır ki ağzımız bir karış açık kalmıştır.
    işte yetenek dedirten bir müzisyendir, sanatçıdır. bir çok kaliteli albümde rol almıştır.
  • drummerworld' de nihayet yerini almıstır.

http://drummerworld.com/drummers/volkan_oktem.html