şükela:  tümü | bugün
 • genç , başarılı neyzenlerden. salih bilgin 'in öğrencisi . en son mızrabın nefesi adlı albümde nikriz bir taksim yapmıştır.
  (bkz: mızrabın nefesi)
 • 40 neyzen içinde dinledikten sonra, anlıyorum ki kendine has bir tarzı, tavrı vardır. salih bilgin'le benzeşse de daha yenilikçidir,sanırım.
 • niyazi sayın ekolünden gelen, niyazi sayınla bizzat çalışma fırsatı bulmuş bir neyzendir. kendisini canlı dinlediğinizde niyazi sayın'dan sonra gelen neyzenler arasında, hocalarının verdiği hissiyatı en iyi verebilen 2-3 neyzenden birisidir. klasik eserlerdeki olgun eşliği, taksimliklerindeki derinlik ve hissiyat, saz eserlerindeki dinamizm ve ilaveten dem seslerdeki inkar edilemez volümüyle kulağınızdan yol bulup gönlünüze akar. ayrıca yanında çalan diğer müzisyenlerle olan uyumu ve akorddaki hassasiyetini de canlı olarak izlerken anlayabilirsiniz. nice neyzenler volümlü üflemek uğruna akorddan 3-4 koma saparken, volkan bey'in fosurtusuz ve net volümlü tınısından daha başka bir lezzet alabilir dinleyiciler de, yanında icra edenler de. güncel eserlerdeki ajiliteli pasajlarda ve eğer dinlemişseniz ajilite barındıran kromatik iniş çıkışlı taksimlerinde de onun farkını daha net anlayabilirsiniz. bu şekilde üfleyen bir diğer neyzen için;

  (bkz: yavuz akalın)
 • aynı isimli bir de akademisyen vardır; istanbul kemerburgaz üniversitesinde.
 • devre arasında gaziantep büyükşehir belediyespor'dan elazığspor'a transfer olan 25 yaşındaki orta saha oyuncusu. bugün oynanan elazığspor - istanbul bşb maçında oyuna girdikten üç dakika sonra takımının galibiyet golünü atarak çok önemli bir üç puan kazandırdı. aynı zamanda bu gol kariyerinin ilk süper lig golü.
 • ankaragücü'ne transfer olmuştur.
 • bikaç aydır galatasaray dergisinde de yazmaya başlamış, spor-ekonomi-analiz üçgeninde kısa paslaşmalar yapan galatasaraylı, faideli bi insan.

  https://twitter.com/baltali_ilah_05
  http://www.besfin.com/…1400583630-besfingsdergi.pdf
 • şuan türkiyede yaşayan en iyi neyzenlerden birisidir.neyzenliğinden sonra mütevaziliği ,ondan sonra da karizması gelir.az önce şu taksimi dinledim böbreklerime ağrı düştü ama kalbim uçtu (bkz: https://m.youtube.com/…ature=youtu.be&v=4p8tqvetvny)kendisine ait bir üfleme uslubu vardır.ayrıca muhabbeti de tadından yenmez...

  biyografisi şöyledir:

  1975 yılında ıstanbul'un üsküdar semtinde dogdu. ilköğreniminden sonra 1986 yılında itü türk musikisi devlet konservatuarı çalgı egitimi bölümüne girdi.1997 yılında mezun oldugu konservatuarda önceleri neyzen fuat tülkelman, daha sonrada neyzen salih bilgin'den ney ögrendi. 1995 yılında henüz ögrenci iken trt ıstanbul radyosu'nda akitli ney sanatçısı olarak göreve başladı.1994-1998 yılları arasında ayangil türk müzigi orkestrası ve korosu'nun çeşitli konser ve cd faaliyetlerinde görev aldı. sarbant topluluğu ile almanya, avusturya, hollanda, ispanya, isviçre, italya ve litvanya'nın çeşitli şehirlerinde misafir sanatçı olarak konserlerde yer aldı festivallere katıldı ayrıca 2003 yılında deutsche grammophon tarafından yayınlanan concerto köln ve sarbant topluluğunun ''dream of the orıent'' adlı cd çalışmasına neyi ile katıldı.

  2005 yılında kurulan pera ensemble ile yurt içi ve yurt dışında bir çok konserde yer almış ve grubun ''harem'', ''cafe'', ''musıc for the one god'', ''carneval oriental'' adlı albümlerine neyi ile eşlik etmiştir. pera ensemble ile çalışmalarına devam etmektedir.

  timur selçuk'un ''babamın şarkıları 1 2004'' ve ''abdülhamit düşerken'' adlı film müziği cd çalışmasında, mutlu torun'un ''buluşmalar'' ve ''buluşmalar 2'' ,''karışık düşünceler'' albümlerinde, erkan oğur'un ''hiç'', yarkın ritm grubu'nun ''ten'', ''ten tende'' ve ''kervansaray'', ahmet özhan’ın “yüzyılın şarkıları” , ''son nebî 2013'', ''best of ilahiler ve düetler 2016'' göksel baktagir’in “hayal gibi 3 2008'' albümlerinde, sony müzik tarafından yayınlanan ''osmanlı mozaiği'' adlı yedi adet cd çalışması ve 2009 yılında çıkan ''ali ufki'' adlı cd çalışmasında ney üfledi. 2003 yılında kurulan mızrabın nefesi adlı grupla birçok konserlerde bulundu bu grubun 2007 yılında çıkan aynı isimli albümü’nde neyi ile yer aldı. ayrıca 2006 yılında istanbul sazendeleri grubuna katıldı yurt içi ve yurt dışında konserler verdi. 2008 yılında çıkan “sazende faslı” isimli cd çalışmalarında yer aldı.

  türkiye cumhuriyet merkez bankası'nın katkılarıyla; 2009 yılında hazırlanan ''bin yılın mirâsı türk müziği'' isimli üç cd, 2010 yılında ''anadolu'da inanç ve müzik ilişkisi'' konulu üç cd, 2012 yılında ''vefâtının 300.yılında buhûrizâde mustafa efendi'' (ıtrî) konulu dört cd de neyi ile yer aldı.

  fatih erkoç'un ''babamdan miras 2012'', ıtri imanlı'nın ''lâ'', halil necipoğlu ''camideki adam 2. 2014'', saz söz istanbul'un ''osmanlı klasik müziği 2014'',cevat dursun'un ''türk halk müziğinde tasavvuf türküleri 2015'' güzin değişmez'in ''ah o demler 2015'', i.t.ü. türk musıkisi devlet konservatuarı 40.yıl özel albümü ''meşk-i safâ 2015'' , prof. dr. ali rıza kural ''klasikler''son yıllarda yer aldığı albümlerden bazılarıdır.

  2007 yılında kültür bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak istanbul devlet türk müziği araştırma ve uygulama topluluğunda ney sanatçısı olarak göreve başlamıştır. topluluk ile beraber 2009 yılından bu yana halen bu görevi sürdürmektedir.

  lâle devri'nde türk müziği (2009),

  meşk zincirinin devamında önemli bir durak (zeki ârif ataergin) (2009),

  saz müziği örnekleri (2009),

  sirto'dan longa'ya (2010),

  mehmet âkif şiirinden besteler (dili yok kalbimin) (2011),

  prof.dr. alâeddin yavaşca kitap dvd'si (hisar takım) (2011),

  farklı diller farklı renkler (2012),

  büyük ıtrî (2012),

  ıı.bayezid dönemi eserleri (2015)

  zerredeli okyanus (ahmet avni konuk) (2016) isimli cd çalışmalarında görev aldı.
 • geleceğin oyuncusu.
 • artık boğaziçi’nde, yuvasında akademisyenlik yapmaktadır.

  tanım: kendisine aşık olmakta olduğum kişi