şükela:  tümü | bugün
 • audioları nete düşmüş durumda. dvd için çıkış tarihi kasım 2006. 3 formatta çıkıyormuş.
  standart edition: 2 disk (1 dvd, 140 dakikalık konser videosu + 1 cd, 75 dakikalık konser ses kaydı)
  special edition: 3 disk (1 dvd, 140 dakikalık konser videosu + 1 dvd 90 dakikalık görüntü -'anaconda in the net' + 'reise, reise: the making of the album'- + 1 cd, 75 dakikalık konser ses kaydı)
  limited edition: special edition formatındaki 3 disk + fotoğraf albümü

  i. dvd – live concerts
  (***bütün sürümlerde***)

  fransa: les arenes de nimes / 2005-07-23

  01. reise, reise
  02. links 2 3 4
  03. keine lust
  04. feuer frei!
  05. asche zu asche
  06. morgenstern
  07. mein teil
  08. stein um stein
  09. los
  10. du riechst so gut
  11. benzin
  12. du hast
  13. sehnsucht
  14. amerika
  15. rammstein
  16. sonne
  17. ich will
  18. ohne dich
  19. stripped

  ingiltere: brixton academy, londra / 2005-02-03 to 2005-02-05

  01. sonne
  02. rein raus
  03. ohne dich
  04. feuer frei!

  japonya: club citta, tokyo / 2005-06-03

  01. mein teil
  02. du hast
  03. ohne dich
  04. los – trailer

  rusya: sport complex olympiski, moscow / 2004-11-28

  01. moskau (special)

  ii. audio cd – live in nimes
  (***bütün sürümlerde***)

  01. intro
  02. reise, reise
  03. links 2 3 4
  04. keine lust
  05. feuer frei!
  06. asche zu asche
  07. morgenstern
  08. mein teil
  09. los
  10. du riechst so gut
  11. benzin
  12. du hast
  13. sehnsucht
  14. amerika
  15. sonne
  16. ich will

  iv. audio cd – live
  (***limited edition***)

  audio cd 1

  01. intro
  02. reise, reise
  03. links 2 3 4
  04. keine lust
  05. feuer frei!
  06. asche zu asche
  07. morgenstern
  08. mein teil
  09. stein um stein
  10. los

  audio cd 2

  01. du riechst so gut
  02. benzin
  03. du hast
  04. sehnsucht
  05. amerika
  06. rammstein
  07. sonne
  08. ich will
  09. ohne dich
  10. stripped
  11. outro

  kapağı da şöyle bişi: http://www.rammstein.de/…/voelkerball_dvd_cover.png

  (kaynak: rammsteintr.com)

  http://www.vertigo.fm/…ball/open_voelkerball_e.html

  izledikten sonraki edit: tek kelimeyle: "orgazmik".
 • her rammstein severin ağzının suyunu akıtan son model rammstein dvd seti.dvd, rammsteinın son dünya turundaki performansını tüm çıplaklığı ile gözler önünde seriyor ve helal olsun adamlar bu yaşa gelmiş hala döktürüyor dedirtiyor.amatör kamera çekimlerden sıkılmıştık şimdi adam gibi izleme zamanıdır.beni şahsen limited editiondan aşağısı kesmez.ama bu dvd türkiyeye gelene kadar rammstein yeni albüm yapar kardeşim. kahrolsun dmc
 • raflardaki yerini almıştır efendim bu dvd. daha henüz ilk konserin (fransa) videosunu seyredebildim (yavaşlıktan değil, fazla güzel yapmış şerefsizler) ve şunu diyebilirimki "oha!".. iddia ediyorum live aus berlin bunun yanında prova kalır. sahne, dekor, ışıklar, efektler, ateşler allahım allahım!! abiler kendilerini aşmayı bir sanat haline getirmiş icra ediyorlar! performans müzikal açıdan kusursuz, görsel anlamda ...(buraya yerleştirilebilecek bir sıfat bende mevcut değil)

  alın, izleyin, dinleyin... verdiğiniz paranın hakkını veren bir konser dvdsi. arşivimde olmasından şimdiden gurur duymaya başladım bile!

  benden özel bir tavsiye: izlemeye başlamadan, tuvalete gidin, içecek, yiyecek, sigara tarzı şeyleri kesintisiz devam edecek şekilde hazırlayın çünkü ara vermeyi, pause düğmesine basmayı istemeyeceksiniz ve altınıza yapmanız muhtemel!!
 • live aus berlin e göre, görüntü kalitesi çok daha iyi olan dvd. fransa' nın yanına, araya lichtspielhaus tadında; moskova, tokyo ve londra turnelerinden de görüntüler eklenmiş ve ortaya gerçekten harika bir iş çıkmış. tabi live aus berlin ile arasında 8 yıl olduğu düşünülürse, till amcanın oldukça yaşlanmış olduğu gözden kaçmıyor. flake ve olivier saçları uzatmış, paul ile richard aynı.

  edit: "mein teil" parçasında "atraksiyon" yapmışlar, oldukça eğlenceli..
 • les arènes de nimes'de rammstein'ın girişindeki flake'in solo klavyesi dvd'nin görsel açıdan en doyurucu kısmıdır kanaatimce
 • dnr'larda bir türlü bulunamayan dvd.

  ekşi sözlük her derde deva:
  taksim megavizyon'da ve mephisto'da görüldüğüne dair duyum alınmıştır.
  ankara'da ise dost kitabevleri'nde bulunmakta imiş.

  yeni bir not:
  taksim'de hiçbir yerde bulamadım. en iyisi internetten sipariş etmek.

  yepisyeni not:
  dnr'lara sipariş edildiğinde iki günde geliyor.

  dvd'yi izledikten sonra gelen not:
  (bkz: bunu yapan insan olamaz)
 • siyah beyaz bir dvd aslında. rammstein'ı daha önce duymamış biri olsanız da müziğini hiç dinlemeseniz de alıp sadece kapağını açınca bile içinize bir efkar uğrayabilir. üst üste konmuş kapakların her birinin iç yüzünde siyah beyaz resimler var. bu resimlerde konserler sırasında orada bulunan insanların halleri görüntülenmiş. birbirine sarılmış öylece müziği huşuyla dinleyen sevgililer var mesela. tek başına o gürültünün kalabalığın ortasında tek başına dalıp gitmiş bir kız çocuğu var. gözlerini kapatmış kardeşine sarılmış bir abi var. delicesine eğlenen japon kızlar var. yani izleyicilerin azmış kudurmuş görüntüleri yok. yani kapağı araladığınız zaman orada olan biten şeyin oldukça ruhani birşey olduğunu anlayabilirsiniz konseri izlemeseniz bile. bence çok anlamlı ve çok özel bir dvd bu. çünkü seyircisine böyle güzel teşekkür eden bir grup daha görmedim ben. seyircisini seven ve böylesine bunu seyircisine hissettiren çok az müzisyen vardır sanıyorum ki. hep çıkıp '' beni sizler varettiniz'' den öteye geçmemiş sözler duyarsınız sahneden yada ordan burdan. ama bunun resmini koymuş adamlar bu dvd ye. o nedenle tam bir anı defterine benzemiş dvd tasarımı. dehşetle bakıyorum o resimlere ve anlıyorum ki müzik sadece müzik değildir. ruhların salınımıdır. karışımıdır. aşktan pek bir farkı yokmuş aslında müziğin..

  konserlerin içeriğine gelirsek eğer, sanıyorum ki kimse rammstein kadar gaz ve adrenalin dolu bir müzik yapamaz..iddia ediyorum en kusursuz trash grupları bile rammstein'ın içerdiği enerjiyi bir yerden sonra kaybedebiliyor. ama konseri izlediğiniz zaman ekranın karşısında bile kafa sallarken bulabiliyorsunuz kendinizi. dokunulabiliyorsunuz konsere. oradaymışcasına hissedebiliyorsunuz olan biteni.

  konserler boyunca enerjinin boynunuzdan heryerinize karışmasını hissededurun adamların tek tek her biri zaten pek bir acaip..örneğin paul landers denen adam konser boyunca hiç gülümsemiyor. mal gibi bakıyor ortalığa. ironik bir coolluk örneği sergiliyor sanki. till lindemann bildiğiniz gibi. öylece durup şarkılarını söyleyip till lindemann dansı yapıyor. mein teil'de kazanın içine flake'yi koyup bir güzel kaynatıyor. kazanın kenarına bağlanmış klavyeden flake şarkıya eşlik ederken till elindeki kocaman bıçak mikrofonla üzerinde kasap kostümüyle şarkısını söylüyor. richard krüspe sehnsuchtta kendinden geçiyor. oliver riedel botla seyircilerin üzerinde yüzüyor. bu işi seemanda yaparlardı artık stripped de yapıyorlarmış bunu da öğrendik.

  amerika çalarken flake gingerıyla sahneyi turluyor..till sahneye h r giger'in çöp öğütücülerin kapağından tasarladığı vajinaya! benzeyen bir kapıdan geliyor. kapı açılıyor ve till asker yürüyüşüne başlıyor..kollarında kah alev makinaları kah alev saçan yaylar...yaylana yaylana dolanıyor flake ortalıkta...yanan mikrofonlar...daha sayayım mı?

  bir de bu adamlar kanlı canlı izlenirse ne olur düşünmek bile istemiyorum..aslında istiyorum da...bunu bu dvd ye rağmen yerine koyamıyorum.
 • herkesin izlemesi gerekir muhakkak. böyle konser olamaz diye düşünüyorum.görsel efekler, şarkılar bakımından çok iyi. volkerball cd sinin içerisinde fransa-nimes konseri ve grup üyeleri ile tek tek yapılmış röportaj yer alıyor. her ne kadar anlamasamda seslerini duymak için izledim.
 • rammstein'ın live aus berlin ve lichtspielhaus'tan sonra şimdilik üçüncü ve son görsel çalışması. "şimdilik", zira tasarımıyla da dikkat çeken dvd kutusunun kanatları dört bir yana açıldığında oluşan rammstein haçının sağ kanadının içerisine gizlenmiş kitapçığın arka kapağında "to be continued" ibaresi hemen göze çarpıyor.

  kelime anlamı olarak mot a mot çeviride "halkların topu" gibi bir sonuçla karşılaşılabilir; amerikalıların medeniyetlerine dodgeball olarak ithal ettikleri topla oynanan bir çeşit oyundur. ayrıca dvd'nin kapağındaki logo, 1980 sovyetler birliği olimpiyatları logosunun modifiye edilmiş halidir.

  http://de.wikipedia.org/…summer_olympics_emblem.png
  http://www.vertigo.fm/…kerball/open_voelkerball.gif
 • rammstein'ın müzikal anlamda kendini ciddi şekilde aştığının kanıtı olan muhteşem konser dvd'si. kapanış'ın depeche mode'un üstün şarkısı stripped ile yapılması muhteşem olmuş.