• otoparkta bu aracın 2.0 tdi 177 ps lik versiyonu ile cla 180 cdi arasında kaldım. çıkamıyorum. bu işi bilen, işin ehli üstadlar güvenliğe haber verirse çok sevinirim.

.
  • tanıdığım insanların yüzde 94,35'nin şekline şemaline, fiyatını duyana kadar ağız sularını akıttıkları araba.
    sonrası ise bu %94,35'in % 43,55'inin o paraya bmw, %39,25'nin mercedes % 14,40'ının audi % 2,8'inin diğer marka-modellerde araba alınır yorumlarına maruz kalan araba.

bakiye %5.65 lik kısım ise mesela hodorlar;

"yok lan çok basık, öyle araba mı olur lan" yorumuna maruz kalmıştır

araba mı basık sen 1,95 boy 135 kiloyla ? neyse, seni de allah yaratmış netçede.
  • arkadaşlar kusura bakmayın her şeyi uzun uzun açıklamam gerekiyormuş. (nede olsa uzun seviyorsunuz biliyorum)
    1) bu iki araç arasında segmentlerinin farklı olduğu söylenmiş, doğru olabilir ancak her iki araçta 4 kapılı coupe olarak sınıflandırılmış. cla için compakt olduğu söyleyenlerde var. bu nedenle iki aracı karşılaştırdım.
    2) cla nın görünümü ve mercedes markası avantaj iken, vw cc nin konforu ve güçlü motoru avantajlı ama sonuçta ikiside araba amk. elma ile armutu mukayese etmiyorum.
    3) 1.5 motor 110 beygir ile 2.0 177 beygirlik motorun yakıt tüketimleri arasında dünyalar kadar bir fark yok. kilogram başına düşen torkun ve beygirin optimal değerleri mevcut. şöyleki bazı araç modellerinde 1.6 litrelik versiyonları 1.4 hatta 1.2 litrelik versiyonlarından daha az yakabiliyor. motor hacminde çok yüksek bir artış olmadığı sürece yakıt tükemi artar düşüncesi her zaman doğru değil.
    4) 1.5 litrelik motorun mtv si ile 2.0 litrelik motorun mtv si arasında iki kat fark var doğrudur. fakat karşılanımayacak kadar bir fark yok. gelirimi benden daha iyi bildiğiniz için tabiki değerlendirip değerlendirmemem konusunda da (her siki bilen sizler) bu konuda yine haklısınız.
    5) bu araç ile çeşitli yerlerde sıkışıp kalan arkadaşlara bir şey diyemiyorum. ama ferit şahenk aklına nasıl geldi amk.
    6) bilgileriyle yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim. jonny sins ile mandingo arasında sıkışmamanızı temenni ederim.
  • keşke ccc olsaymış...
    ccc volkswagen ccc...
  • yokus yukari cikarken dikiz aynasinda ancak karsi yonden inis yapan bmw ve mercedesleri kuculurken gorebilecek otomobil.
  • ön krom ızgara tasarımı premium olduğu iddia edilen bir otomobil için şıklık yerine bana kalırsa ucuzluk katmış, aynı ucuz görüntü iç tasarımda da devam ediyor. vw artık her sınıfta aynı tasarımı kullanma işine bir son vermeli, silecek kolu, klima butonunun ortak olması anlaşılır ama aynı tasarım çizgilerinin birebir kullanılması bu arabaya tonla para döken adamın canını sıkar.
    arka tasarım nispeten sportif ve şık, ön tasarıma gelince bastırılmış passat görüntüsü hoş değil, ilk versiyonun özgün tasarımı yalan olmuş. halbu ki ilk nesilde çok daha etkileyici bir far tasarımı kullanılmıştı.
    sanırım az da olsa yükselen tavan çizgisi aracın yandan coupeyi andıran çizgisine ise zarar vermiş.

http://www.volkswagen.co.uk/…/volkswagen-cc-fl/home
    https://www.volkswagen-media-services.com/…q3echu2e
  • şimdi bu araba 60 kaat olsa kafadan pazar lideri olur. "aman ne uyanıksın" diyen vw yöneticilerine sesleniyorum, hoca mevcut durumda öyle bi araba öyle bi fiyat ki o kadarı veren 20'lik daha verip ikinci elde olsa bi üst sınıfa sızmaya çalışır. yani masaya oturunca adı zenginlikle özdeşleşmiş bir arabanın anahtarını koymaya çalışır. ben demiyom, türk insanı araba mantığı öyle diyor.
  • volkswagen'in scirocco ile birlikte göze hitap eden tek arabasıdır.
    zaten scirocco'da kendisini alıp kullanan adamların kalitesizliği yüzünden değerini kaybetmeye başlamıştır bu nedenle volkswagen'in göze hitap eden tek arabası demek çok da yanlış olmaz kendisi hakkında.
  • dışarıdan konuşmak kolay, geçende babamla bi gezelim binelim dedik bu balinaya. içine girdiğin anda seni öyle güzel kendine çekiyor ki. genişlik ve coupe görüntüsü altında sporluk bir arada, harikulade.
    iç malzeme, dokunduğun her yer yumuşak plastik, f1 fonksiyonel direksiyonun tutuşu, kadranlar, kapı tutma kolları, çıtasız cam filan çok beğendim. kapıyı kapatma sesi, kapatırken o atalet momentsiz havadaymış gibi hareket eden bagaj kapağı filan kalite akıyor.
    zaten vw'den çok kişi nefret etse de kabul eder ki adamlar polo'da bile donanımdan kısıp kaliteli iç mekan yaratma çabasında. genişlik konusunda 182 boyundaki ben ön koltukta ayağımı torpido altı boşluğa zor değdirirken (dizimi değil bildiğin ayağımı uzatıp) aynı koltuk mesafesi korunarak arkaya geçtim, bizim b sınıfı aracın 2 katı da arka diz mesafesi var. hadi bagajdan kısmışlar desem 520 litre de oradan çıktı.
    dış tasarımına gelirsek, arkası eskisinden hoş, önü eskisinden daha kötü. ama yenisine gelen led'li farlarla ön tarafta açığı kapatıyor.
    ha bir de iç tasarımında tek laf edeceğim olay şu metal mi metal görünüm mü malzemenin bazı yerlerde kullanılması, bak başka alman içeride kullanacak başka malzemeler de biliyor.

edit: bugün de 1.90 boyundaki arkadaşla içine bindik, sunrooflu olmayan versiyonunda üst taraf biraz can sıkıcı biçimde alçak geldi. e coupe görüntü olsun ama büyük olsun diyorsan da bu tasarıma anca o kadar yükseklik sunabiliyorlar cls gibi hatta insignia gibi.
    bu arada evet boş zamanlarımda gidip alacak gibi içine biniyorum, hobim oldu namussuz.
  • sözlük çok garip bir ortam amk. volkswagen golf ve volkswagen scirocco 40+ sayfa dolusu tartışılmış. herkes birbirine hayırlı dualarını göndermiş. şu güzelim arabaya bakar kör olmuş herkes. 20 entry ya var ya yok!

arabadan anlamam ama bana kalırsa tasarım olarak "olmuş" bir araçtır cc. her gördüğümde dönüp bir kere daha bakarım.
hesabın var mı? giriş yap