şükela:  tümü | bugün soru sor
 • volkswagen'in dizel araçlarında, egzoz emisyon değerlerini manipüle etmesinden sonra yaşanan rezalettir. emisyon skandalı
  maalesef volkswagen ve ona bağlı bulunan araçların (skoda, seat, audi, porsche vs) türkiye'de yapılan egzoz emisyon güncellemesinden sonra büyük mağduriyetler ortaya çıkmaktadır. tüketici sorunları

  öncelikle volkswagen tarafından aranıp ilgili güncelleme için yetkili servise davet ediliyorsunuz. tıkır tıkır işleyen aracınızda bu güncellemeden sonra motor sarsıntısı, yakıt artışı, stop etme, performans düşüşü ve gürültülü çalışma görülmektedir. bu sorunlarla ilgili başvurulduğunda ise yazılımın geri alınabilmesinin mümkün olmadığını, sanayi bakanlığından yazı getirilmesi gerektiğini vs belirtiyorlar ve hiçbir şekilde sorunu çözemiyorlar.

  canımız ciğerimiz türkiye'miz dışında vatandaşına bu zulmü reva gören başka bir ülke de yoktur sanırım. bu sorundan dolayı abd, araçların en değerli parçalarını sökerek iade etti ve tonlarca tazminat aldı. bizim talebimiz ise sadece ve sadece hiçbir sorunu bulunmayan araçlarımızı sorunsuz kullanmaya devam etmek gibi basit bir tüketici talebi olmasına rağmen maalesef cevap bulmamaktadır.
 • ürettiği motorların tamamının sorunlu olduğu dikkate alındığında pek de şaşırılmaması gereken volkswagen hadisesi.
  zaten emisyon sahteciliği yapmadan düzgün bir motor yapabilselerdi baştan yaparlardı.
  her sene yeni bir motor deniyorlar ve bunu bir teknolojik ilerleme olarak satıyorlar.
  çare -en azından bir süre- turbo beslemeli motordan vazgeçmek ama sanırım artık kimsenin böyle bir şeyi önermeyi götü yemiyor.

  baştan edit :
  elimde patlayan bir adet 1.8 tfsi motora sahibim.
 • japon'dan şaşılmaması gerektiğini gösteren almanların yeni rezaleti. tabii doğuş oto ile bu rezalette türkiye'nin de payı büyük.
 • şerrefsizim başımıza gelen rezalet.

  sorunsuz tıkır tıkır giden araba*, periyodik bakım sonrası rolantideyken ara ara rahmetli azer bülbül gibi titremeye başladı. start stop'tan ötürü çok fazla rölantide çalışmadığı ve de zaten şirket arabası olduğu için çok da üzerine düşmedik ama kesin nedeni bu galiba hakaten.
 • volkswagen grubun özellikle de volkswagen'ın araçlarını hala alan var mı? diye sordurtandır.

  yok hala bu paralara bu araçlara biniyorsanız boşverin müstehak.