şükela:  tümü | bugün
  • hastasıyım şu başlığın valla. çok yaratıcı yazarları fark etmemi sağlıyor. mesela bir yazar demiş ki: "almanya'da çöpçülerin bindiği araba." ben böyle şahane aşağılama kombosu görmedim. adam arabayı kötüleyeceğim diye bir meslek grubunu ve o meslek grubunun nezdinde bir kitleyi aşağılmaya çalışmış. almanya'da çöpçülerin bindiği arabaysa ne mutlu almanlara. mis gibi gelir eşitliği var demektir bu. işçi sınıfı güzel arabalara binebiliyor demektir. bundan daha güzel birşey olabilir mi. almanya'da temizlik işçisinin veya herhangi bir çalışan sınıfın golf'e veya muadili bir arabaya binmesi o toplumu yüceltir. senin ülkendeki belediye temizlik işçisi değil golf, 97 model kompakt bir arabayı zor alıyorsa bu senin ülkendeki gelir adaletsizliğini ve otomobillere uygulanan şahane vergileri gösterir. sen hala kendini başkalarının üstünde görmeye devam et.
  • kıçımı yırtsam alamadığım halk arabası. nasıl bir insansak halk bile bizden elit amk.
  • sürücüleri fena halde egoist ve fırsatçıdır istanbul'da. böyle nasıl desem, hani belli sterotipler vardır ya.

taksi/minibüs/otobüs/kamyon bulaşmazsın.
    scirocco ya da bazı peugeot modelleri apacidir büyük olasılıkla, abuk hareketler yaparlar dikkatli davranırsın.
    arkasında padişah tuğrası olan hafif ticari araçlar mideni bulandırır.
    pazar akşamı içine 6 erkek doluşmuş kartal'a yüzünü ekşitirsin.

hah işte beyaz golf gördüğün zaman da (aynı şey polo için de geçerli) adamın her fırsatı değerlendirirken trafiği mahvetmeye kararlı olduğunu bilirsin. bunu apaçiler gibi kendince havalı göründüğünden yapmaz, üniversite falan mezunudur, iş güç sahibidir, hatta belki evli barklı adamdır. ama o içindeki keskin, medeni olamamış, bekleyemeyen egoist türk damarı parlar.

satarken para kaybetmeyeyim diye beyaz almıştır arabasını, sevdiğinden değil. kendi segmentinde en iyi arabanın golf olduğunu düşündüğü için golf almıştır. fenerbahçelidir. en iyi takım fenerbahçedir. atıyorum nevşehirli'dir aslen. en harika il nevşehirdir ona göre. ben ben ben'dir herşey bu adamın küçük dünyasında, dünyasını siktiğim.

edit: dünden beri en az 10 tane mesaj geldi, harika tespit diye. debe'ye girdi. bu başlığın da en sukela 2nci entry'si olmus. ben manyak değilmişim, insanlar da farkındaymış bazı toplumsal desenlerin, çok sevindim lan :)

bu arada kötü araba değil ha golf, konudan tamamen bağımsız olarak beğeniyorum da demeliyim.
  • kapısı tok, kendisi aç bir araba.
  • ciddi ciddi soruyorum; herşeyi geçtim şunu merak ediyorum: yanımızdan cayman'lar carrera'lar, duruma göre 360'lar 458'ler geçiyorken. millet mercedes c'yi peynir ekmek gibi alır 320d'sini m package'la donatır, a3'ler 1'ler ve şimdi yeni a'lar etrafta zibil gibi kaynarken, suv deyince range'ler x5'ler etrafta 4 dönüyorken, ben cayenne beğenmez, "panamera diye porsche mi olurmuş?!" diye bakmaz, instagram'da istanbul'da nerde kimin garajında veyron var, forumlarda kimler 458'iyle o hafta istanbul park'ta izmit körfez pisti'nde kaç saniye koşmuş bakarken..

ciddi ciddi gerçekten de kendisinin golf sahibi olmasını çekemediğimizi düşünen insan var mı, yoksa sadece savunma refleksiyle mi öyle davranılıyor? ciddi ciddi soruyorum bunu ya var mı gerçekten?

golf olm bu golf, ittirin gidin.
  • çok tipsiz bi araba. doğru. neden? tek pres hattında dört kalıp setinde tüm saclarının preslerden çıkması gerekiyor. bu sayı on sene önce altı presti, beşe düşürülmesi düşünülüyordu. şu an dört. yani mümkün olduğunca hızlı; çünkü üretim zamanla yarışıyor ve günlük üretim sayıları deli yüksek. detaya zaman yok, bas geç. hatasız yap, detayı siktir et. polo da bu da buzdolabı gibi arabalar. hele yolda beyazlarını görünce ahahaha vestel arge ne güzel çalışmış, tekerlekli no frost yapmış diyorum. kapitalizmin sineğin yağından yağda yumurta yaptığı dönemlerdeyiz. gidin binin, tamam, ama o estetik yoksunu buzdolabı kılıklı şeyleri kalkıp burada övmeyin
  • komşusu aç yatarken kapısı toktur. bizden değildir.
  • otomobilden anlayan, sürüş konforu ve hissiyatı için bu arabayı alan yönetici kardeş, en fazla apartman yöneticisidir.
  • bir kullanıcısı olmayan biri olarak niçin kullanıcılarının gerzek addedildiğini anlamadığım araç.

ulan bu toplumda illa birilerini bir şeylere göre kategorize etmek zorunda mısınız?

o aracı alırsa gerzek, bu aracı alırsa apaçi, şunu kullanırsa düz herif, diğerini kullanırsa fakir.

hay sizin kategorizasyonunuza kafam girsin.
  • muhtemelen farların kenarını 2,5 cm uzatarak ya da kısaltarak "yeni kasa" diye keriz tokmaklamaya devam edecek uzay mekiği.