şükela:  tümü | bugün
4796 entry daha
  • 1 hafta süreyle ikame araç olarak 2017 model dizel olanını kullandım. o kadar gürültülü geldi ki sanki motor kabinin içinde çalışıyor. araç 100 bin km civarındaydı. sürüş zevki beklentilerimin altında kaldı. onun haricinde aracın süspansiyonları yumuşak. bir tek bunu beğenmiştim.

1 hafta süre eziyet gibi geldi, kendi arabama tekrar kavuştuğumda çok sevindim.
  • arkadaşlar herhalde iyi okumuyorlar veya bilgi eksikliği var. tabi ki camların otomatik olmasından bahsetmiyorum.tüm araçların camları otomatik. tam otomatiklikten bahsediyorum.yani tek dokunuş ile camın hepsinin açılması veya kapanmasından bahsediyorum. bazı c sınıfı araçlarda mesela corollanın bir önceki neslinde sadece sürücü tam otomatikti.diğer camlarda basılı tutmanız gerekiyordu.
    başka bir örnek, alfa romeo guilietta stop ettiğinizde silecekleri cam üzerinde kalır.otomatik olarak kapanmazlar.
    diğer örnek;
    kaput amörtisörü c sınıfında, 2020 model civic,corolla ve focusta bulunmuyor. ama 6.nesil 10yaşında golfte bulunuyor.neden bunu yazınca takıldı arkadaşlar anlamadım.bu ayrıntıları burada yazmayacaksak nerede yazacağız? araç hakkında zaten binlerce entry var, ayrıntıları anlatmak gerek.

not: fanboyluk yaptığım yok,golfün mucidi değilim. bir ürün üzerinden yorum yapıyoruz. her üründe olduğu gibi olumsuz tarafları da vardır. mesela arkadaki şaft tüneli sandık gibi ortada duruyor,3.kişi ortada oturamıyor.

not: tüm golfler torsiyon çubuklu değil. motor gücüne göre bağımsız süspansiyon olabiliyor.

not: halı kaplamalar gerçekten başarılı. bunu yazınca neden küçümsendiğini anlamadım. aracın neyi hoşumuza gidecekti? lastik desenlerini mi beğenecektik?

not: gönül isterdi ki fikirleri karşılaştıralım.bahsedilen araçla ilgili, iyi ve kötü özelliklerden bahsedelim.daha iyisi varsa neden daha iyi olduğunu belirtelim.kötü özelliklerini sıralayalım. ancak sadece kişisel tatmin amacıyla yorum ve espri yapmakla birşey elde edemezsiniz.
  • karşılaştırmaları önemsemeyip hala önündeki armaya para veriyorsunuz, taşak geçince zırlıyorsunuz.

al sana artısı eksisi;

-yol tutuşu zayıftır. boşuna torsiyon çubuğu esprileri yapılmıyor, bağımsız süspansiyon olanı almak için tonla para sayıyorsunuz. ahan da ıspatı

-donanımı yetersiz demiyorum yoktur. o kaput amortisörü yok dediğin honda'da standart ne var bir bak. birkaçını ben söyliyeyim; navi, geri görüş, yokuş kalkış, koltuk ısıtma, elektronik park, otomatik far, yağmur sensörü...

-güvenlikte parasının hakkını vermez, testlerin birinde kapısı çarpışmada açılıyordu. kaynak eklerim. yine civicden gidersek, civic şasesinin s60la karşılaştırması şu: (bkz: #101700408) şimdi civic'in kaputu ince diyenler, şu alttaki kazayı yapan audiye kaput katlandığı için iyidir, yolcuya kazayı iletmez demişti. (bkz: honda vs audi toslaşması)

-servis ve parça fiyatları kullanıcıyı ağlatır. yıllarca söylendi dsg sorunlu, parça pahalı diye. kalkıp burada dsgyi manuelmiş gibi kullanmazsan bozulur tabi denildi.

velhasıl, hangi arabayı aldığınız beni ilgilendirmez. çocukluktan gelen bir hobim var o da arabalar. ama burada bilip bilmeden konuşunca sinirimi bozuyorsunuz gençler.