şükela:  tümü | bugün
 • standart versiyonlardan farklı dizayn edilmiş ön tamponu, çift egzoz çıkışlı arka tamponu ve farklı tasarımlı jantları ile ayrılabilen otomobil. 1,4 litrelik çift aşırı beslemeli** fsi motoru ise en dikkat çekici özelliği... görünüş olarak ilk bakışta gti*'ı andırsa da, gti'daki gibi siyah burun tasarımı, siyah renk bazlı ön farlar bulunmamakta, ayrıca tampon tasarımı da benzer gibi görünse de, kullanılan siyah ızgaraların tasarımı farklılık arz etmekte.
 • volkswagen'in 2006'da satışa sunacağı, yeni 1.4 litre, çift kompresörlü (supercharger + turbo) ve direkt enjeksiyonlu motora sahip golf modeli.140 ve 170 hp güç üreten iki ayrı versiyonu olacaktır.

  volkswagen'in bu kadar ufak bir hacimden bu kadar büyük güç elde edebilmesinin sırrı çift kompresör kullanmasıdır.twincharger adı verilen bu sistemde düşük devirlerde aşırı beslemeyi, tahrikini mekanik olarak motordan alan küçük bir supercharger sağlarken, yüksek devirlerde aşırı besleme büyük hacimdeki turbocharger tarafından sağlanmaktadır.

  supercharger ve turbo'nun mükemmel kombinasyonu sayesinde 240nm tork, 1750 ile 4500 rpm arasında üretilmektedir.100km de 7.2 litre ortalama yakıt tüketimine sahip olan otomobil teknik değerleri ile otomobilseverleri çılgına çevirmektedir.

  twincharger uygulmasının yapıldığı motor daha önce golf'de de kullanılan ea111 kodlu 1.4 l 90 ps fsi motordur.ancak yüksek basıncın getirdiği kompresyon oranlarına dayanabilmesi için motor bloğu güçlendirilmiş ve yeni nesil bir su pompası kullanılmıştır.volkswagen'e göre motor 120 bar'a kadar basınçlara dayanabilmektedir.

  volkswagen bu motorun geliştirilmesi aşamasında 250 adet prototip üretmiş ve çoğunu 300.000 km'ye varan sürelerle test etmiştir.
 • volkswagen yetkilerine gore yüksek torku sayesinde 7litre civarı sehir ici yakıt tüketimi olacakmış. biraz abartı oldugunu dusunmekle birlikte eger dogruysa ben gurur duyarım.
 • golf ün gt serisi hep gizemli olmuştur. gti kadar iddialı olmasa da gözle görülmeyen unsurlarla standart golflerden daha sportif, daha iyi yol tutan ve neredeyse aynı fiyata satılan modellerdir
 • yazilan yorumlara ve okunan haberlere bakilirsa en az honda civic in efsanevi 1600 cc den 160 beygirlik guc ureten (ve bunu turbo kullanmadan beceren) motoru kadar heyecan verici.
 • 1400 cc motor üzerinden 170 hp güç üretip, 6 ileri şanzımanının ister normal ister triptronic vites seçeneği ile,0-100km hızlanmasının 7.9 ve 7.7 (triptronic) sn olduğu, max süratin 220km'ye fabrika verisi olarak ulaşabildiği, şehir içi yakıt tüketiminin otomatik versiyonunda bile 100km'de 9.9lt olduğu, vergisi ucuz canavar.
 • volkswagen'e ve mühendislerine bir kez daha hayran olma nedenidir. bravo.
  (bkz: alman disiplini)
 • varlığıyla birlikte otomobilseverlere heyecan veren araç. 1,4 lt bir motordan 140 ve 170 güç alan ve bunu çekinmeden vitrininin en önündeki modellerine uygulayan bir firmanın seri üretime geçmiş ve ülkemize teşrif etmiş bir modelinden bahsediyoruz ne de olsa...

hesabın var mı? giriş yap