şükela:  tümü | bugün
 • nürburgring'i type r dan hızlı dönmüş olan otomobil. ring deki en hızlı önden çekiş otomobil(!) ünvanını type r dan almış.

  peki nasıl oldu bu iş, adamlar sırf bu ring işi için geliştirmişler aracı ve 400 adet üretecekler. arka koltuklar iptal, 4 veya 5 aşamada basılsın ucuza gelsin diye buzdolabı gibi üretilmiş golfun şasisinin burulması tırt olduğu için araç içine şasinin burulmasını engellemesi için barlar yerleştirilmiş, bazı fanboy sitelerinde güvenlik için demişler ama o traşı geçeceksin. sonra da hızlı döndüm oluyor işte.

  type r dan pek haz almam ama onu geçecez diye koca firma maymun olmuş resmen, type r a olan saygımı artırdı bu araba.
 • type-r'da klimayı, müzik sistemini söküp kafes eklediler, yol versiyonundan farklı diye rekorunu iptal ederler.. adamlar arka koltukları söküp clubsport s bu deyip, daha hızlı dönünce rekor oluyor..

  yersen..

  type-r candır..
 • japon otomotiv markalarını, honda'yı- civic type-r ı seven insanım. ancak başlığı altındaki type-r bundan daha iyi entryleri gereksiz olmuş otomobil.

  type-r iyi otomobildir.
  golf gti clubsport s de iyi otomobildir. hangisi daha hızlı tartışması gereksizdir. hayır marka fanatikliği yapınca ne oluyor anlamıyorum ki. bırakın adamlar birbirlerini zorlayıp daha iyi otomobiller yapmaya çalışsınlar işte. rekabet tüketiciye yarar.

  iki marka önden çeker şasi ile sınırları zorlayıp mühendislik başarısı göstermiş. yok onda böyle hile yaptılar. yok bunu bu daha iyi yaptı falan demeye gerek yok. ikisi de iyi otomobiller. honda civic type-r ın derecesi kabul edilmedi diye marka itibarından bir şey kaybetmeyecek.

  zamanında senna ile çalışıp, nsx'i yapıp ferrari'yi daha iyi otomobiller yapmaya zorlamış firma volkswagen'e karşı savunulmaya ihtiyaç duymaz bence.

  öte yanda volkswagen de hothatch denilen hızlı hatchback sınıfının yaratıcısı mk1 golf gti ile. o da keza "kıytırık" bir otomotiv firması değildir.

  clubsport s de gayet güzel olmuş bir otomobildir.