şükela:  tümü | bugün
 • iç tasarımı güzel lakin o alameti farikası olan ayna butonu türkiye şartlarında elde kalıyor ayrıca değişim fiyatı 250 tl hans kardeş ve sen inatla hala o butonu böyle yapmakta direniyorsun.

  türkiyede trafikte araba park sonrasında ilk ayna kapatılır çünkü ertesi gün aynanı sallanıyor olarak görebilirsin ve biz de gün içinde ne az dört kere bu butonu kullanıyoruz, bilgine.
 • güzel, kullanışlı araç. station wagon çirkinliğinde değil. çakal doğuş oto ne düşünerek bunu getirmiyor merak ediyorum.
 • hatchback modeliyle aynı tok kapı sesine sahip araba.

  (bkz: bunu biri yapacaktı)
 • yaptığım araştırmalara göre yurdumuza acil olarak giriş yapması gereken araba.

  gerek golf modeli gerekse vw sevdalısı olmamız, gerekse tarafımca desteklenen station wagon arabaları geliştirme ve sevdirme çalışmaları*na uygunluğu sebebiyle bu kampanyanın adeta öncüsüyüm. zaten herhangi bir markanın yurtdışı sitesine girin durumu anlayacaksınız. hem fiyat seviyeleri ülkelerin ekonomik durumuna uygun hem de model gamı oldukça geniş. başıma bir şey gelmeyecekse bizde durum tam tersi. o yüzden yaşasın vw golf sportwagen*.

  vw golf sportwagen
 • motoru bile son derece tok bir ses çıkarmaktadır. sonunda bunu da yapmışlar.
 • rahmetli golf plus*ın halefi olarak üretilmiş otomobil.
 • doğuş oto’ya inanılmaz kızgınım. ulan tam olarak bu modele ihtiyacımız var, gidiyoruz mal mal araba arıyoruz. tavanı yüksek, rahat kullanımlı, aşırı büyük olmayan, arkaya rahatlıkla bebek arabası koyabileceğimiz araç arıyoruz. suv tarzı istemiyoruz. çünkü çok gereksiz. araziye çıkmayacağız. iç hacim istiyoruz sadece. bu durumda türkiye’de alabileceğiniz sınırlı sayıda model var. bunlar;

  -mercedes b serisi
  -bmw 2 serisi active tourer
  -ford c-max
  -citroen c4 picasso

  evet, başka da araç yok. aklıma gelmeyen model varsa lütfen ekleyin.

  bu araçları almaya karar verdik diyelim. senede 10.000 km yol yapacağız. hatta daha bile az. ama bakıyoruz;
  mercedes, sadece b180d getiriyor. b200 istersen özel sipariş, fiyat b180d’yi de rahatça geçiyor. malum özel sipariş. zaten araç dizel ve 109 beygir.
  bmw 218i var, 136 beygir, o da 2017 model elde kalan en boş araçlar var, ki onların bile fiyatları arşa değecek. 165.000 lira istiyorlar, araçta xenon veya led far yok... dolusunu istersen 216d alacaksın. o da 180+ fiyatı var, 116 beygir motor, yine gitmeyen başka bir otomobil.
  ford c-max var, internetten bakınca aha dedim, buldum! 182 beygir, benzinli, otomatik vites, opsiyonlara bi baktım, araç çakılı dolu. kör nokta asistanından tut, led stoplar, xenon farlar, panaromik tavan vs vs, gel gelelim bayileri arıyorum, benzinli yok. bulamayız, özel sipariş, 6 ayda gelir diyorlar. fiyat yine arşa çıkıyor.
  prensiplerimden ötürü, citroen araç almıyorum. o yüzden c4 picasso konu dışında kaldı.

  e ben ne alayım? doğuş, getirsene olm şu sportsvan arabasını. alalım 1.5 tsi 150 beygir, hayalet ekranlı, 8 inç multimedyalı cam tavanlı olanını. ulan tam istediğim araba, üşenmedim sordum, parasını nakit vereyim, kur farkına da razıyım, getirin dedim, getiremeyiz diyorlar.

  ne diyeyim...
 • c sınıfı hatcbacklerden ferah olan model.

  araba tanıtımlarında önem verilen konulardan bir tanesi de arka baş ve diz mesafesidir. yıllar önce corolla verso'ya yakın zamanda da b180d'ye niyetlenmiş; ilkine cesaret edememiş ikincisine ise gücüm yetmemişti. ama bu iki modeli sürerken edindiğim ilk izlenim ferahlık olmuştu.

  golf sportvan'da da bu ferahlık olacaktır. gelip gelmemesi tamamıyla tercihlerle ilgili. bu topraklarda bu tarz mpv modeller tutmuyor. c sınıfı hb alıyor, aile genişleyince sedana ya da crossoverlara geçiyoruz. mpv ve sw'ler rağbet görmüyor. ancak ab ve abd'de bu tarz geniş araçlar daha çok iş yapıyor. çünkü fonksiyoneller.
 • vag ülkemizde bu segmentte leon st ile temsil edildiğinden mütevellit getirilmeyen modeldir.
 • volkswagen tiguan’in suv olmayan versiyonudur.