şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yakıt tüketimi falan da çok güzel de, bildiğin canavar performanslı bi araba bu. acaba bana mı özel üretim bi tane verdiler bilemicem ama şimdiye kadar kullandığım 1.6 ve altı hacimli motorlar arasında en atik, güçlü, uçarken ense yaparmış hissi yaratan motor bu. 190'ı hakkaten de 4000 devirlerde rahat görüyor.
  • kendi sınıfındaki dizellere göre, içteki motor sesi daha fazla gibi görülebilir ancak bu konuda belirtilmesi gereken önemli bir ayrıntı var. vw'in bütün dizelleri yüksek tork üretimi sırasında (ilk kalkış ve devirlenme eğilinde) diğer dizellerden daha seslidir, fakat -özellikle de bu araba için söylüyorum- normal seyir halindeyken benzinlisinden bile daha sessizdir. çünkü daha düşük devirde çalışır. mesela bu araba 5. viteste 2000 devirdeyken 110 civarı hızla gitmektedir. torku çok tatmin edici bir araba, turbo devreye girdiğinde yokuşta benzinlisine basar...
  • kullanırken feci şekilde devri düşen araba. arkadaş ayağını gazdan çekersin, düz yolda hızını alan araba 2,5 devirden 30 saniyede falan 1,9 devire düşer. bu araçta gazı bırakıyorsun, beş saniyede düşüyor devir. 10 saniye gaza hiç basma, dizel olmasına rağmen düz yolda istop edecek gibi bir his veriyor. ivmelenmesinden de nefret ettim. kesinlikle atak, seri falan değil araç. bildiğin hantal ve yavaş... bir fiesta değil.

iç konforunda bir eksiklik yok, gayet rahat. direksiyon, kokpit gayet güzel. yakıt tüketimi hakkaten çok başarılı.

ama genel olarak fiesta varken kesinlikle tercih etmem. olmamış hacı.
  • öğrenci arabası diye bir kavram varsa eğer bu araba o kavramın ta kendisidir. ayrıca sınıfının görüntü olarak en iyisidir tabi içini görene kadar...

ayrıca sağlam yokuşlarda üzebilir, üzüldüm oradan biliyorum.
  • şehir içi 4.6 lt şehir dışı 3.3 lt yakıt tüketimiyle ağız sulandırır.
    euro biraz daha düşerse alabilirim şöyle 1.6 seviyelerine inerse fln.
  • sağlam yokuşlarda üzmez ama kendini. yokuş çıkmıyor bu araç adeta yürüyor..!
    paranıza yazık az daha biriktirin golf alın. ha biriktiremiyorsanız hiç araba almayın. siz de yürüyün.
  • yokuşta yürütecek kadar ileri sürüş teknikerlerini göstermiş kaliteli araçtır.
  • yakıtı kokluyor resmen. ancak hızlanma konusunda biraz sorunlu, özellikle sollama anında vites küçültmek şart.
  • dolu dolu özellikleriyle 1.2 tdi polo bluemotine varken alınması düşündürücü araç.
  • kağıt üzerinde göründüğünden çok daha başarılı bir otomobil. 1 aylık sürüş sonrası yaptığım değerlendirme.