şükela:  tümü | bugün soru sor
 • arkasındaki vw logosunu ve arka lambalarını bagaj kapağının "içinde" bulunduran minik vw. miniyi takip eden fiat ın fiat 500ü ve skoda nın yeni fabiası ile beraber vw de "ikonik" ama ufak otomobil ayratma kaygısına kapılmış...
 • dogus otomotiv'den yapilan bir aciklamaya gore, 2010'da ithal edilmesi planlaniyormus bu arabanin ve fiyatinin da 6500€ (alti bin bes yuz euro) olmasi planlaniyormus. su andaki kurla 11635 ytl yapiyor ki "bedava" olarak nitelendirmek mumkun. ancak turkiye'deki vergilerle bunu nasil yapacakla metal ediyorum. hele hele tata nano'nun piyasaya cikis tarihinin surekli olarak ertelendigi bugunlerde cik degisik bir haber olarak geldi.
 • dogu$ otomotiv tarafindan aciklanan €6500'luk baz fiyat bedava olmasa da, o segment icin uygun bir fiyattir. otomobilin anahtar teslim sati$ fiyatini $u $ekilde hesaplarsak,

  11.500 yeni turk lirasi + 37% otv + 18% kdv = 18.000 yeni turk lirasi.

  hadi bir iki de aksesuar eklettiniz vs. azami 20.000 yeni turk lirasi.

  bu paraya peugeot 107'nin baz modelini alamiyorsunuz ki kendisi 22.000 yeni turk lirasi. ama onumuzdeki yillarda minik otomobil piyasasi ne $ekilde evrilir, hangi marka nasil bir fiyat politikasi sergiler, orasi bilinmez. en iyisi 2010'u beklemek.
 • tanıtımında arabanın içinde 4 tane erkek "we should be lovers, cuz we can't be friends" diye bağırmaktadır. hedef kitlesine uygun bir tanıtım olmuş, yine de biraz gay sanki. panorama sunroof, full cam bagaj kapısı, egzantirik görünümlü jantlar, otomatik klima ve ısıtmalı koltuklar gibi opsiyonlar sınıfına göre hoş özellikler. yine de test sürüşü yapıp, fiyatına göre karar vermek lazım.

  volkswagen arabanın tanıtımına ayrıca henüz girilemeyen bir finansman ve servis bölümü koymuş. bu aracı uygun leasing koşullarıyla herşey dahil bir fiyata vermeyi düşünüyor olabilirler, ki hedef kitle göze alındığında çok mantıklı ve başarılı olur. tabi bu politika türkiye'de nasıl vuku bulur zaman gösterir. volkswagen, türkiye'de malum markanın değil distribütörün çıkarlarının gözetildiği bir şekilde pazarlanıyor.

  http://www.up.de/#/?slide=smallbang-secondlevel
 • ön tasarımıyla müthiş sevimli bir otomobilken arka tasarımıyla tam bir hayal kırıklığı. yine de vw ürün segmentinde en özgün çizgilere sahip araç olmasıyla takdir edilesi.

  http://www.otofanzin.com/yazi/vw-up
 • ötv illeti ve ithalatçı firmanın fiyat politikası yüzünden türkiyede saçma bir fiyata satılacağını düşündüğüm sempatik otomobil.
 • almanya'da baz fiyati 9850 euro olucakmis, dün iaa'da vw standinda öyle söylediler.
 • (bkz: skoda citigo)
 • (bkz: seat mii)