şükela:  tümü | bugün
 • ekşi sözlük şartlarında:

  (bkz: golf vs sls amg)
 • bence (bkz: balıkesir'in çılgın eşekleri)

  not: fakir sporluyum.
 • volkswagen'in yakaladığı teknolojiyi mercedes'in 30 yıl önce kullandığını bilmeyen kişilerin yapabileceği kıyaslama.mercedes'i bir başka marka ile kıyaslamak demek, barcelona vs türkiye ligi takımları gibi birşeydir.
 • 10~15 yaşlarında, markaları yeni tanıyan ergen beyanı.
 • "terbiyesizlikte çığır açmak dedikleri bu olsa gerek" dediğim başlık.
  ikisini karşılaştırmak utanmazlıktır, kendini bilmemektir.
 • yanlış kıyaslama.
  (bkz: sen çok yanlış gelmişsin kardeş)
 • mercedes , cla için 150bin tl isteyip, içine de 1.5dci 109hp motor koyana kadar oldukça saçma bir tartışmaydı.
  bu motordan sonra tartışmak serbest.
  (bkz: 12 saniyede 100 e çıkan mercedes)
 • aslında yapılması çok da yanlış olmayan kıyaslama.

  mercedes otobüslerin bir davası vardı, hatta başlığı da vardı o trajik kazanın, hatırlayanlar söylesin editlerim, 1990'ların sonunda bir kazada yaklaşık elli kişinin ölümü ile sonuçlanan ve mahkemede bilirkişi raporu ile türkiye'de üretilen mercedeslerin kusurlu olduğunun tesbit edildiği halde, kapatılıp üstüne yatılan bir dava. artık nasıl hukuk üstü bir gücü varsa mercedes'in, koca bir ülkeyi değişen hükümet ile beraber sağlam bir şekilde susturduğu bir davaydı.

  bir benzeri de volkswagenlerde yaşanmakta, bugün elinizde dsg şanzımanın kusurlu olduğuna dair bilirkişi raporu olsa bile aracını yenisini alamazsınız volkswagen'den. hayır, hepsini geçtim türkiye'de örneği binleri geçtiği halde dsg şanzıman arızasının doğuş grubu sağolsun, bununla ilgili haber dahi yaptıramazsınız medyada. yahu 70bin kmde tsi motorum piston segmanı kırdı, adamlara dünyadaki örneklerini gösterdim, kavga gürültü yeniledim, üstüne 2-3 ay geçmeden dsg mekatroniği dağıldı, adamlarda en ufak bozulma dahi yok, a ne büyük şanssızlık deyip, başka örneği yokmuş ayağında, bir iyi niyet garantisi yalanıyla gidiyorlar. mahkemelerden bilirkişi raporu ile gidiyorsun karşılarına bir özür dahi yok.

  dolayısı ile ikisi de türk hukuk sistemini ezebilen alman firmalardır, ikisini de yıllardır sağlam marka diye gözümde büyüttüğüm, ikisi de sistemi sonuna kadar kendi lehlerinde kullanan firmalardır.