şükela:  tümü | bugün
  • almanya'da veya diğer muasır medeniyetlerde böyle olmadığına inanıyorum, ancak türkiye tarafı tam olarak ülkemdeki kurumsallık anlayışının bir özeti gibidir...

ekim 2017'de, yani 5 ay kadar önce dsg şanzımanlı passat 1.4 comfortline aldım, bir hafta kadar önce de aracın ön tamponunu hafifçe bir yere çarptım, gittim satın aldığım yerdeki servise,
    dedim "değiştirin bu tamponu"...
    "abi sırada bekleyen çok araba var, ayrıca şimdi siparişi geçsem gelmesi zaten 3 gün sürer, en erken 10 güne falan teslim edebilirim" dedi.
    "ok" dedim, "arabayı satın alırken bana anlattığınız gibi bir ikame araba verin, her gün işe gidip geliyorum, arabasız işlerim aksar"...
    "öyle bir hizmetimiz yok" diye cevap verdi...
    "yahu arabayı alırken bana bunu ballandıra ballandıra anlatmıştınız, hani nooldu... ayrıca volkswagen'in internet sitesinde de yazıyor bu, aha bak" dedim,
    açtım şu linki, adama gösterdim.

https://binekarac.vw.com.tr/…ort-and-mobility.html#

(linkteki sayfanın altlarına doğru yer alan "geçici araç temini" kısmını okuyun lütfen)

vermediler geçici-ikame araç bana.
    geldim eve, az önce volkswagen'in canlı desteğine bağlandım, gerçekten ibretlik bir sohbet geçti canlı destek ile aramda.
    tam olarak şöyle;

chat history

canlı destek:
    canlı destek sistemine hoşgeldiniz.

canlı destek:
    görüşmeniz ilgili birime transfer ediliyor:chat_vwbinek.

canlı destek:
    canlı destek sistemi başlatılıyor : engin.

canlı destek:
    engin görüşmeye bağlandı.

engin:
    merhaba ben engin, nasıl yardımcı olabilirim?

appdata:
    merhaba engin bey. şimdi bu sitede okudum, aracım servisteyse geçici araç temini hakkım varmış

appdata:
    ben ekim 2017 de passat almıştım, adana aykan dan

appdata:
    ancak bana servis tamir bitene kadar araç verecek misiniz diye sorduğumda hayır dediler.

engin:
    appdata bey öncelikle aracınızı iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

appdata:
    oysa şimdi bu sitede okudum, böyle bir hizmetiniz varmış, ve benim de hakkım tabi ki

appdata:
    teşekkür ederim

engin:
    araç tahsisi yetkili servislerimizin inisiyatifinde sağlanmaktadır.

engin:
    araç müsaitliği var ise kendi inisiyatiflerinde sağlayabilirler.

appdata:
    yani bir standardı yok mu volkswagen in... insiyatife kalmış kurumsallık olmaz ki ama

appdata:
    kurumsallık demek sistemlere ve kurallara bağlı olmak, insiyatif ve şahıslara bağlı olmamak demektir yani

engin:
    araç tahsisi yetkili servislerimiz tarafından temin edilebilmektedir. ancak bu durum kendi inisiyatiflerindedir.

engin:
    temin etme zorunlulukları bulunmamaktadır.

appdata:
    gerçekten çok ilginç... iyi geceler...

kanıt: https://i.hizliresim.com/p6mdjz.png

evet, volkswagen türkiye'nin kurumsallık anlayışı budur efendim.
  • vw'nin ikame araç verebilmesi için araçla ilgili bir sıkıntı olması gerekir. eğer dsg'de problem olsaydı ikame araç verilirdi ya da araç geri çağırma olsaydı o zaman da ikame araç verilirdi ki dsg problemi yaşayan bir arkadaşıma aynı araçtan tamir süresince verdiler. ancak tampon değişimi araçla ilgili değil de şahısla ilgili olduğu için o iş kasko'ya girer.
  • iyi günler, ben volkswagen almanya ceosu kurt wolfskihagen. şikayetinizi şirketim adına ibretle okudum. derhal adınıza tüm vergileri tarafımızca ödenmiş w12 motorlu dsg şansımanlı phaeton gönderiyoruz. özürlerimizi kabul edip bizi mazur görmeniz dileğiyle.

ich leibe dich,

kurt

ibretlik hikayedir.
  • şimdilik ikame araç alamamayla yırtmış birini göstermiştir.

doğuş seni sadece ikame araçla öpmüş şimdilik, şanslısın.
  • vallaha üzüldüm ..bu yazan arkadaş harbi kendi kazasını bile firmaya yüklemiş..
    neyse ben kebabcı motorumla su dagıtmaya devam edeyim...
  • allah daha büyük sıkıntı vermesin ama bunlar iyi günleriniz. tampon ve plaka elimde gittim servis 45 gün sonraya randevu verdi.