şükela:  tümü | bugün soru sor
 • adamlar "güven veren markalar" basligina volvo falan yaziyor.

  bakin, bu tarz seyler sizin eski kafa oldugunuzu, yeniliklerden hic haberiniz olmadiginizi beyan eder. otomobil sektöründe artik olay dis etkenlerden cok ic etkenlere gecmis durumda. c, e, s serilerinin özelliklerinden %99'unuzun haberiniz olmadigina kesin kanaat getirdim. dünyanin en güvevilir arabalari "c" yi disarda birakirsak e ve s serisidir.
  sebebiyse: kaza aninda degil, kaza olmadan korur. otomatik fren sistemi, tehlike aninda serit degistirmemesi, zorlasan bile gecememen vs. elinde olmayan nedenlerden dolayi yandan gelen arabanin cok yaklasmasi halinde koltugunun sisip dönmesi ve yandan airbag'lerin acilmasi gibi bir milyon özellik.

  -volvo en güvenli araba abi?
  +niye abi?
  -annesi ölmüs adam yemin etmis, kaportasi saglam.
  +vurunca mi anliyoruz güzel kardesim?
  -evet abi.
  +benim tercihim vurdurmayan araba.
  -ha?

  edit: arkadasin biri bulundugu yerde volvo ürettigi araclardan cok diye sallamis. bir gün video yapip yollayayim. 8 milyon aractan biri falandir. reno gibi bakiliyor volvo ya.
 • 120 ile otobanda orta şeritte gidiyoruz, önümdeki araç sağ şeride geçmeye yeltenmişti. arkadan en sağ şeritten davarın teki 150 gibi bir hızla geliyordu, araç kaza olabilme ihtimalini öngörüp kemerleri sıkıp, frenleri hazırlayıp, koltuğu yanlardan şişirdiğinde ulan hak ediyorsun bu parayı diye sevinip konuşmaya başlamıştım arabayla.

  yazarın dediği gibi, önemli olan kazadan canlı kurtulmak değil, kaza yapmamak.

  e serisi.
 • yazar arkadaşın bu gerçeği hangi türkiye hariç kaç ülkede de gözlemlediğini belirtmesi gereken önerme.

  mercedes-benz in anavatanında bile volvo peynir ekmek gibi giderken ve kalbur üstü insanlar tarafından alınırken , sizin sözünü ettiğiniz modeller arnavut, türk, yugoslav ve araplar tarafından sırf gösteriş için alınıyor. o soz ettiginiz asistanlar extra olduğu için bu araçlarda yok. ıki yakın arkadaşımda full e var. bir müşterimde full s var. bu asistanlardan haberleri bile yok. sadece iş icabı bu markayı kullanıyorlar. özel araçları bmw, volvo ve opel.
 • gerçek olmayan gerçektir.
  tüm dünyada volvo "sağlamlığıyla" ünlüdür ve bu bir gerçektir. yaya güvenliği konusunda ise tabiki mercedes-benz s serisi ile, audi 8 serisi ile, bmw 7 serisi ile nam salacak. sanırım dünyanın en basit kavramını, klasman farkını bilmeyenler bu tarz entarilerle gelebilir. k bro. baba anarşist. çılgın. ufuk açıcı. k.
 • (bkz: trevanian)
  (bkz: şibumi)
 • volvo’nun bir önemli özelliği de arabalarda kullanılan bir çok güvenlik sisteminin ilk uygulayıcısı olmasıdır.
 • amerika'da da volvo sağlamlığın ve güvenin simgelerinden biridir. git istediğin amerikalıya sor.

  önce iş bul.
 • polonya'da virajlı ve bol inişli çıkışlı bir güzergahta 1000 km üzerinde full xc60 kullandım. araba 2 bin km bile değildi. ama nedense kendimde o meşhur güven duygusunu hissetmedim.evet carpsaydim belki içinden sağlam çıkardım ama araba kazayı engelleyecek gibi değildi.ne frenleri ne direksiyon tepkileri ideal değildi.
 • volvo'ya da laf edilmeye başlandığına göre işsizlik baya artmış anlaşılan
 • bir hollywood komedi filminde volvo'nun güvenlik takıntısını şöyle vurgulamışlardı: oyuncu bir tümsekten azıcık hızlı geçiyor, hemen hava yastıkları açılıyor. filmin adını hatırlamıyorum ama nerden baksan 15 yıllık var en az.

  yani: argümanına sokayım karşim.

  edit: @jhhj sağolsun filmin adını verdi; freak friday. yetmedi linkini de verdi. tam hatırladığım gibi olmasa da ana fikir aynı. tabi o kadar yıl geçmiş, bu kadar ufak yanlış hatırlamalar normal.

  https://www.youtube.com/watch?v=jw9fnu63via