şükela:  tümü | bugün
  • saçmala, pişman ol, kaç ve sıkıl, kaç dışında bir rutini olmayan
    hayatındaki bütün mesafeleri kaçarak katetmiş adam

kendinden de kaçabilse keşke
  • bu gece bu saat itibariyle uykusundan bağımsızlığını ilan etmiş bir kimsedir.
  • bir çeşit gurme. binbir çeşit yemek muhabbetinin ardından bir kaşarlı tostla karnımı doyurduğum arkadaş.
    sarumanoğulları devleti'nin kurucularından ve anayasasını hazırlayanlardan önemli bir şahsiyet. bir nevi padişah, sadrazam, ve benzeri..
  • limitler sonsuza giderken bir muse melodisinin eslerinde ya da kupaya doldurulmus bol miktarda turk kahvesinin telvesinde yasar
    - aslinda daha da uzak - mesela burda geceyken orda gunduzdur, ben kahvalti ederken o ruya gorur ve sarimsi bi fotograftan komikce bakan bir cift goz ve dudaktir vomitive.
    aksam tuzsuz bir doner yedim, lezzetliydi ama eksik, oyle nasil bir duyguysa iste bikac kadeh kirmizi sarapla birlesip bi duygu patlamasi yasatti, patlamadan geriye bi sekilde kirik bir cercevesiz gozluk kaldi ve insanin beynini sacan bi redyohed sarkisi esliginde ben bi metafor delisi oldum ve kikir kikir gulmeye basladim, gozlerim, burnum, dislerim kipkirmizi, ellerim ceplerimde, ellerim ceplerimde, ellerim ceplerimde, ellerim cep-le-rim-de!
  • iyi ki doğmuş olan, pek yakışıklı biri.
  • kusma istegi uyandiran.
  • ya$itlarimiz top pe$inde ko$tururken birlikte bi ko$ede dunyayi kurtardigimiz adam.
  • frp oynadigi icin mi farkli oldugu yoksa farkli oldugu icin mi frp oynadıgına hala karar veremedigim adam. anlatmakla olmaz yaşanir bu adam.
  • bazen kafatasından kemikten balonumsu uzantıların çıkmaya çalıştığını sanan biri.
  • ayrica dunyanin iki yanindan organize calisabilen kendini bilime adamis ama oldukca metafizik iki insaniz, beyin de bir hologram. bunu ispat etmemdeki ilk adim her yesilin bitki, her dort ayaklinin keci, kendisinin de arkadas canlisi oldugunu gostermeye calismam olacak. cunku kendisi ne yesildir, ne de dort ayagi vardir.