şükela:  tümü | bugün
  • 3d ekran kartlarında yer alan bir çeşit chipset
  • 3dfx'in voodoo 2'den kisa bir sure sonra cikardigi chipset. voodoo ile voodoo rush arasindaki ili$kinin aynisi voodoo 2 ile bu kart arasinda da mevcuttu, yani banshee aslinda 3d ozellikleri biraz kirpilmi$ ve 2d eklenmi$ bir voodoo 2 idi. 16 mb ram'e sahipti. agp slota takilmakla beraber bu slotun sundugu 66 mhz hizi kullanmadigindan gercek anlamda bir agp kart degildi. ilk ciktiginda belli bir popularite elde ettiyse de 24/32 bit rendering yapamadigi ve yava$ kaldigi icin riva tnt'nin cikmasiyla yava$ yava$ piyasadan silinmi$tir.
  • riva tnt ile ayni donemde cikmasina ragmen ozellikle detonator suruculer ve uyumsuzluk sorunlari yuzunden kisa surede piyasadan silinmi$ti. voodoo 3'lere geci$ urunu gibiydi ki bundan sonraki tum 3dfx kartlar 2d grafik i$lemlerini de uzerine aldilar. nicelerini cope attiklarini ben bilirim.
  • günlük fifa 99 oynama süremi iki katına çıkarmıştı emektar.

(bkz: 3dfx)
  • lisedeyken bir arkadaşım almıştı bundan. biz ananı avradını diyerek bakardık grafiklere. 3dfx yazısı ekranda dönerken sanki kartı kendisi dizayn etmiş gibi kasım kasım kasılırdı arkadaş.
    sonra akşam olurdu eve dönerdim, evde üzerinde sis 6326 ekran kartı olan bilgisayarımı söverek açardım.
  • bana gta 3'ü aylarca ağlaya ağlaya car texture'ları olmadan oynatan ekran kartı. kaza yapınca oyun çökerdi. hakkını verelim şimdi, sürüş yeteneklerimi bu karta borçluyum.
  • hep oynadığınız oyunu bir de bu ek kart takınca oynaıyın temalı add-on ekran kartı. nfs'de araba camında yağmur damlası kalması bu kartı ekleyince başlamıştı. basit mutluluklar.