şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara'da metropol sinemasının karşısında açılmış cillop gibi mekandır. eski mississippi tayfasının yeni mekanı da diyebiliriz. çünkü işletmecisi olan zat orayı alınca, yeni mekan güruh halinde pusulamızın gösterdiği yer olmuştur.

  yerini özetlersek eski brothers'dır.

  mekan gerçekten on numara. bahçesi fevkaladenin fevkinde. içi desen bomba. her şeyiyle harikulade.
 • 312'nin karşısında, eskiden brothers olarak bilinen mekan. mississippi rock&blues'dan sevgili tamer ve sadık ekibinin ayrılmasıyla oluşmuştur. yeri gayet tercih edilesi olduğundan ve yüzlere yabancılık çekmediğimizden yeni açılmış bir mekan değil de kaldığımız yerden devam edercesine oturup biraları indirdiğimiz bir yuvadır adeta....
 • mekanın açılışına arka sokaklar dizisinin yazarlarından biri de gelmiştir.
 • güzel ve sade bir internet sitesi de hazırlamışlar;

  http://www.voodoobluesbar.com/

  facebook sayfaları da şu şekilde;

  http://www.facebook.com/…hp?gid=349723897411&ref=ts

  yıllar sonra edit: bu bar yer değiştirdi, ismi değişti falan. linkler haliyle çalışmıyor.

  (bkz: the soul pub)
 • evrensel düzeyde musiki icra eden veteranların fotograflarını da vinci'nin son akşam yemeği tablosuyla mönüye dönüştürüp yad eden mekan.

  mönünün ortasında isa'nın yerine elvis abinin fotosunu montajlamışlar..

  mekan işletmecisi olan sayın tamer bey bir aile sohbet sırasında 13 elemanı da sayabilene 13 alkollü içecek armağan edeceğini söylemiştir. ne kadar paylaşımcı, ne kadar müşteri perverler değil mi dostlar..

  http://www.artinthepicture.com/…7/09/lastsupper.jpg
 • güzel bir mekan olduğunun haberlerini ankara'lı blues severlerden aldığım ve bir an önce gitmek istediğimdir. enfes bir grup olan kingus elemanlarından bir ikisi sahne alıyormuş. çarşamba ve cumartesi günleri canlı müzik var imiş. çizgisini koruması, dileğimiz ve temennimizdir.

  blues sesinin tınladığı her yer bize cennetir nitekim..

  edit: canlı müzik çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleriymiş.(e çok daha iyiymiş yahu oleyy!)
 • eski yeni ile kıyaslanacak tek özelliği kalabalık oluşu olan mekan. ankara'da sağlam jazz ve blues dinlemek için siyah beyaz'dan sonra nimet gibi bir yer.
 • gölge bar ın kapanmasından sonra yaşadığım boşluğu bir nebze kapatabilen mekan. müdavim barı olmak yolunda ilerleyecek derken hafta sonu mekanı dolduran ve masasında viski açtıranları görünce biraz kafam karıştı.
 • 50'lik bira bardağında rakı içen bir grup dışında rahatsız eden herhangi bir şeyin olmadığı. rafine müzik dinlemek için ankara'da en güzel mekan.