şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul'lu bir thrash metal-death metal grubu. bir kaç beste çalışmalarının yanında cover çalışmaları da var.

  http://www.myspace.com/vortexofclutter
 • gitarist zafer tunaboylu ve davulcu özgür akıncı tarafından 2008’de “naber?!?” adıyla kurulan grup eski solitude basçısı özkan tosun’u da bünyesine katarak bir süre «takılma» ve «ısınma» adı altında prova aldı.

  askerden gelen güneş kaya’nın ritm gitara geçmesi ve expectation basçısı furkan gülenç’in de kadroya girmesiyle uzunca bir süre vokalsiz olarak çalışmalarına devam eden v.o.c. vokal olarak onur isimli bir elemanı bünyesine katarak devam etti. fakat çevreden gelen tepkiler ve onur’un vokalinin beklentiyi karşılamaması nedeniyle ilk konserden sonra grup tekrar vokalsiz kaldı. bu arada ikamet problemi nedeniyle habire memleketine giden özgür’ün yokluğunda grubu davulda destekleyen murat’ın da emeği büyüktür.

  boğaz problemini fransız vokalist benjamin ouazana ile gideren vortex of clutter çalışmalarına ve konserlerine hızla devam ediyor.

  http://www.lastfm.com.tr/music/vortex of clutter
 • vortex of clutter’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı parçaları bir arada topladığı “evarlasting journey” isimli demosu dinleyiciye sunulmuştur. demoyu myspace sayfamızdan dinleyebilir ve aşağıdaki linkten indirebilirsiniz :

  http://rapidshare.com/….c_-_everlasting_journey.rar

  5 kişi olarak başladığımız yolculuğumuzda şarkıların oluşumu ve söz yazımı sürecinde büyük emeği geçen dostumuz ve eski vokalistimiz benjamin ouazana ile birlikte kaydettiğimiz demo bizim için bir ilk olması açısından ve benjamin ile kaydettiğimiz ilk ve son kayıt olması açısından büyük önem taşıyor.

  demo’daki intro ve outro kısımlarının ve september 80’nin videosunun hazırlanmasında büyük emeği geçen tamer isli’ye sonsuz teşekkürler. kendisinin müziğine kulak kabartmak isteyenler http://www.tamerisli.com/ ‘u ziyaret edebilirler.

  demoyu basılı olarak edinmek isteyenler vortexofclutter@yahoo..com adresine mail atabilirler.

  demo kapağı ise burada : http://img40.imageshack.us/img40/650/frontbtt.jpg

  demoyu dinlememenin bir başka yolu da : http://www.myspace.com/vortexofclutter
 • bu adamların şeyh bedreddin diye bi parçaları var. içindeki riffler adamın yüzüne yüzüne çarpar. fenadır.
 • yakinda cikacak olan source of sickness albumu icin bir trailer var bi de.

  http://www.youtube.com/watch?v=nuro2ixlptm
 • -------- spoiler --------

  albümümüzden yayınlanan ilk şarkı the land withouth sunshine online olarak dinlenebilir! barışa ve özgürlüğe hasret olmayan bir ülke ve dünyanın özlemiyle...

  -------- spoiler --------

  myspace icin soyle buyrun : http://www.myspace.com/vortexofclutter
 • bu adamlar yakında bu hızla giderlerse çok iyi yerlere gelirler, heyecanla bekliyoruz... yeni albümleri ilk ep'yi ikiye üçe katlayacak gibi zaten ep yardırmış bir çalışmaydı ama prodüksiyon kötüydü. yeni albüm prodüksiyon açısından da epey güçlü olmuş gibi (tek şarkıya dayalı tespit).
 • tamamlandığını söyledikleri source of sickness isimli albümlerinden ilk parça the land without sunshine çok sağlam olmuş. başka bir ülkede çok iyi yerlere gelebilecek kalitede olmalarına karşın anladığım kadarıyla maalesef türkiye koşullarında albümün yayınlanmasında zorluklar yaşıyorlar. umarım kısa sürede çözerler ve albümün geri kalanını da dinleme şansını buluruz.

  myspace sayfalarında yayınladıkları grup elemanı fotoğraflarını da çok başarılı bulduğumu belirtmeden geçemeyeceğim.
 • ülkedeki death/thrash türündeki önemli eksikliği kapatacağını düşündüğüm grup, ayrıca liriklerde kullanılan tarihsel temalar (seyh bedrettin, september 80 vs.) ilgi çekici gözüküyor, suya sabuna dokunmadan klişeler üzerinden giden yurdum metali için sevindirici işler yapıyorlar.