şükela:  tümü | bugün
 • vedat ozdemiroglu'nun yazdigi icinde super osym sorulari olan super kitap.. "bir kre$e dort musluktan cocuk akmaktadir" diye ba$layan havuz problemleriyle dolu.. okunmali mutlaka..
 • o diil ö olacakti ama olamadi. vedat özdemiroğlu'nun hazırladığı komik üniversite sınavı hazırlık rehberi, okuyup okuyup gülüyoruz, hala bitmedi
 • mukemmeliyatta sinir tanimayan l-manyak kosesi
  sorulardan birini örnek olarak vereyim

  1- asagidakilerden hangisinin ne alakasi var
  a) sen telafisi olmayan en büyük hatam benim
  b) sen terapisi olmayan en büyük hastam benim
  c) sen teravisi olmayan en büyük hacım benim
  d) hiçbiri
  e) hepbiri
 • tekmili gazetede ve forward manyağı olmuş e-maillerde kaynağı belirtilmeden karşımıza çıkarak, vedat özdemiroğlunu kahreden bilgi yumakları.
 • (veriler yanlis olabilir çok oldu okuyali)

  soru : argonun izotopu 13 tanedir.neonun allotropu 8 tanedir. vedat özdemiroglu ise bir tanedir.isbu sartlar göz önünde tutulursa turnasol kagidina asit damlatirsak kagidin rengi ne iken ne ola?

  a) maviyken kirmizi olur.
  b) lacivertken sklamen olur.
  c) yok öyle sklemem miklemem bu laboratuarda herkes sorumlu.
  d) ne diyon? ne konusuyon?
  e) beyler lütfen susalim.kimya nezih bir ilimdir.

  ps : bence e sikki
 • ilk okuduğumda oturduğum yerden düşüp kafamı sehpaya vurmama sebep olan muhteşem eser. maalesef kaybettim bu kitabı. ancak gerek copy paste gerek binbir türlü maymunlukla bulup yazayım birkaç tane dedim:

  -bir genç kıza günde ortalama 27 kişi evlenme teklif etmektedir. bunların bir kısmının zaten evli olduğu düşünülürse, amaçlarının gönül eğlendirmek olduğu açıktır. normal şartlarda bir gönlün eğlenmesi 48 saat sürdüğüne göre, kızın abisinin günde ortalama 10 adam dövmesiyle bir yıl sonunda kaç bekar adam dayak yememiş olur?

  a. 42 adam
  b. 570 adam
  c. birkaç iyi adam
  d. sadece, dünyayı kurtaran adam
  e. hepsi

  -a kentinden yola çıkan bir çift katli otobüs, b kentine vardığında tek katlı olmuştur. aynı anda ç kentinin f ilçesine bağlı k nahiyesinden yola çıkan bir midibüs ters yöne girerek hız sınırını geçmiş ve p ülkesine gitmiştir. her iki aracın saatte 90 kiloamper hızla yol aldığı varsayılırsa, iki aracın t şarampolünde karşılaşmaları ne zaman gerçekleşir?

  a. 2001 sonbaharı
  b. 2001 ikindi vakti
  c. 2013 milenyumu
  d. 2008 bir pazar sabahı
  e. hepsi

  -birbirini birkaç kez kesen iki doğrunun arasında mutlak bir gerilim vardır ve bunları barıştırarak üçgen oluşturmak isteyen üçüncü doğrunun çabaları boşunadır. matematikte bu kurala ne denir?

  a. hakinen metodu
  b. prenses stephanie prensibi
  c. tuğrul abi yöntemi
  d. buruşma yöntemi
  e. hepsinden biraz

  -bir sınıftaki 32 öğrenciden 18'i hem ingilizce hem almanca, 12'si hem fransızca hem almanca, 6'sı ise hem italyanca hem de yine italyanca ve ispanyolca bilmektedir. bazen kimin ne söylediği anlaşılamamaktadır. bir de şu var, bu sınıf hangi ülkededir ki kuzum?

  a. dingiltere
  b. ispiyonya
  c. ithalya
  d. ütopya
  e. hollanda (nedir layn)

  -bir üçgenin dik kösesi o kadar uzundur ki, bu üçgen zaman zaman prizma, bazen de beşgen gibi görünmektedir. buna geometride ne denir?

  a. hipoteneffüs
  b. müthiş yanılsama
  c. yalan
  d. hipopotem
  e. hepsi

  -bir göle dört bir yandan maya çalınmaktadır. o gölün sulak bir arazide yer aldığı üşünülürse ve çalınan mayaların toplam ağırlığının 340 hektogram olduğu da hesaba katılırsa gölün derinliği ne kadardır?

  a. dört basketbolcu boyu
  b. dört basketbolcu + bir cüce boyu
  c. 40 dekametre
  d. göl maya tutmaz
  e. hepbiri

  -mahmut ile nedim'in yaşları toplamı 303'tür. mahmut henüz ilkokula gidenküçük bir çocuk, tosun bir yavrucak olduğuna göre nedim'in kaplumbağa olma olasılığı kaçtır?

  a. 100 hektar
  b. bir miktar
  c. bilinmez
  d. yoktur
  e. hiç yoktan iyidir.

  -bir duruşma salonuna beş kapıdan tanık girmektedir. bunlardan birkısmının bir başka kapıdan çıkıp gittiği ve bir kısmının ise yalancı tanık olduğu düşünülürse kalan iki tanığın, sanığa olan uzaklıkları ne kadardır?

  a. 30 dekametre
  b. 815 mililitre
  c. 40 haramitre
  d. 102 hektomirmiç
  e. hepbiri

  -sir ernest waikiki (1764-1836) iskoçyalı bir matematikçidir. bir bilim adamının keşfettiği ölçünün adi nedir?

  a. pütükare
  b. megakuku
  c. ikilitre
  d. hektokukla
  e. yedi cüce
  f. hepbiri

  -bir köprüden bir eşşek dört dakikada geçmektedir. köprü yıkıldığında aynı eşşek, aşağıdaki çağlayana yedi dakikada düşmektedir. eşşeğin sahibi, öldü sandığı eşşeğine iki buçuk yıl sonra bir reklam filminin çekiminde rastlamaktadır. buna göre, köprünün bağladığı iki belde aşağıdakilerden hangisidir?

  a. gudikköy - şahbaz yaylası
  b. gudikköy - pa ovası
  c. kübikköy - şahbaz yaylası
  d. titizköy - şahmat vadisi
  e. hepbiri

  -bir sınavda 140 soru sorulmuştur. bu sorulardan en az 100'ünün yanıtı "c" şıkkıdır. "c" şıkkına böylesine yüklenilmesine trigonometride ne denmiştir?

  a. öklitusomania
  b. soruları cevat hoca hazırlamıştır.
  c. ne var, nesi varmış c şıkkının
  d. hadi ordan
  e. yapmayın beyler, hiçbiri...
 • elden ele dolaşmaktan, yipranan, en sonda kaybolan; güzide üniversite sorularinin yer aldiği vedat ozdemiroglu kitabi.
 • - ahmet bir işi 9 günde bitiriyor. mehmet ise aynı işi 43 günde bitiriyor. o da yarım yamalak, tam bitmiş de sayılmaz yani. mehmet kadar sorumsuz lakayt bir adam olamaz. haaa eğlence olsun , mehmet hemen devreye girer. ama iş deyince kaçar. bu durumda ahmet ile mehmet beraber çalışırlarsa o işin akıbeti ne olur?

  a ) ahmet mehmeti üçüncü gün kalasla döver.
  b ) ahmet işi bırakır, yük gemisine kaçak olarak binip nikaragua'ya gider.
  c ) mehmet hepimizi şaşırtıp işi 5 saatte bitirir!
  d ) mehmet , ahmet'i de kendine benzetir , o iş yıllarca bitmez.
  e ) hepbiri

  - bir baba , yaşları 5,8 ve 33 olan üç çocuğuna 120 milyon lira harçlık vererek yaşlarıyla orantılı olarak bölüşmelerini istemiştir. 33 yaşındaki büyük çocuğun (ismini soracak olursanız ragıp'tır) paranın büyük kısmını alacağı açıktır. bu yaşta hala babasından harçlık isteyen bu kişi , işi daha da azıtıp iki kardeşine toplam 2.500.000 tl bırakıp geri kalanını almıştır. bu problemdeki babaya matematikte ne denir?

  a ) etkisiz eleman
  b ) çaresiz eleman
  c ) ragıpsal eleman
  d ) ikinci evliliğini yapmış eleman
  e ) herbiri

  gibi sorularıyla aklıma kazınmış bir vedat özdemiroğlu klasiği..
 • mutlaka bir yerlerden bulunup okunması gereken eğlencelik kitap. güldürme hususunda şahsım tarafından tüm testleri sorunsuz geçmiştir. bir kaç örnek soru da ben vermezsem çatlarım ama abartmaya gerek yok, kitabı almak en doğrusu...

  - bazen kendimi bir kaplan yavrusu gibi hissediyorum.(i) orhan'la konuştum, o da bazen kendini bir ayı yavrusu gibi hissediyormuş. (ii) orhan'ın ikizi burhan'da ise bu tür bir hissiyat yok. (iii) belki de burhan bir yalancıdır. (iv) dıbro kovçevko mıre es transpotiesko. (v)

  yukarıdaki paragrafta anlatım akışını bozan cümle hangisidir?

  a) v
  b) evet, v
  c) kesinlikle, v
  d) enayi olmayın, v
  e) hiçbiri (yalan, v)

  - aşağıdakilerden hangisi deplasmanda yaptığı savaşlarda genellikle başarılı olurken, kendi ovasındaki savaşlarda hep hüsrana uğramıştır?

  a) kontraatakoğulları
  b) süprizoğulları
  c) altyapıoğulları
  d) şansoğulları
  e) üç-beş-iki oğulları