• trapicano muydu neydi o markanın nar, elma ve gonj meyvesi karışımı olan meyve suyu ile vodka şahane gidiyor. kaç yıllık etil tüketicisiyim böyle lezzet görmedim. şu an elma vişne karışımı ile idare ediyorum.
  • bir çok yan ürün denedim ve portakal suyunda karar kıldığım içecektir. portakal suyunu deneyin.
  • votka en iyi sek, "shot" şeklinde içilir. en azından ruslar öyle diyor. her "shot"tan sonra ayriyeten doldurduğunuz meyve suyundan bir yudum alınır. damak tadınıza göre herşey olabilir. ben votkanın keskinliğine bağlı olarak elma suyu ya da "berry" suları tercih etmekteyim.
  • vişne suyu ve maden suyu ikilisi. elma yahut kayısı suyu ve maden suyu ikilisi ile de iyi gider. ama vişne suyu ve maden suyu ikilisine ayrı bir yakışıyor bu kutsal rus içeceği.

vodka içmeyeli 1 seneyi geçmiş bu arada. en son bayramda içki içmiştim gerçi. yılbaşında 1-2 kadeh atarız artık.
  • mango suyudur.
  • 1 ölçek fındık şurubu ve 1 ölçek inek sütüne 2 ölçek, tercihe göre 3 ölçek de olabilir, votka ekleyip hafif çalkalayarak yapılan mis kokulu shotların yanında irish stout biradır.
  • şaka maka süt bu içecek. 1 shot vodkanın üstüne alacacağınız bir yudum süt ağızdaki tüm acı tadı yok ederek alkol eşiğinizi arşa çıkaracaktır*
  • şekerli şeyle alkol içilmez, ya sade soda ile ya da sek içilir.
  • greyfurttur net.
    shm in greyhound için çektiği klipte absolut vodkanın yanında görmüş, "lan!" demiştim, "ne güsel olur!"
    denedim, yaz için derin dondurucuda her daim üç litre civarı greyfurt suyum dondurulmuş vaziyette bulunur.
    mevsiminde de taze sıkılmışı+buz+vodka.

edit: bir kasa greyfurt alın, suyunu sıkıp buz torbaları var ya hani, küp küp oluyor, onlara doldurun, atın dondurucuya. yazın yarım kadeh vodkaya atın atın için!..
hesabın var mı? giriş yap