• abartıldığı kadar önemi olmayan. önemli olan tuz ruhunu sek içmektir
  • ilk olarak rusya'da yedigim halt,,,

rus mu iyi icer turk mu yarisi sonucu ne oluyor diyemeden eleman iki sise votkayi kolunun altindan cikarip sak diye masaya vurdu,,,olay ulkemizi temsil ? boyutuna gidince belki birimizi mezara sokacak yarisa basladik bir kere,,,artik geri vitese de takamayiz,,,sek votkalar kafaya dikilirken ilk sise bitti, mola verdildi ve wc'de tum ictiklerimi cikardim,,,dogal olarak rahatladim biraz ancak ikinci sisenin ortasina gelmeden bizim rakip knock out olan boksor gibi yere dusuverdi ki pesine ben de kendimi biraktim yere,,,o kadar ictikten sonra adam olun, turkiye diye bagirin lan dedim,,,bizim grup turtsiya turtsiya demeye baslayinca gurur duydum kendimle,,,ancak olay burada bitti mi; tabii ki hayir,,,3 gun yemek yiyemedim, gitmedi agzimdan o aci tat, surekli kusma hali de cabasi (((

sozun ozu, icecekseniz de adam gibi icin,,,caniniza yazik,,,
  • olması gerekendir ama ağız tadımıza pek hitap etmez. yarın rusun biri gelip rakıyla enerjiyi karıştırıp içerse ben de tepki gösteririm kardeşim.
  • bu sene tatilde bir rus gördüm.

arkadaşla akşam yemeğini yedik.
    bar bölümüne geçtik.
    votka kola falan takılıyoruz.
    votkayı bir gün önce sek içmiştim; sabah uyandığımda hala sarhoştum.
    o nedenle temkinliydim.
    neyse...

birden yan masaya politbürodan emekli havasında bir amca ve saçı başı çariçe kıvamında olan karısı oturdu.
    bir zaman sonra amca bara gitti.
    bir long bardak sek votka, çeyrek bardak da fanta aldı.
    masaya oturup biraz bekledi.
    biz arkadaşla, amcanın o zaman zarfında "konsantre" olduğu konusunda hemfikir olduk.
    derken, votka dolu bardağı aldı.
    lık, lık, lık, lık sesleri eşliğinde bazooka marka votkayı midesine boşalttı.
    bardağı yavaşça masaya koydu.
    derin bir nefes aldı.
    sonra, çeyreği dolu fanta bardağını ağzına götürüp bir yudum aldı.
    hareketlerinden votka böyle içilir der gibiydi.
    geldikleri gibi esrarengiz bir şekilde uzaklaştılar.

boş masaya bakakalan biz amcanın insan olmadığı konusunda da hemfikirdik artık.
  • 15 sene önce kadar ukraynalılar gördüm ben sscb döneminden kalan, 1950'lerde doğan sovyet emekli mig pilotları neyse, adamlar türkiye'de pilotluk yapıyorlardı daha iyi maaşlar nedeniyle, votkayı içiş şekilleri şu şekildeydi:

su bardağına votka doldurulur, biri konuşma yapar sonra o bardaklar çakılır, tercihen arkasından siyah havyar, yoksa başka mezeler alınırdı ufak parçalar halinde. ne olduğunu anlamadığım bir çeşit domuz mamülü yerlerdi bazen.

votka içme ölçekleri su bardağı, içme hızları "shot" biçimindeydi ve hiçbir şey olmazdı adamlara.

işin daha ilginci, rakı içince yamuluyorlardı. rakıyı kendi tarzlarıyla değil insan gibi içmelerine karşın. bu arkadaşlarla tanıştıktan sonra anladım ki alkole dayanıklılık alışkanlık ve maruz kalma ile çok ama çok alakalı. aynı alkol oranına sahip iki farklı içkide bile kafalar değişebiliyor.
  • rusya'da yaşamış olanlar bilir. ruslar vodkayı sek içer. karıştırdığımı gören birisi kıçıyla gülmüştü. rakıya kola koysak hoşunuza gider mi ibneler?
  • 31 aralık 2016 akşamıydı. evde rahat bi 10-12 kişi var. yeni yıla girdikten sonra odanın köşesinde ben ve alican biralarımızı bitirip sırtımızı sıcacık kalorifer peteğine vererek 70 lik gilbeys vodkayı düzenli aralıklarla sek olarak bitirdik.

en son tuvaletin kapısında birbirimize sarılıp neden komik olduğunu bilmediğimiz şeylere gülerek "bacanaaaaahhh" diye birbirimize bağırıyorduk.

sonuçlarını düşünün öyle için *
  • yeşil zeytin ve turşu ile zevkini katbekat arttırabileceğiniz eylem. votkayı mümkünse shot alayım.
hesabın var mı? giriş yap