• brezilyada çelik, çimento gibi ağır sanayi tesislerinin sahibi büyük aile ve holding
  • brezilya'da bir şehir adı.
  • çılgın yatırım yapan bir holding. çimento, alüminyum, çinko, nikel, demir çelik, enerji alanlarında bir sürü tesisi var. adamlar türkiye'de bile akp'den fazla istihdam sağlıyor lol. logosu da village roadshow pictures'ınkine benziyor, tersten hali.
  • bünyesindeki fabrika ve tesisler sırasıyla lafarge (fransa) - cimpor (portekiz) ve son olarak votorantim (brezilya) tarafından satın alınmıştır.
    avrupa, asya, afrika kıtalarında yer alan tesislerinin yönetim merkezi madrid'de yer alır. sık sık madrid'den gelip denetim yaparlar.
    sivas ilimize yaptıkları uzay üssü kıvamındaki yatırımları gerçekten parmak ısırtır.
  • yaklaşık 120.000 nüfuslu ve são paulo'nun güneybatısında bulunan bir brezilya kenti. 27 mart 1965 tarihinde kurulmuş.
  • logosu değişmiş dünya çapında bir firma. şahsen eski logosu daha güzeldi. ankarada her yerde araçlarını görmek mümkün.
  • türkiye çimento ve beton pazarında portekizli cimpor'u satın alıp 6 ilde (yozgat,çorum,samsun,nevşehir,ankara,sivas) çimento fabrikalarına sahip olan. sivasta ise yeni bir fabrika yatırımı yapmakta olan dev kuruluş. türkiyedeki oluşumları madrid'e bağlıdır.
  • son zamanlarda gördüğüm bütün mikserlerin, beton döken vidanjöre benzeyen aletlerin üstünde gördüğüm marka. nasıl bir piyasayı ele geçirmekse artık..
hesabın var mı? giriş yap