şükela:  tümü | bugün
  • vox firmasının ürettiği bir efsane gitar amplisi. clean tonları inanılmazdır. duyunca hemen tanırsınız zaten. lambalı ekoldendir. vintage furyası ile yeniden üretilmeye başlanmıştır.
  • fiyatı 2000-2500$'larda gezen, tamamen tüplü(lambalı), drive tonları pek olmayan(yani bildiğim kadarıyla sadece bir kanalı var..) 30 watt gücünde ama class a bir amfi olduğundan bilindik normal 30 wattlik amfilerden çok daha fazla ses çıkarabilen ve genelde kaliteli hoparlörler kullanılan (mesela celestion) aşmış bir gitar amfisi..
  • klasik ac30 bulamayanlar bazen matchless hc30 amfisini de tercih ederler. ac30 nun tam taklidi.cok guzel krem gibi tonlari vardir bu aletin.ha bi de yari uzay montajdir ici.
  • 2 adet 12" hoparlore sahip, combo lambali gitar amplisi. eger ingiliz sounduna kendinizi yakin hissediyorsaniz ampli budur. hic bos yere binbir cesit fender veya marshall modeli ile debelenmeyin
  • (bkz: vox ad50)
  • parlak, normal ve vib trem olmak üzere üç kanallı, hoş overdrive tınılarıyla ünlü gitar amfisi..
  • efsane bişidir. herkes onu ister. ama herkes alamaz. herkes de deneyemez. tabelasında kocaman korg yazan küçük dükkanda vox'lar babadan oğula mevcuttur. ac 30 girişte hemen sağda yatar. gidip dokunsanız bile dükkan sahipleri şöyle bir toplaşır. ne yapsalar haklılar. çalışanların ayaklanması sizin amfiye hamle yapmanızı zorlaştıracak hatta bu hikayeyi başlamadan bitirecektir. ama benim taktiğim genelde iş görür. örneğin ad 15 vt denemek isteyin zaten hemen yardımcı olucaklardır. yetkili amfiyi tanıtacak falan. ad 15 vt'nin üstünde ac 30 modülasyonu bulunur, ordan konuya girebilirsiniz. örneğin acıklı bi ses tonuyla, ''ac 30.. allah herkese nasip etsin.. hayalim o vallaha abiy'' demeniz, yetkili kişiyi hemen insafa getirecek ve al takıl biraz gibi jestler mimikler yaptıracaktır. aileden zengin falan değilseniz, maalesef bu takılmaca hayatınız boyunca o dükkanın dışına çıkamayacaktır. full lambalıdır. bu, tam anlamıyla gerçek demektir. muamele yapabilen bir şişme bebek gibidir. deluxe fender telecaster'la sonsuza dek yemeden içmeden çalınabilir.
  • laney vc 30 bu amfiye alternatif olarak alınabilir çünkü ikisi arasında uçurum bir fiyat farkı vardır.tabiki vox ac 30 kadar iyi olmasada yinede soundu fiyatına göre çok güzeldir. laney vc 30 senkop müzikten temin edilebilir.
  • karşına geçip; aşığım sana doyamıyorum, ne de pahallısın alamıyorum diye haykırmak istediğim amfi.
  • hakkinda sayfalarca yazabilirim ve vaktim olursa yazacagim. ancak burdan okumayla ne siz anlarsiniz ne de ben yazarak tam olarak anlatabilirim. ancak bana derseniz vox ac30 tb6 'in karakterini bir tek kelimeyle tanimlayin size soyleyecegim o kelime 'parlar' olurdu.

http://www.youtube.com/watch?v=asjnczho1sy