şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eski adıyla club voyage bodrum olan pek bir dandik, nasıl 5 yılzdız aldığını anlamadığım voyage oteli..

(bkz: #60967705)
  • bardakçı koyunda yer alan ets oteli.
    lobide sizi limonata ile karşılıyorlar. limonata?
    denizi çok güzel; berrak, dalgasız ve soğuk.
    yemekler vasat, fazla çeşit yok.
    müşteri kitlesi %80 almancılar, %10 balayı çiftleri, %10 diğer.
    hem iç hem dış mimaride herhangi bir etkileyicilik yok. dış mimaride belki kısıtlamalar vardır ama iç mimari çok vasattı, yenilenmesi şart.
    personel elinden geldiğince yardımcı oluyor ama genel anlamda bir bıkkınlık var gibi.
    konum olarak fena sayılmaz.
    fiyat/performans açısından beklentilerimi karşılayamadı. bir daha gitmeyeceğim oteller listesinde yerini aldı diyebiliriz. yaşınız 50 üzeriyse sevebilirsiniz.
  • bu yazı kapattığım ve son derece memnun kaldığım otel.

bir kere çocuklu aile ve apaçi kabul etmiyorlar, içerideki müşteri kitlesi son derece kaliteli. en kral tesisi bile birkaç kekonun çekilmez hale getirebildiği düşünüldüğünde bu faktör bence çok önemliydi. nasıl gelebildiklerini anlayamadığım üç orta yaş sap yok değildi ama onlar da o nezih ortamda deniz feneri gibi sırıtmamak için fazla açılamadılar.

denizi muhteşem, mavi bayraklı koy zaten. snorkel'e falan ihtiyaç yok, çıplak gözle suyun dibini görüyorsun, gerçi bodrum'un her yeri öyle. ama bardakçı koyu da pek güzel, suyu içsen içersin, başka da bir şey demiyorum.

otelin genel mimarisi ve içindeki dekorasyonu, eşyaları falan gayet güzel ve kaliteliydi. bir tek kapıyı açan kart her seferinde tek denemede açmadı o kadar, onun dışında mis gibiydi. deniz gören odaları şiddetle tavsiyem olur, banyo tasarımı, odada komple duvar boy ayna olması falan müthiş. temizlik, mini barın yenilenmesi, emniyet, sessizlik gibi faktörler (yan otelde düğün vs. olmadığı sürece) gayet iyiydi. asansöre el atabilirler bir tek belki.

yemekleri beğendim. her şey dahil otellerde klasikleşen 3 günlük yemeği dayama durumları yoktu, tam aksine yemekler gayet taze ve lezzetliydi. çeşitleri de gayet iyiydi. içkiler kaliteli, servis başarılı, bundan iyisi şamda kayısı bence.

konum harika. bodrum kalesini görüyorsun. karayoluyla işin yok, otelin önündeki küçük iskeleye 15 dakikada bir pata pata pata diye küçük tekneler yanaşıyor, 6 liraya 5 dakikada bodrum merkeze gidiyorsun. harika.

son bölümü personele ayırmalıyım. valla enteresan bir motivasyonları olsa gerek, insan merak ediyor. zira personel çok uzun saatler, çok uzun tempoyla çalışıyor. bakıyorsun restorandaki kız bi ala carte'a geçiyor, bi beach bar'a geçiyor, o ekip gece gündüz sürekli çalışıyor ama devamlı tebessüm halindeler ve gerçekçi bir tebessümleri var. yani gelip gidip hal hatır soruyorlar, aşırı resmiyete veya cıvımaya kaçmadan hoş beş ediyorlar, yardımsever ve samimiler...

ets'nin tekne turunu hiç beğenmedim. gelen kişiler, çalan müzikler, gemi personeli ve yemekler fecaatti.

yine de genel olarak çok memnun kaldım, her boka nasıl rezalet diye başlık açıyorsak iyi olanı da takdir etmek lazım.
  • bardakçı koyu içersinde yer alan gidilesi otel.

2016 ağustos ayında manitacılığım ile tercih ettik. doğrusu beklentilerimiz ortalama otelin biraz üzerinde olsun bize yeter kıvamındaydı.

gidişte uçakta yer sorunu yaşadığımız için ets otobüsleri ile ulaşım sağladık. otobüs vaat ettiğinden çok önce bizi otele bıraktı ve doğrusu oda için bekleyeceğiz diye çok canımız sıkıldı. fakat biz daha kahvaltıya geçmeden odanıza eşyalarınızı çıkarıyoruz diye bilgi verdiler.

otelin en sevdiğimiz yönü +16 bir tesis olması. henüz çocuk yapmayı düşünmediğimizden mütevellit çocuk sesinin azıcık bile olmaması pek makbule geçti. hele ki tatilde "anne bak ne yaptım" "baba bak suda daldım" diye vıyak vıyak gezen çocuklar olmaması, tatil yapma hissini doruklara çıkardı.

beni en çok şaşırtan yemek kalitesi oldu. doğrusu küçük bir açık büfesi var ama saçma sapan seçenekler değil gerçekten yenebilecek ürünler mevcut. yine de ana sıcaklarda o lezzeti bulamadım. standart otel yemeğiydi.

içecek konusunda şişe ile bira servisi alabilmeniz çok güzel. kokteyl opsiyonları geniş. ancak her zaman aynı kalitede olmuyor. tatlı ekşi sos her gün farklı miktarda yapılınca lynchburg lemonade tadı da değişiyor. ya da cuba libre yaparken misket limonu kullanmadığında ilginç bir karışım oluyor. marka seçenekleri mevcut. viski istediğinizde markasını belirtmezseniz saçma bir viski geliyor. ancak marka ile söylerseniz o markadan veriyorlar.

snack menüsü inanılmaz. snack menüsünden ne yesek diye seçerken kendimizi kaybedip akşam yemeğine acıkmıyorduk.

dondurma servisinin saat aralığı dar. meyve barı da öyle. ki bunlar sahilde şahsen en çok ihtiyaç duyduğum şeyler.

odalar çok temiz. şahsen biraz titiz olduğum için her gün oda temizliği istedim her gün o temizlik muntazam şekilde yapıldı. hatta ilk başta eşyalarımız valizden çıkarılıp sağa sola atılmıştı odaya geldiğimizde hepsini katlanmış bulduk utandık. bir daha öyle bırakmadık odayı.

personel çok ilgiliydi. özellikle eren isimli bir arkadaş bizimle çok ilgilendi (bir gün yazarlığım onaylanırsa bu teşekkürü görür inşallah) son gün kendisine güzel bir tip verecektim ama yakalayamadım. hakkın bende saklı eren.

sahil kısmında çay, bira, simit, dondurma, meyveyi servis yapan personeller de var. bu personeller sayıca yetersiz. fakat dert değil. otel küçük olduğu için zaten gidip alabiliyorsunuz.

hah son olarak; otel küçük. küçük olduğu için de sakin. insan yığınları ile hareket etmiyorsunuz. büyük otellerin en büyük problemi yemek sıraları, şezlong kovalamacaları gibi şeyler oluyor. burada rahatsınız. tabi güneşi gün boyu alacak şezlongu kapmak istiyorsanız atik olmak faydalı.

sonuç olarak gidilesi görülesi bir otel. tavsiyedir.
  • güzel otel. fakat fiyatları saçmasapan bir yere gelmiş. geçen sene ramazan ayında 3700 tl'ye gittiğim otel şu an temmuz için 7500 tl fiyat veriyor. (bkz: yuh)

sadece burada konaklamaya vereceğim parayla aynı tarihlerde iki kişi barselona uçak bileti (thy) + 7 gece airbnb + yeme/içme parasını çıkartıyorum. uçak biletini aldım bile.

ondan sonra "yerli turist neden yok?"

7500 tl. o da kara tarafı. yuh be.
  • otel güzel olacakmış ama yanında salmakis beach resort olunca pek olamamış. her akşam yan taraftan gelen düğün müziklerini dinlemek zorunda kalacağım anlaşılan. gerçekten inanılmaz gürültülü, sanırım herkes bu nedenle akşamları otelden kaçıyor.
    personel çok tatlı, 10 saatten fazla çalışıyorlar sanırım ama buna rağmen yüzünü düşüreni görmedim. pek de hevesliler, onları çok sevdim.
    bodrum'un nimetlerinden de yararlanmak isteyenler için otelin konumu mükemmel. hemen yan iskeleden 15 dk.ya bir bodrum'a motor kalkıyor, sadece 7 dk.lık bir yolculuk...
    ben şimdi yandaki dj' in ağzına peçete tıkmaya gidiyorum, birazdan onu öldüreceğim sanırım.