şükela:  tümü | bugün
 • kemal kılıçdaroğlu'nun tutuklanması ve ekşisözlüğe erişimin engellenmesi ile devam edecektir. finalde ise ülkeyi komple kapatıyoruz.
 • e yuh. vpn bile mi? bırak vpn'i, yahu arkadaş bir ülkede internet sağlayıcı şirketler ve gsm operatörleri bu kadar boyun eğer mi amına koyim? hayır, hangi ülke olursa olsun kapitalist düzendesin istesen de istemesen de hangi akıl mantıkla milyon dolarlık milyar dolarlık şirketler kalkıp da 'tamam abi..' deyip bakkal gibi kepenk kapatır ya? koysana daşşağını masaya sikerim yapacağınız işi amına koyim yavaşlatmıyorum sanki ne sikim olacak internet yavaş olsa ya da olmasa ya da olsa ne değişecek ulan desene?

  bu internet yavaşlatma olayı tamamen şu tutuklamalar, gözaltılar yüzünden değil mi? e millet haberleşemesin, haberlerden de haberi olmasın diye bu kadar zulme bu kadar işe ne gerek var? ya kökten interneti kesersin ülkede ki; delikanlıca olacak olan bu eğer bir şey yapacaksan 'sikerim internetinizi, siyaset kasmayın zira sikecem zaten ülkedeki siyasi ortamı' der gibi tamamen kesersin, eyvallah. ya da karışmazsın internete olur biter.

  yahu allahını seversen akıl mantık ya akıl mantık, şu ülkede insanlar bıktı artık amına koduğumun siyasi şovenistliklerinden de propagandalarından da eylemlerinden de sonuçlarından da seçimlerinden de... yıl oldu 2016 bizim ülkede bir bok değişmedi zira. e kimin ne beklentisi olsun daha. kafayı kırmak istemeyen, 'şurada zaten 20 senemiz var yaşayacak bari güzel yaşayayım' diyen tonla insan var. ya allah aşkına kimin sikinde şu an ülkedeki vaziyet? açıkça söylüyorum %70'in umrunda değil lan bu ortam bu sonuçlar şu anki tutuklamalar falan. siyasetle tamamen canı sıkıldığı için uğraşan bile tonla insan var ülkede, adam can sıkıntısından açık oturum programı izliyor, 3 dakika sonra gaza gelip 5 dakika sonra siyasi entry döşeyip 10 dakika boyunca sinirden köpürüp 15 dakika sonra açıp dizi izleyip sikinin taşağının keyfine bakıyor neye sinirlendiğini niye sinirlendiğini bile unutuyor. yalan mı lan? şimdi bu tip bir 'bıkmışlık' ülkesinde interneti niye kesersin ya? kimisi maç izliyor, kimisi dizi izliyor, kimisi film izliyor, kimisi araştırma yapıyor işiyle dersiyle alakalı, kimisi başka iş görüyor... yani haberdar olan zaten her şeyden gene gerek çevresinden gerek telefondan gerek oradan buradan bir şekilde haberdar oluyor? e tv'ler açık? daha farklı bir boyutta yayın organından mı gaza gelmesinden korkuluyor ufak bir kitlenin internet aracılığı ile? ya da insanların haberleşmesi sonucu bir anda ortalığın karışıp milyon tane insanın oraya buraya koşmaya başlamasını eylem yapmasını mı bekliyor bu adamlar gece gece?

  yav düzeltin şu koduğumun internetlerinin hızını falan insanı asıl böyle geriyorsunuz. bırak millet keyfine baksın ulan bir akşamı var adamın gelmiş evine onu alma bari elinden. sen böyle yaptıkça insanları sokağa itiyorsun zaten, adam diyecek zaten internet kötü ya hadi çıkalım dışarıya? e sen bunu istemiyorsun millet evinde otursun sokaklar kalabalık görünmesin istiyorsun? e bu nasıl çelişki? bırak millet uyusun işte? hangi devirdeyiz birader koskoca ülkeyim alayınızı ezerim diyosun interneti yavaşlatıyorsun? bu insanların siyasi görüşlerini bir kenara bırak adamın mis gibi akşamını bile çiziyorsun? yakışmıyor.
 • şaşırdık mı? hayır, alıştık mı? evet
 • yav he he *
 • bana kalırsa bunlar hep prova 1-2 yıl içinde çok acaip şeyler olacak ve iletişim araçlarımızı nasıl gasp edeceklerini bilecekler.
 • bence dumanla haberleşilir diye mangalı da yasaklayın
 • siyaset miyaset yapmacagım abijim, yurtdışından dijital oyun alıcam