şükela:  tümü | bugün
 • virtual reality olayını özel ve ideal olarak hazırlanmış ortamlarında deneyimlemek için imkan sunan işletmeler. bi tane kadıköy'e açılmış
 • harika girisimcilik ornegi. ıleride nelerin yapilabilecegi hala tam kestirilemeyen, gelismeye hizlica devam eden guzel bir alan virtual reality. ınsanlari gerceklikten biraz koparan, zamaninizi sinsice calan akilli telefonlardan sonra daha da fenasi bu. kesinlikle tutacaktir ulasamanin zor oldugu herseye sanal gerceklikle yasanabileceginden gelecegin en parlak dallarindan biri olacak. playstation lar, xbox lar vr ye entegre gelecek, her cep telefonuna uyumlu vr gozlukler vs ler uretilecek..
 • mantıklı bir girişimcilik örneği. şu an tam anlamıyla vr konusunda bir patlama var hem ar-ge hem yatırım bakımından. o yüzden klasik kolay yoldan para kazanayım mantığının dışında birşeyler yapılması oldukça güzel. riskli bir yatırım umarım arkadaşlar başarılı olurlar. denedikten sonra tecrübelerimi paylaşırım şimdiye kadar hep oculus rift dk1 kullandım yenilerini hiç deneme fırsatım olmadı, ancak önceki sürümlere göre güncellerin daha başarılı olduğu yazıyor her yerde.
 • benim gibi sağda solda vr tanıtımları görüp de tecrübe etmek isteyenler için birebir bir proje. fikrin güzel olmasının yanında kadıköy'de çok güzel hayata geçirilmiş. sınırlı bir süreliğine de şöyle bir kampanya yapmışlar.

  (bkz: portal vr studio)
 • ankara'da da açılmış diyolla: (bkz: dark zone)

  https://www.facebook.com/…e-vr-kafe/662008240642487

  beşevler ankaray istasyonu yakınlarında, fevzi çakmak caddesi üzerinde de bir tane gördüm.
 • (bkz: here vr)
 • bireysel ve gruplara özgü oyunlarıyla gerçeklikten koparıp stresli, korkulu, bir o kadar da eğlenceli dakikalar yaşatan, son zamanların popüler eğlence merkezleri.

  bakırköy'de de açılmıştır;
  (bkz: 212 vr bakırköy)
 • sanal gerçeklik oyunları, yükseklik, uçmak gibi çeşitli simülasyonları deneyimleyebileceğiniz yeni nesil eğlence mekanları.
  sırf bunun için beylikdüzü’nden beşiktaş’a gidiyorduk ama beylikdüzü beycity içine de bir adet açılmış, fiyatları da uygun. çok potansiyel bir girişim örneği.
 • maliyeti yüksek olan ve yeni gelişmekte olan vr teknolojisini deneyimlemenin bu günlerde en mantıklı yolu. sadece htc vive gibi vr sistemleri değil, vr çalıştırmak için gereken bilgisayar sistemleri de oldukça pahalı. gözlükler her göze 2k görüntü verdiği için rtx 2080 civarı ekran kartları gerekiyor, bu görüntü kalitesini verebilecek ekran kartları evlerimize inmeden vr'ı evimizde gerçekten deneyimlememiz zor gözüküyor. ama her teknoloji meraklısının da en az bir kere bu deneyimi yaşaması gerekiyor. şimdilik bunun için de tek durak vr kafe.

  bakırköy'de yeni açılan "vr istanbul" adlı kafeyi bu teknolojiyi denemek için şiddetle öneriyorum. çalışanları gerçekten güzel insanlar, en iyi deneyimi yaşamanız için ellerinden geleni yapıyorlar.

  (bkz: vr istanbul)