şükela:  tümü | bugün soru sor
  • soğuk savaş döneminde abd ve rusya arasındaki uzay yarışını ve rusya'nın uzaya gönderdiği iki askerin başından geçenleri anlatan, şu sırada rusya'da vizyonda olan rus yapımı bir film.
  • 140 dk. civarı süren, 2017 tarihli bir rus filmi. "the spacewalker" ingilizce adı; diğer bir ingilizce adıysa "first time".

imdb: vremya pervyh (2017) / dmitriy kiselev

(bkz: uzay yarışı)
  • voskhod 2'nın yolculuğunu alan sürekleyici rus filmi. filmde bence dikkat edilmesi gereken kişi sovyet uzay programının babası sergei korolev. mutlaka birebir gerçekleri yansıtmasa da sergey abinin o zamanki sovyet uzay programını domine etmesi şahane.

uzay programının dedesi içinse (bkz: konstantin tsiolkovski)
  • interstellar'ı ayrı tutuyorum, hollywood tarafından son dönemde yapılmış uzay temalı filmlerin alayından daha iyi bir rus yapıtı. efektleri başarılı, işleyişi oldukça sürükleyici buldum.

ayrıca doğru ismi sanırım "vremya pervykh" olacak. imdb'nin yalancısıyım.
  • soğuk savaş dönemi abd-rusya uzay çekişmelerinde rusya gözüyle yapılmış başarılı film.filmi izlerken stresten bir paketi yaktım film cidden gerilim dolu olmuş. böyle hem tarihe ışık tutan hem de uzay temalı filmler oldukça ilgi çekici oluyor. bir interstellar değil ama ondan sonra uzay temalı filmlerde ikinci sırayı çekecek film.

bu arada doğru adı (bkz: vremya pervykh)
  • rusların uzun zamandır ilk defa insanların kültürel anlamda dikkatini yeniden çekmeyi başarabilme potansiyeli olduğunu kanıtladıkları film kanımca.

yeterki iyi bildiğin alanda birşeyler üretmeye çalış; muvaffak olursun.