şükela:  tümü | bugün
  • alman bisiklet üreticisi. şehir ve ekspedisyon bisikletlerinde ekseriyetle çelik borulardan üretilmiş, klasik ve sade görünümlü kadrolar kullanıyorlar. özellikle tur bisikletlerinin üzerindeki donanımlar ve kadrolarının kalitesi göz önünde bulundurulduğunda fiyat/performans açısından son derece makul seçenekler sunuyorlar.

    türkiye'ye bisiklet gezgini tarafından getiriliyor.

    ayrıca bisiklet gezgini'nin satış listesinde olmayan modellerin özel olarak sipariş edilmesi mümkün.

    vsf fahrradmanufaktur
  • tüm bisikletlerinde cromoly çelik borular kullanmasının yanı sıra, üst düzey diyebileceğimiz expedition serisinde tubus bagaj taşıyıcıları, sks çamurluklar, schwalbe marathon lastikler, ergon elcikler, dinamolu farlar, shimano deore ve shimano deore xt karması grup set ve magura hidrolik jant frenleri gibi neredeyse tur bisikletçiliği standartı haline gelmiş komponentleri kullanan alman tur bisikleti üreticisi. o kadar üst düzey malzemeler kullanıyorlar ki, donanım fiyatını parça parça toplayınca kadro bedavaya gelmiş oluyor. kadroların evladiyelik olması ise bambaşka bir mevzu...
  • panzer gibi bir alman bisiklet markasıdır. evladiyeliktir. türkiye'de pek bilinmeyen çok kaliteli bir bisiklet üreticisidir.
  • estetik bir tarafının da olmayışıyla tam bir alman panzeri. resmen bisikletleri uçurumdan aşağı atsanız alıp aynen kullanın diye tasarlamışlar.