şükela:  tümü | bugün
  • henüz çocuk doğurmamış, ergenlikte hızlı kilo almamış şanslı bünyenin insanı olan kızdır.
  • selüliti olmayan kızla aynı kişi olabilir.
  • ben değilim. bebek olabilir. bazı insanlarda hızlı boy atmaktan bile çatlak olabildiğini görmüşlüğüm var. erkeklerde de var bu çatlaklardan. kilo almak ile alakalı hızlı kilo alan her vücut çatlar.
  • kilosu ömrü boyunc stabil kalmış, kilo alıp verme konusu hiç açılmamıştır lügatında.
  • aşağıdaki özelliklere sahip kızdır.

sevilesi kızdır, utanma duygusu hala yerindedir. (bkz: ar damarı çatlamak)
    çok gerilmemiştir, stresi yener, mücadeleden kaçmaz.(bkz: alnının derisi çatlamak),(bkz: göbeği çatlamak)
    kışlık bakımlarını ihmal etmez. (bkz: dudaklari çatlamak)
    kıskançlık nedir bilmez. (bkz: kıskançlıktan çatlamak)
    boncuğunu hep yanında taşır. (bkz: nazardan çatlamak)

çok kötü olacak biliyorum ama
    sızıntı yapmayan kızdır. 3/4 ünün su olduğu düşünüldüğünde önemli bir özellik.
  • bitki örtüsü 4 mevsimi de yaşıyordur.
  • çok da önemli değildir. yeter ki, kafası çatlak olmasın.
  • türk kızlarının çok düşük bir bölümüdür. plajda dikkat ederim, çok zayıf olsa da türk kızlarının ya bacaklarında, ya göbeklerinde ya da göğüslerinde muhakkak bir çatlak var. benimse belki en büyük fobim çatlamak olduğundan çatlağım yok, belki de çatlağım olmadığından en büyük fobim çatlamak. çocuk doğurma safhasını da hasarsız atlattım, artık önümüzdeki yıllara bakacağız.
  • vücudunun yağ oranı az olan kızdır. sonuçta hamilelik öncesi çatlak önleyici kremler piyasada mevcut. %100 etkilisine henüz rastlamadım ama bu kremleri ergenlik çağında bir kızın sürmesi pek de mümkün değildir. dolayısı ile vücudunda çatlaklar oluşma riski her zaman vardır. olayın teorisine biraz ineyim: genç kızların vücudunda çatlakların oluşmasının sebebi vücudun ani hacim artışı karşısında derinin buna uyum sağlayabilecek kadar elastik olmaması ve çatlamasıdır. bunun da sebebi; vücudun yağlanmasına bağlı olarak derinin hemen altında oluşan ince yağ tabakasının su tutması ve hızla gerçekleşen hacim artışını karşılayabilecek deri elastikiyetinin ortadan kalkmasıdır. bazı durumlarda çatlaklar ırsi olmasına karşın sizin yediğinize ve içtiğinize dikkat ederek vücudunuzda çatlak oluşmasını önlemeniz mümkündür...
  • düşünüyorum da böyle kızlara hayran olmamak elimde değil.
    ne kadar kıymetliyse hayat onu hiç incitmemiş, hiç esneyemeyeceği kadar uç noktalara sürüklememiş.
    benim telefonumun ekranından tut da en sevdiğim bibloma kadar herşey çatlak.
    halbuki korurum imtina ederim sevdiğim ne varsa zarar görmesinler diye.
    ama işte bazılarına dokunmaya kıyamıyorken kimilerinin idealindeki gibi olmuyor hayat.