şükela:  tümü | bugün
4650 entry daha
  • natural olarak 1 sene de yaptığımı , herifler ilaçla 6 ayda 3x olcak şekilde yaptıkça moralimi birazcık bozan spor. ama natural olmanın verdiği gurur ayrı.
  • sorularım ve sorunlarımın olduğu güzel hobi.

ben kısa bir süredir bir spor salonuna gidiyorum ve iki günde bir full-body çalışıyorum. aynı günde bacak, göğüs, sırt, omuz, kol ve karın bölgelerinin hepsini çalıştırıyorum. bacak, göğüs, sırt ve karın hareketlerinin hepsinde bariz bir ağırlık artışı yakaladım ancak ne yaptıysam da ne biceps ne de triceps hareketimde ağırlığı 1 kg bile artıramadım. aynı şekilde omuz hareketinde de çok az bir artış sağlayabildim. bu hareketlerde ilk günümde ne isem bugün de oyum.

sizce bu durum normal mi yoksa ben bir şeyi yanlış mı yapıyorum. yanlışsam hatam ne olabilir?
  • zengin sporu diyenleri şöyle alalım;

https://www.youtube.com/watch?v=zwaxdotzxas

farz-ül edit: supplementlere elbette bir miktar para harcanıyor ancak zengin olmak gerekmiyor. bir zahmet ayda sigara ve içkiye ayırılan parayı spor için harcarsanız rahatlıkla bunların karşılandığını görürsünüz. ha supplement illa alınacak diye de bir kaide yoktur. sen sporunu yap sağlıklı yaşa yeter. videodaki elemanın vücut yaşına göre über olmakla birlikte supplement alınması gerektiren bir vücuttur.