şükela:  tümü | bugün
3984 entry daha
 • yalnızca 1 ay yapıp brad pitt gibi olmak için şu programı haftada 3 gün yapın:
  (eğer arnold schwarzenegger gibi olmak istiyorsanız 1 ay daha yapın)

  1. gün, pazartesi, göğüs

  dumbell bench press 4 set x 10 tekrar
  ıncline dumbell bench press 4 set x 10 tekrar
  dumbell fly 4 set x 10 tekrar
  dumbell pullover 4 set x 10 tekrar

  2. gün, çarşamba, omuz

  dumbell shoulder press 4 set x 10 tekrar
  front raise 4 set x 10 tekrar
  lateral raise 4 set x 10 tekrar
  bent over lateral raise 4 set x 10 tekrar

  3. gün, cuma, kollar

  hammer curl 4 set x 10 tekrar
  barbell curl 4 set x 10 tekrar
  cable pushdown 4 set x 10 tekrar
  triceps extention machine 4 set x 10 tekrar

  dinlenme süresi 30-40 saniye

  unutmayın no pain no gain
 • yine birkaç gün içinde efsane şeyler gelmiş. evet yorumlayalım, günlük stres atma yeri gibi.

  1- (bkz: #75117580)karın kası çalışmak gereklidir. karın kası gövdeyi stabil tutmakta önemli bir göreve sahiptir. karın çalışın ama mümkünse izometrik şekilde kasarak. yani mekik crunch abanmanıza gerek yok. karın çalışmak sadece karın kaslarını göstermek için olmaz.

  2- (bkz: #75118976)penis gelişmez denmiş, o kontrolu sağlayan kaslar da çalışarak güçlenir ancak boyutunda etkisi olmaması normal, zira penis zaten süngerimsi doku.

  3- (bkz: #75137781)eğer bir hareketi yaparken acı çekiyorsanız yapmayın. ya yanlış yapıyorsunuz, ya bir sorun var, ya da hareket direk yapılmaması gereken bir hareket. no pain no gain mantığı bunun için söylenmemiş, eğer öyle anladıysanız çok yanlış anlamışsınız. protein tozunu kullanmanın size uzun vadede bir kas getirimi olmaz. kısa vadede belki.

  4- (bkz: #75140853)doğru. mesela şu adama bakabilirsiniz daha vücut geliştirmenin adı geçmiyorken, bu adam fiziğiyle insanlara şov yapıyormuş. (bkz: eugene sandow) elbette daha iyi genetiğe sahip tipler çalışıp daha iyi de olabilir, ancak şu an bu adamın 2 katı olup ben doğalım yea triplerinde gezenler var.

  5- (bkz: #75141746)motivasyon açısından güzel ama sondaki 3 kelime nedir allasen? önemli olan öncesi sonrası değil şu an olduğumuzdur her zaman.

  6- (bkz: #75164180) steroid kullanarak cidden evde oturup, salona giden doğal bir adamdan daha çok kas yapma şansınız var. üşenmeyenler için: http://www.nejm.org/…ll/10.1056/nejm199607043350101
  az üşenenler için:
  https://www.aworkoutroutine.com/…eroids-vs-natural/

  7- (bkz: #75157875) ya bu hep söylenir ama cidden bunun çok bir fark yaratacağını sanmıyorum. bunlar günlük değil haftalık bazda düşünülmeli. mesela hergün büyük kasları çok fazla çalıştıramazsınız, çünkü kas büyük olduğu için recoverysi uzun sürer. yani yağ yakmak istiyorsanız iş ağız ve cardiodan geçiyor. cardio nun ekstra yararı da (gerçi bu liss için değil hiit için söylenir) o kadar fark yaratmaz (afterburn effect diye süslü tabirler de var) ama aerobik kapasiteyi arttırmak spordan önce yapılması gereken şeylerden de biridir onu da sallamamak lazım, o yüzden dogru.

  8- (bkz: #75157914) yemeyin tabi yulaf ezmesi at mısınız siz? zaten tadı da güzel değil boşverin.

  9- (bkz: #75154389) hö? her satır için ayrı bir hö yazabilirim bu entrye.
 • önceki bir entry var.ne yenmeli ne yenmemeli denmiş.adam en harika şekilde neyin olup neyin olmaması gerektiğini yazmış.

  (bkz: #75156348)

  şimdi;

  vücut geliştirme bir lükstür,spor bir ihtiyaçtır ve yapmak kolay ve ulaşılabilirdir.ama olay vücut geliştirme ise işte orada yukarıdaki entryi alaya alıp,bir de bu entry ile aptal insanlar tarafından favori alanlar vücut geliştirmenin ne olduğunu bilmeyenlerdir.

  adamın yazdığı o hani ''ejderha yumurtalıklarında bekletilmiş tavuk yemeniz gerekli''tarzı cümleler var ya?onlar birebir realite.

  kendisinin verdiği bilgilerin yüzde 90'ı doğru,altına imzamı atarım.

  çünkü yavrum.senin o gördüğün 1 senede süper model fiziğine ulaşan adamlar*,kuş sütü de dahil her şeyi dietlerinde kullanabilen,ve antrenman ile filme hazırlandığı dönemde beslenmeye harcadığı binlerce dolarlar kendilerine koymayan adamlar.

  steroidkonusuna zaten girmiyorum.milyon dolarlık getiriler bunlar,bırak ta ilacı da bassın adam.hugh jackman ın kaç kere kanser atlattığına iyi bakın.her seferinde ''güneş gözlüğü takın, benim gibi aptal olmayın,cildinizi koruyun''gibi paylaşımlar yapıyordu kendisi.ama işin aslı öyle değil.wolverine fiziğine sahip olmak öyle kolay değil,instagram ında takip edenler iyi bilirler.küre girdiği dönemler kabak gibi ortadaydı(fiziksel değişim,pr artışları vs)kaldı ki kendisi 17 yıldır spor yapıyordu ilk wolverine castine seçildiğinden beri

  uzun lafın kısası;
  bu iş öyle marketten aldığın ne olduğu belli olmayan ton balığı ile,ne ile şişirildiği belli olmayan tavuk ile,nasıl yetiştirildiği belli olmayan,nasıl kesildiği belli bile olmayan kokmuş market eti ile olmaz.hele adam gibi beslenmeyip günde iki porsiyon alıp böbreklerini mahvettiğin protein tozu ile hiç olmaz.(protein tozu düzenli olarak kullanırım).umarım anlamışsınızdır. tabii ki de''olur''ama işte olmaz.biraz genetik dezavantajın var ise orta yaşlarında,ciğer,böbrek problemleri ile uğraşırsın.aynada 5 6 yıl tişörtsüz gezersin ama sonrasında sağlığından dolayı pişman olabilirsin.

  adamın anlatmaya çalıştığını algılamak yerine ''herif tavuğu nerden yememiz gerektiğini söylüyor aminiki''gibi gerzekçe entrylerle aldığınız favlar zaten kalitenizi belli ediyor.bu tiplerin bir çoğu zaten spor salonlarında direk kabak gibi ortada olan tipler.gülünüz geçiniz