şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
4390 entry daha
 • 2 aydır düzenli olarak vücut geliştirmeye gidiyorum. aslında kas yapma gibi bir derdim yok derdim göbeği biraz eritip kilo vermek. ilk defa spinning yapmaya başladım ve inanılmaz zevkli. hayatımda bu kadar ter attıran ve kalori yaktıran başka bir şey yaptığımı hatırlamıyorum. kilo vermek isteyenlere şiddetle tavsiye edilir. kilo olarak sadece 3 kilo vermeme rağmen yağ oranım da %32'den %25'e düşmüş bulunuyor. ama göbekteki yağlar şu an olduğu gibi duruyor ne yazık ki.
 • bilgisi olanların mesajını beklediğim spor türü.
 • hep diyorum da sallayan yok, bu vücut geliştirme merkezleri insanları mal yerine koyuyor uyanın artık.

  bakın arkadaşımız yazmış, göbek olduğu gibi duruyor, verip verebildiğim 3 kilo fakat yağ oranım %32’den 25’e düşmüş, bu da iki ay içinde olmuş. hayat bu kadar güzel olsun hepimiz isteriz fakat olmuyor ne yazık ki, burada yapılan sözde ölçümler tamamen sizi gaza getirip paranızı tırtıklamaya yöneliktir inanmayın.
 • 32% yağ oranına sahip olup 3 kilo verince (tamamını yağ dokusundan verdiğini farz edelim), yağ oranı 25%'e düşen bir kimsenin başlangıçta sahip olması gereken vücut ağırlığını bulalım:

  0.32x - [(x-3) / 4]= 3
  (1.28x - x + 3) /4 = 3
  0.07x - 3/4 = 3
  0.07x = 2.25
  x = 32.14 kg.

  vücut bir bütündür, beyin ve bedenin geri kalanı birbirinden ayrılamaz diye düşünüyorum. lütfen biraz da kafamızı çalıştıralım.
 • boşuna başlamayın. %99,99'unuz bırakacak. bıraktığınız anda da kazanımlarınız uçup gidecek. boş iş ve işsiz uğraşı. o baklavaları ve üçgen vücudu hormon basmadan kimse yapamaz. hormon basıp sağlığınızı mahvetseniz bile eninde sonunda hormon da basamayacaksınız ve kaslarınız balon gibi sönecek.

  siktir edin abi. adam gibi uğraş bulun kendinize. ciddi diyorum. hayatboyu sürdürebileceğiniz bir şey olsun.
 • 7 aydır, haftada 5 gün olmak üzere spor salonuna gidiyorum. benim için formula 1 izlemekten sonraki neredeyse en önemli uğraşım oldu. burada götü göbeği kocaman, kendinde salona gidecek ve daha sonrasında devam edecek iradeyi bulamayan herifleri boş verin. yapmak istiyorsanız hemen gidip yarın salona kaydolun. "arkadaşı bekliyorum, 2 hafta sonra başlamayı düşünüyorum" gibi şeylerle kendinizi kandırmayın ve de uğraşırsanız gayet üçgen vücudunuz ve baklavalarınız olur. cüsseli savaş hocanın deyimiyle "herkese bol şans". `::)`
 • bir hayat tarzı edinmeye çalışmak yerine hedefe ulaşmak için yaparsanız, yapamamanız veya yapıp sonra zortlamanız oldukça mümkün.

  her gün 18 hindi parmağı yemenize gerek yok. başlarda o %13 yağ oranına düşmek için bile macro (aldığınız kalori - yaktığınız kalori, aldığınız protein vs) takibi yapmanız yeterli. proteini gerekli ölçüde (vücut ağırlığı *1.6-2.4 denir genelde) aldığınız sürece tabi.

  sporu angut gibi yapmayın. kas çalışın, sadece göğüs ve biseps değil alt kasları da çalıştırın. koşu bandında 200 km koşmanıza da gerek yok, sakin olun. hiit yapın mesela, iyidir.

  bunları yaparken, yavaş yavaş, hayatınıza uyum sağlayacak şekilde yapmanız önemli. aksi takdirde söylenen gibi geri sararsınız.

  ben sardım yeni yeni toparlıyorum, ondan bu söylediklerim.
 • başlayalı henüz bir kaç ay oldu. düzenli yapılırsa ve biraz da sabırlı olunursa vucut şekil almaya başlıyor ve geliştiğini hissediyorsunuz ve bu da size keyif veriyor. kötü yanları da var tabi. mesela vucut gelisirken sanırım beyin küçülüyor. algim inanılmaz kuvvetliyken bu birkac aylik periyotta zayıfladığını rahatlıkla söyleyebilirim. sanki iq'um 10-15 puan kadar düştü gibi. olsun bu devirde vucut daha önemli. değiyor bence.
354 entry daha