• afedersiniz götü göbeği bıngıl bıngıl yağ bağlamış, kıvırcık saçlı kalın çerçeveli gözlüğü olan meriçlerin “dünyanın en beleş başlığı” diye bok attığı başlık.

hakikaten memnunmusun lan o kurbağa göbeğinden söylesene kumandayı vurunca dum dum ses geliyor mu ?

kendi dirayetsizliğinizi tembelliğinizi örtmek için bu kadar insanın severek istiyerek ve en önemlisi emek vererek yaptığı şeyleri küçük göstererek elinize hiç bişey geçmez bunu bilin.

ayrıca;

(bkz: boş bakkal taşak tartar)
  • 3 4 aydır düzenli gidiyorum. önceden spor boş adam işi derdik biz boşmuşuz haberimiz yokmuş amına koyum.
  • gençken yapılan doğal vücut geliştirme yaşlanmaya doğru asıl faydasını görür. yaşıtları boynu bükük “of anam anam tam şurasııı ağrıyor “ derken senin başın dik, utanmasan 7-8 halı saha maçı oynayacaksın.
  • başlamakta zorlananlar için bazı motivasyon kaynaklar;

akıllı saatler, (bkz: apple watch) (bkz: garmin vivoactive hr) : koşuhızı, antreman süresi, kalp atış hızı, uyku süresi, (bkz: vo2max) gibi değerlerinizi takip ederek gelişiminizi takip edin

akıllı tartı, (bkz: withings) : kilo, yağ, su, kas dağılımınızı haftalık takip edin. (bu arada withings'i nokia satın aldı, sonu meçhul ama tartıları çok iyi)

bluetooth kulaklık.: çok farklı ürünler denedim ama (bkz: airpods) inanılmaz.

online günlük: antremanlarınızı oluşturup takip edebileceğiniz bir sitede üyeliğiniz olsun.

bunlar başlamak isteyenler için yeterli ancak çok para hocam bunlar diyorsanız, gidin bir kolestrol veya şeker testi yaptırın ve ardından doktor dedi diye sokağa çıkıp koşun.

başlayın işte bir şekilde

spor olsun
  • zarganaları hasetinden çatlatan spor.
  • arkadas gercekten cok dogru yazmis,sadece vucut gelistirmek olarak bakmamak lazim ilerisi icin de vucudunuza yatirim olarak degerlendirmek lazim eger yarismaya falan hazirlanmiyorsaniz hic bir supplement takviyesi kullanmadan,ton baligi,market tavugu gibi urunler tuketmemeye calisarak yapmak en dogrusu merak etmeyin vucudunuzun gelismesi uzun da surse sonunda guzel sonuclar ortaya cikiyor.(yaklasik 3 yildir yapiyorum) tabi ıstanbul'da yasiyorsaniz koy tavugu,koy yumurtasi gibi dogal urunler bulmak zor,umarim sizinde benim gibi guneyde oturan ve size her ay kargoyla dogal urunler gonderen yakinlariniz vardir.
  • iki ay yapıyorum, çok zindeyim, vücudum şekilleniyor, kas kütlem artıyor, hacimleniyor, bı gün yorgun oluyorum bugünü atlayayım diyorum, gidiş o gidiş. bir sene sonra aynı kısır döngü. çok çabuk irtifaya geçiyorum.
  • kendinize bir hedef koymak, kendinize meydan okumak ve çalışıp o hedefe ulaşmak ve vücudunuzla yaptığınız düelloyu kazanmak zihinsel gücünüzü keşfetmenizi sağlayacaktır.
    daha kuvvetli olmak ve daha iyi bir vücuda sahip olmak her alanda kendinize olan özgüveni artıracaktır.

vücut geliştirme çalıştığınız sırada endorfin (mutluluk) hormonu salgılarsınız ve kendinizi daha iyi hissedersiniz. yapılan araştırmalara göre vücut geliştirme çalışmak depresyonun belirtilerini azalttığı söyleniyor. daha ne olsun sizde başlayın biran önce.
  • yine birkaç gün içinde efsane şeyler gelmiş. evet yorumlayalım, günlük stres atma yeri gibi.

1- (bkz: #75117580)karın kası çalışmak gereklidir. karın kası gövdeyi stabil tutmakta önemli bir göreve sahiptir. karın çalışın ama mümkünse izometrik şekilde kasarak. yani mekik crunch abanmanıza gerek yok. karın çalışmak sadece karın kaslarını göstermek için olmaz.

2- (bkz: #75118976)penis gelişmez denmiş, o kontrolu sağlayan kaslar da çalışarak güçlenir ancak boyutunda etkisi olmaması normal, zira penis zaten süngerimsi doku.

3- (bkz: #75137781)eğer bir hareketi yaparken acı çekiyorsanız yapmayın. ya yanlış yapıyorsunuz, ya bir sorun var, ya da hareket direk yapılmaması gereken bir hareket. no pain no gain mantığı bunun için söylenmemiş, eğer öyle anladıysanız çok yanlış anlamışsınız. protein tozunu kullanmanın size uzun vadede bir kas getirimi olmaz. kısa vadede belki.

4- (bkz: #75140853)doğru. mesela şu adama bakabilirsiniz daha vücut geliştirmenin adı geçmiyorken, bu adam fiziğiyle insanlara şov yapıyormuş. (bkz: eugene sandow) elbette daha iyi genetiğe sahip tipler çalışıp daha iyi de olabilir, ancak şu an bu adamın 2 katı olup ben doğalım yea triplerinde gezenler var.

5- (bkz: #75141746)motivasyon açısından güzel ama sondaki 3 kelime nedir allasen? önemli olan öncesi sonrası değil şu an olduğumuzdur her zaman.

6- (bkz: #75164180) steroid kullanarak cidden evde oturup, salona giden doğal bir adamdan daha çok kas yapma şansınız var. üşenmeyenler için: http://www.nejm.org/…ll/10.1056/nejm199607043350101
    az üşenenler için:
    https://www.aworkoutroutine.com/…eroids-vs-natural/

7- (bkz: #75157875) ya bu hep söylenir ama cidden bunun çok bir fark yaratacağını sanmıyorum. bunlar günlük değil haftalık bazda düşünülmeli. mesela hergün büyük kasları çok fazla çalıştıramazsınız, çünkü kas büyük olduğu için recoverysi uzun sürer. yani yağ yakmak istiyorsanız iş ağız ve cardiodan geçiyor. cardio nun ekstra yararı da (gerçi bu liss için değil hiit için söylenir) o kadar fark yaratmaz (afterburn effect diye süslü tabirler de var) ama aerobik kapasiteyi arttırmak spordan önce yapılması gereken şeylerden de biridir onu da sallamamak lazım, o yüzden dogru.

8- (bkz: #75157914) yemeyin tabi yulaf ezmesi at mısınız siz? zaten tadı da güzel değil boşverin.

9- (bkz: #75154389) hö? her satır için ayrı bir hö yazabilirim bu entrye.
hesabın var mı? giriş yap