şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az önce aklıma düşen muazzam tespit. kendim, kendime şaşırdım valla.
  şimdi eğri oturup düz konuşalım, hakikaten de öyle.

  kusursuz bir vücut için senelerce emek veriyorsun, yemene içmene dikkat ediyorsun, protein tozlarına servet yatırıyorsun, uyku düzeni vesaire derken resmen hayatı kendine zehir ediyorsun; gelgelelim ki bir ay sporu bıraksan özenle şişirdiği adonislerin, baklavaların, bicepslerin, tricepslerin adeta play doh oyun hamuru kıvamına evriliyor.

  senelerce özen ve azimle verdiğin emekler büyük bir nankörlükle çöpe gidiyor.

  üç günlük dünya. yiyin, için, spor salonlarında geçirdiğiniz onca zamanı kız arkadaşlarınızla sağda solda gezerek geçirin.
 • “uyku düzeni falan hayatı kendine zehir ediyorsun” lan düzenli uyumak hayatı kendine zehir etmek mi.

  katılmadığım tespit.

  vücut geliştirme bir spordur. hayat kaliteni arttırır. beslenmene ve hayat tarzına dikkat ettiğin kaliteli ve mutlu bir hayat sürersin.

  bazı gerizekalılar bu sporun sadece “ adonisi mi geliştireyim de kızlar düşsün” saikiyle yapıldığını zannettiği için derdini anlatamıyorsun.

  anlatmaya da çok gerek yok zaten.
 • bilimsel bilimsel konuşmak isterdim ama gerek görmüyorum.

  sağlam kafa sağlam vücutta bulunur diyorum ve ekliyorum;

  iyi bir beslenme, kaliteli bir uyku ve elbette spor, vücut direncini arttıran, daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlayan şeyler.

  öte yandan, kas hafızası denen olay nedeniyle, 6 ay bile ara verseniz, çok hızlı toparlayacaksınız.

  yani olay, adonis yapıp plajda kız düşürmek değil.
 • sağlıklı beslenmek,spor yapmak ile vücut yapmayı takıntı haline getirip servet dökmek arasındaki ince çizgide mantıklı bulunabilecek önerme.
 • hadi bu adam başlık açmış, olabilir, hakkı var açmış. ama aklı başında insanlar, neden bu adama oturup ciddi ciddi cevap yazıyor?

  işte bunu anlayamıyorum.
 • bu mantıkla hayatta düzenli yapılmaya çalışılan her hobi veya iş ömrü boşa geçirmeye eşdeğerdir.
  hayatta "bir şey" yapınca ömür boşa geçmiyor emin olun. ömrün boşa geçip geçmemesi sizin yaptığınız işin ne kadar bokunu çıkardığınıza bağlı. btc oynayarak bile ömür boşa geçirilebilir, dna hasar onarımına çalışarak bile ömür boşa geçip gidebilir 'eğer doğru adımlarla bilinçli bir şekilde' yapılmıyorsa.
  sen yaptığın işten zevk alıyorsan sonuçları bok gibi olsa bile ömrünü harap etmişsin sayılmaz sonuç olarak.
 • diyanet açıklaması sandım.
 • sonunda kız arkadaşlarınızla sağda solda gezerek geçirin dediğin ve diğer yönden öneri sunmadığın için son noktasına katılmadığım tespit..

  katıldığım tarafı ise etrafta onca insan fitness yapıyor, çoğu sentetik olan ve kanser hücrelerini besleyen supplement kullanıyor. peki hiç düşündünüz mü yaptığınız spor mu ? bana sorarsanız fitness futbolcu, dansçı, manken ve bilimum iş ile uğraşan insan için gerekli, sağlık ve postür veya biraz sağlık için kararında yapılması taraftarıyım. yoksa iranlı'lar gibi şişmek özentilikten ve sağlık sorunundan başka bir şey getirmez size..

  son olarak kısacası herkesin instagram'da vücudunu attığı, düşük kalorili yemekler ile beğeni kasmaya çalıştığı, her önüne gelenin pt'ım deyip program yazdığı yerden hayır gelmez. onun yerine basket oynayın, halı saha maçlarına gidin, dans öğrenin, kürek çekin daha iyi ve egodan arınmış bir birey olursunuz...
 • o kaslar bir kere şiştikten sonra tekrar spora başlayınca gittiği gibi geri döner 1-2 ayda . spor geçmişi olanlar yani 6 ay -1 yıl yada daha fazla çalışmış biri sporu bırakırsa kasları yavaşça küçülür ama spora döndüğü gibi aynı hızla geri belirginleşir . ayrıca spor ve sağlıklı yaşam eziyet değil mutluluk sağlayan şeyler . yaparken ölüyormuş gibi hissetsende spordan sonra tatmin olmuş ve toksinlerden arındırılmış hissediyorum. terden sırılsıklam ve leş gibi olmuş bedeni sıcak suyun altında dinlendirmek, ertesi gün çalıştırılan kaslardaki yumruk yemiş gibi sızlama bana zevk veriyor. (bkz: zevk alınan ufak sapıklıklar) içtiğim protein tozunun, yediğim yumurtanın o an kaslarıma hücum edişini hissederken zevk ölüyorum lan !
 • he işte böle trolluk yapın;

  45-50 cm kol için heba olan hayatlar işte bunlar.. o kol öyle bi ayda gitmez yalnız onu söylim..