şükela:  tümü | bugün soru sor
  • benimle beraber, bic cok "bolca killi" olan erkegin ortak problemi olsa gerek.
    dovme yaptirmak istersiniz ama killariniz buna engel teskil etmektedir.

ben mesela anca avuc iclerime ve anlima dovme yaptira bilirim gozukmesini istiyorsam.

bak aklima thailand geldi. orda kick box kurslari son sinifi basariyla bitiren elemanlarinin gogsune dojonun simgesini dovme yaparlar, bir gelenektir bazilarinda. daha dun gibi hatirliyorum hocamin uzgun kopek bakislarini.. gogsume dovmeyi yapmak istiyordu ama malum bana gogsunu tiras et de diyemez, ayip kacar. bir dene dedim oyle killarin arasindan, sevincle atladi. elini zor kurtardik gogus killarimdan az kalsin kesmek zorunda kalacaktik bileginden. killarin arasindan dovme ignesini bulmak/cikarmak icinse hastanede mr ye girmistim. bu da boyle bir animdi iste.
  • dovme yaptirmadan once epilasyon yaptirarak halledilebilecek bir durum olsa gerek
  • (bkz: epilasyona hayir) (bkz: delikanliyi bozan seyler)

bu ara dovme yapa bilecegim (ve olan) bir yer daha var. (bkz: vajina katili)
  • vücut kılları yüzünden duyamamaktan daha yaşanır bir olaydır. 26 yaşındaki şangaylı bir adam bu yüzden geçen hafta ameliyat olmuştur. (dünya rekoru %98 olsa da) kendisinin vücudunun %96'sı kılla kaplıymış. (bkz: reuters)

http://story.news.yahoo.com/…tos_wl/r1459394032.jpg
  • epilasyonla bu orman çocuğu görünümüne son verilebilir ancak dövme yapılan yere epilasyon yapılamaz. gerekli yerlere epilasyon yapılıp, dövmeli kısım ağdayla halledilebilir. (bkz: metroseksüel erkekler)
  • çok kıskanırım dövme yapan insanları lisede kafamda demir demirkanın kolundan boynuna uzanan dövmesini yaptırmak vardı. etraftaki vahşi söylentiler yüzünden askerlik sonrasına erteledim dövme işini. zaten o söylenticilerin dibine koyayım yok muayenede gay olup olmadığını öğrenmek için makata sopa sokuyorlar yok dövmelere, façalara ütü basıyorlar daha neler neler nasıl bir dehşetle gitmişim askere daha yeni yeni idrak edyorum. ütü mevzusundan korktuğum için askere kadar hiç gündemime getirmedim dövme konusunu zaten yaşta küçük sayılır sülalede tutucu tipler var cenabet herif senin yüzünden memlekete yağmur yağmıyor tarzı baskılarını hissetmemekte bir diğer sebepti.

geçenlerde hayko cepkinin kolundaki dövmeyi gördüm yine bir tereddütle dolu bir özenti kapladı içimi. ne zaman aramızda yaşam standardı bazında klasman farkı olan birine özensem fiyaskoyla sonuçlanıyor. benle aynı standarttaki insana neden özeneyim o da ayrı konu. röportajlarında ben zaten tvyi kaldırdım diyen ünlülere özenip odayı budist tapınağına çevirmişliğim var sene 2012 olmuş ben hala halil sezai kimdir bilmiyorum. en sonunda dayanamayıp laptopu geri aldım odaya ama tvyi verdiğim öğrenci evindekiler geri vermediler ayrıca ps2 mi de aldılar durumumdan yaralandı hayvan herifler buradan bütün savcılara… neyse. dövme sevdası yeniden baş gösterince dövme aramaya başladım. gidip gelip demir demirkan dövmesinde takılı kalıyordum sonuçta ilk gözağrım. bu arada hiç hesaba katmadığım bir şey ortaya çıktı.

özel yaşantıda olan bazı sorunlar yüzünden askerden önceki dönemde başlayıp ve askerlik esnasında devam eden depresif süreçte saçlarım seyrelince vücudumda ters etki yapıp dehşet bir kıllanmayla karşı karşıya kaldı. lisede ayın ondördü gibi olan vücudum epilasyon karşıtı örgüt lideri kıvamına geldi. o kadar adamla aynı yerde yattık acaba bu kıllılık bulaşıcı mıdır diye düşünmedim değil. şu an bedenimde dövme yaptırılacak yerler arasında tek müsait yer belim. bele yapılan dövmeye fahişe damgası diyorlarmış oraya da sikseler yaptırmam yok lan sikseler yaptırırım ekmek parası mecnun nabıcan neyse girmeyeyim o konuya. en sonunda yaza damga vuracak dövmemi ayak bileğimin üst tarafına yaptırmayı düşünüyorum. hala ne çizdirileceğine de karar vermiş değilim.
  • rahatsız edici bir durum. kolumun dirsek altı kısmı tüylü denemeyecek derecede kıllı ve ben bu nedenle tüm kolumu dövmeyle kaplamaya çekiniyorum. dövme yapıldıktan sonra o kıllar gene çıkacak ve nasıl bir görüntü oluşacak bilemiyorum. lazerle aldırsam, bu sefer diğer kolu da aldırmak gerek. e iki kolu aldırsam, bu sefer bacaktaki kıllar yüzünden altıma pijama giymiş üstüme giymemiş gibi görünücem.

kafamda deli sorular...
  • epilasyon merkezlerinde kolayca çözülecek sorun.
    kabul edelim dövme çok çekici.
    değer bence.
  • önce epilasyon sonra dövme atasözünü unutmamak gerekir.
  • tüylü hayvanlarin(aslan, kaplan, ayı vb) dövmeleri yaptirilirsa sırıtmayan durum.

ancak kişi çok esmer ve kıllar siyahsa o bölgeye epilasyon yapılacak ya da kıllar sürekli kesilecek. ancak zor bir durum insanın istediği dövmeyi yaptıramamasi.

renkli yaptırılabilir siyah yapılmasindansa. daha çok on plana çıkar kıllardan. oranın sürekli alınması dövme konusunda sıkıntı yaratmaz. dövme iç katmanda zaten. ancak üst kısmı yani en dıştaki ilk deriyi tahriş edebilirsiniz. etmemek için dove sabunla nemlendirip öyle alırsanız dövme görüntüsü etkilenmez. aksi durumda dövme silik gözükür(tahriş olursa deri).

kadın olmanın çok nadir avantajlarından biri istediğin dövmeyi yaptırabilmek.
    bir de tavsiye; kendiniz için anlamlı olan dövmeyi yaptırın. hijyenik koşullarda yaptırın ve tasarım olsun. dünya üzerinde sadece sizde olur böylelikle.