şükela:  tümü | bugün soru sor
 • groove'lu insanlar topluluğu. kendilerine özgü bir soundları var ve bana groove spoon'u anımsattı nedense...
 • henüz keşfettiğim şahane grup. gitarsız funk ve bolca elektrik piyano. daha ne isteyebilirim ki!
 • çok yetenekli müzisyenlerden oluşan grup. ara ara çeşitli müzisyenlerle birlikte çalarlar. bu isimlerden biri de antwaun stanley isimli siyahi arkadaştır ve gruba oldukça tesadüfi bir şekilde katılmıştır. hikayesi şu şarkının başında mevcuttur. hatta yamulmuyorsam bu grupla ilk şarkısıdır.

  edit: şimdi efendim oltaya gelmişim. antwaun stanley yılların sanatçısı imiş, şarkıdaki hikaye de kurgu imiş. ancak ilk atlayan sazan ben değilmişim en azından.

  grubu biraz daha tanıdıkça anlıyorsunuz işleri güçleri itlik köpeklik ve ironi. özellikle klavyeci kırıp geçirir.

  şimdi olaya gelin: adamlar 2014 cıvarında sleepify diye bir albüm çıkarıyorlar. içindeki şarkıların tümü 30 saniyelik sessizlikten oluşuyor. şarkıların isimleri de z, zz, zzz diye gidiyor.

  adamlar fanlarına diyorlar ki, gece yatarken spotify'dan sleepify albümümüzü loopa alın. biz de spotify'dan para kazanalım, size bedava konser verelim.

  spotify ilk başta gülüyor eğleniyor ama sonra bakıyor olacak gibi değil, olay büyüyor çünkü, albümü kullanım şartlarını ihlal ettiğinden spotify'dan çıkarıyor. adamların en büyük korkusu bunun diğer müzik gruplarına da örnek olması diğer yandan da. aslında grubun yaptığında bi sakınca yok, adam sinüs dalgası bile oynatabilir bir albüm boyunca ama bu işteki cinlik spotify'ı çok rahatsız ediyor işte.

  tabi albümü yayından alıyorlar ama iş işten geçmiş durumda, bir ay sonra grup yaklaşık 20000$ kazandığını duyuruyor ve amerika çevresinde söz verdiği sleepify turunu düzenliyor. grup para kazanıyor, insanlar bedava müzik dinliyor.

  adamlar spotify'ı keklemiş, ben sazan olmuşum çok mu?
  (bkz: ağam bizimle eğleniy)
 • 2011 çıkışlı, university of michigan kökenli üyeleriyle güncel funk müziğin en iyi temsilcilerinden sayılabilecek grup. grooveları, gitar kullanmamaları ve bas gitar ağırlıklı şarkılarıyla oldukça dikkat çekici bir grup. beastly, back pocket, it gets funkier gibi şarkılarıyla grubun soundu aşağı yukarı kestirilebilir.
 • tas gibi grup. fugue state diye bir sarkilari var ki alir goturur. klasik muzik ile funk'in bilesimi bir seyler yapmislar adamlar. bir de muziklerinde groove denen olay cok on planda. biraz da bu yuzden belki cok "kulaga carpan" bir tarzlari var.

  vulfpeck-fugue state
 • grubun geçen haftaki brüksel performansı gayet sağlam:

  https://www.youtube.com/watch?v=ddl5k9lpz9w

  bana jamiroquai'in ilk dönemlerini hatırlattılar. analog ve groovy...
 • uzun süredir, yaptıkları groovy müzik hakkında bir iki kelam etmek istediğim ancak bir türlü edemediğim harika grup. hı bugün de o kelamı etmeyeceğim. ama karşıma çıkan bir videoları ile geceme görsel şölen katmış durumdalar.

  daha doğrusu videoyu ted trembinski adında birisi hazırlamış. çok da güzel olmuş. dean town'daki efsane bass line ancak bu kadar güzel görselleştirilebilirdi. daha fazla sözü uzatmadan işitsel ve görsel şölen ile baş başa bırakıyorum.
  https://www.youtube.com/watch?v=azfeeagrxrk

  kendime not: yakın zamanda bu şahane grup hakkında gerçek hislerini detaylı bir şekilde yaz. lütfen.
 • son dönemde canlı izlemek istediğim gruplar arasında ilk sıralarda yer alan groovy grup.
 • cory henry, jacob collier ile bir mix yapıldığında tadından yenilemeyen gruptur. dean town'daki bassline enfester.

  şöyle ki