şükela:  tümü | bugün
 • groove'lu insanlar topluluğu. kendilerine özgü bir soundları var ve bana groove spoon'u anımsattı nedense...
 • henüz keşfettiğim şahane grup. gitarsız funk ve bolca elektrik piyano. daha ne isteyebilirim ki!
 • çok yetenekli müzisyenlerden oluşan grup. ara ara çeşitli müzisyenlerle birlikte çalarlar. bu isimlerden biri de antwaun stanley isimli siyahi arkadaştır ve gruba oldukça tesadüfi bir şekilde katılmıştır. hikayesi şu şarkının başında mevcuttur. hatta yamulmuyorsam bu grupla ilk şarkısıdır.

  edit: şimdi efendim oltaya gelmişim. antwaun stanley yılların sanatçısı imiş, şarkıdaki hikaye de kurgu imiş. ancak ilk atlayan sazan ben değilmişim en azından.

  grubu biraz daha tanıdıkça anlıyorsunuz işleri güçleri itlik köpeklik ve ironi. özellikle klavyeci kırıp geçirir.

  şimdi olaya gelin: adamlar 2014 cıvarında sleepify diye bir albüm çıkarıyorlar. içindeki şarkıların tümü 30 saniyelik sessizlikten oluşuyor. şarkıların isimleri de z, zz, zzz diye gidiyor.

  adamlar fanlarına diyorlar ki, gece yatarken spotify'dan sleepify albümümüzü loopa alın. biz de spotify'dan para kazanalım, size bedava konser verelim.

  spotify ilk başta gülüyor eğleniyor ama sonra bakıyor olacak gibi değil, olay büyüyor çünkü, albümü kullanım şartlarını ihlal ettiğinden spotify'dan çıkarıyor. adamların en büyük korkusu bunun diğer müzik gruplarına da örnek olması diğer yandan da. aslında grubun yaptığında bi sakınca yok, adam sinüs dalgası bile oynatabilir bir albüm boyunca ama bu işteki cinlik spotify'ı çok rahatsız ediyor işte.

  tabi albümü yayından alıyorlar ama iş işten geçmiş durumda, bir ay sonra grup yaklaşık 20000$ kazandığını duyuruyor ve amerika çevresinde söz verdiği sleepify turunu düzenliyor. grup para kazanıyor, insanlar bedava müzik dinliyor.

  adamlar spotify'ı keklemiş, ben sazan olmuşum çok mu?
  (bkz: ağam bizimle eğleniy)
 • tas gibi grup. fugue state diye bir sarkilari var ki alir goturur. klasik muzik ile funk'in bilesimi bir seyler yapmislar adamlar. bir de muziklerinde groove denen olay cok on planda. biraz da bu yuzden belki cok "kulaga carpan" bir tarzlari var.

  vulfpeck-fugue state