şükela:  tümü | bugün
 • digitalocean benzeri, aslında cloud özellikleri bulunmayan ssd kvm vps'ler sunan firma. digitalocean'ın aksine en düşük paketlerinde (5$) 768 mb ram bulunmakta, fakat hdd miktarı digitalocean'dan 5 gb daha az. içinde tokyo ve sydney gibi hoş yerler bulunan 12 lokasyonda vps oluşturabiliyorsunuz.

  link
 • digitalocean dan farkli olarak almanya lokasyon sunan cloud firmasi.
  en dusuk paketlerinde ram 768 mb.
  "ssdvps" kupon koduyla hesabınıza 20$ kredi ekleyebilirsiniz. *
  "get deal" kupon koduyla ise ilk 5 dolar odemenize, 5 dolar ekleyebilirsiniz.
 • digitaloceandan en önemli farkı işlemci gücüdür. do'daki işlemcilerde işlemci darboğazına girmek işten değil. do'da %100 işlemciye ulaşıp çakılan uygulamalar vultr tarafında uçuyor.

  yalnız uptimeları digitalocean kadar sağlam değil ara sıra kısa kısa kesintiler olabiliyor. özellikle paris nodu bu konuda açık ara önde.

  şu nacizane komut ile iki cpunun performansları ölçülebilir.

  time for i in {0..10000}; do for j in {0..1000}; do :; done; done

  vultr: http://www.vultr.com/?ref=6811400
  do: https://www.digitalocean.com/?refcode=a0e84fe345e1
 • sanal kredi kartı kabul etmeyen firma. parasını aldıktan sonra neyin lafını ediyorsa artık. storage server özelliği güzeldi ama kalbimi kırdı.
 • sanal kredi kartı kabul etmiyor evet. ancak performans konusunda aynı özelliklerde digitalocean dropletlerini rahatlıkla geçiyor. açıkçası digitalocean'daki sunucumu buraya aktardım. +serverpilot ile gayet memnun geçinip gidiyoruz.
  reflink
 • transfer dedikleri hem upload hem download sadece download yansımıyor.
 • bunu çok sefer söylemem gerekti, ama vultr'ın da ramnode ile alakası yoktur ve birbirlerine "alternatif" olamazlar.

  (bkz: #47049927)

  bir kere, vultr bir cloud (!) vps sağlayıcısıdır ve saatlik ücretlendirmeyi, anlık sunucu deploylama ve destroylamayı desteklemektedir, fakat ramnode'da bunların hiçbiri yoktur. ayrıca vultr'da bulunan storage ve dedicated instance'lar (veya alternatifleri) ramnode'da bulunmamaktadır, ve ramnode vultr'da olan snapshot, startup scripts, block storage gibi pek çok özelliğe de sahip değildir. ramnode'de olan openvz sunucular (!) da vultr'da yoktur, vultr sadece kvm ile gerçek sanallaştırma yapar. buradan vultr'ı falan iyilediğim anlaşılmasın, zaten düzenli olarak sadece ramnode'u kullanıyorum. ama elma ile armutu karşılaştırarak aff linkleri üzerinden para kazanmaya çalışmak hoş değildir.
 • severek izliyoruz
 • ...
 • müthiş hızlı vpsleri müthiş uygun fiyatlara veren güzide şirket. "müthiş hız" şöyle oluyor; 1 gb/s disk yazma/okuma hızı, bırak vps'i, çoğu firmanın dedicated server paketlerinde göremediğim hız, ve emin olun 20 yıla yakındır bu endüstri üzerinde deneyimlerim vardır, denemediğim(iz) şirket kalmadı, ovh, hostgator, natron, godaddy, 1and1, rackspace, arpnetworks, transip, ve niceleri. vultr, bir tomar sunucuyu kısıtlı/cılız network bone'larına sıkıştırmayan, sunucuları rahat, hafif, ağı hızlı ve gerçekten performanslı bir şirket. kontrol panel'inde yok, yoktur. reel anlamda yok, yoktur. kendi os iso arşivleri haricinde, panele linkini eklediğiniz dilediğiniz bir iso kalıbını mount edip vps'inize istediğiniz işletim sistemini yükleyebilirsiniz, kvm konsol giriş imkanı, ek ip ayarları, snapshot, backup, her şey düşünülmüş. ayda 210 dolar bayıldığımız bir başka hosting şirketinin, console/terminal ip kvm hizmet talebimize saati 50 usd fiyat çekmesi, "en azından şu iso'yu mount edin" ricamıza dahi para isteyen şirketlerle dolu ortalık. deneyin, teşekkür edeceksiniz.