şükela:  tümü | bugün
 • bir sertab erener $arkisi.. klibi guzeldir, degi$iktir..
 • bu sarkinin klibi hakikaten de turk popundaki en orjinal eserlerden birisidir. sanki "oyle bir klip cekelim ki tum turkiye sertab tiz seslere ciktiginda arroway neler hissediyor gorsun" amaciyla yapilmisti. mesela sertab'in nakaratta sesinin goge vurdugu an ile patlayan atom bombasi goruntusunun senkronizasyonu beni kalbimden vurmustu. ama ne yazik ki bu tip sarkilardan sonra sertab "cok bagiriyor, pek ruhsuz, vs" seklinde gerzekce elestirildigi icin kadincagiz bizlere "haa, oyle mi? size bunu verelim o zaman" diyerek ask olmez'i hediye etti(!). boylece savasi bagirmak ile tize cikmak arasindaki farki anlamayan dangalaklar kazandi.
 • sozleri aysel gurele ait yüzlerce süper eserden sadece biri.

  sozlerini de yazayim tam olsun:

  gün gelir rüzgar fırtına olur
  dertleri gönül kendisi arar da bulur

  her gülüş cevap,her cevap günah
  olmuyor ne yapsan, içinde kopar bir isyan

  tanrı unutmuş olsa da
  vur durma vur yüreğimi , vur
  olan olmuş ne olur ? hayata bir daha vur

  gülümse ne olur, bugünler dün olur
  hatiralarla yaşanmaz ki yazik olur

  tanrı unutmuş olsa da
  vur durma vur yüreğimi , vur
  olan olmuş ne olur ? hayata bir daha vur
 • bu guzel bestenin sahibi, sarkiyi muthis yorumlayan sertab erener'dir. klibi serdar erener cekmistir.
 • "n'oluyor biliyor musun, bazen eve erken gideyim diyorum. 6:00-7:00 gibi. insanların otobüslerden, vapurlardan boşaldığı saatlerde gideyim. herkes gibi eve gideyim diyorum. fırından ekmek alayım. sokağın yokuşunu çıkarken birden bire aklıma orası geliyor. o geliyor. o yokuşu çıkarken tuhaf oluyorum. sanki bir şarkıcıyım ve orada şarkı söylüyorum. zaman zaman şarkıcı olsam ve şarkımı şurada söylesem diyorum. herhalde o çok tuhaf bir şarkı olurdu. herkesin yüreğinde izler bırakırdı. garip değil mi?"

  demiş orhan çetin zamanında. ben de işte o yokuşta bir şarkı söyleseydim eğer, böyle bir şey olurdu sanıyorum.
 • sertab erener'in en güzel albümünün, en güzel parçasıdır, nazarımda. bir de artık eskimiş, eprimiş, sevinçten uzak* bir dostu hatırlatır bana en çok...
 • ne zaman dinlesem bana bindokuzyüzkırkbeş'i hatırlatan şarkı. malum bindokuzyüzkırkbeş'i de rahmetli aysel gürel yazmıştı ve atom bombasını anlatıyodu o şarkı da. gerçi vur yüreğim sadece atom bombasına değil, gelmiş geçmiş bütün insan eliyle olmuş felaketlere isyandır. sağlam isyan eder bu şarkı yaradana, 'sen unutmuş olsan da benim yüreğim hatırlar' der.
  klibi çok orijinaldir. ilk çıktığı zaman kral tv'nin* başına geçip bu şarkının çıkmasını beklerdim. hey gidi günler hey.
  sonra sertab abla bi hırs yaptı, örovizyon dedi, ingilizce, ispanyolca şarkı dedi, dünyaya açılacam dedi. bi daha da böyle şarkılar dinleyemedik kendisinden. şimdi n'apar bilmem bile.
 • arabesk bir tabir. içimi karartıyor. dön yüreğim, vur yüreğim, sal yüreğim, yar yüreğim. pop müzik şarkı sözlerinde artık "yürek" ve "yar" kelimeleri yasaklanmalı. vur yüreğim nedir? insan hiç kendisiyle konuşur mu? yüreğime söz geçiremiyorum, beynime bişey edemiyorum. yav zaten totali sensin onun, ne gerek var organlarına seslenmeye, insan kendisini organa indirgememeli. sonra biz erkekler kendimizi penisimize indirgeyince kızıyorsunuz. ha yürek ha penis, ikisi de organ sonuçta, sen mi karar vereceksin hangi organıma kendimi indirgeyeceğime? nerede eşitlik, nerede özgürlük lan?!

  dur ben de bir şarkı yazayım;

  vur yüreğim
  kur yüreğim
  koroner tıkanmış
  dur yüreğim.

  kıçımda çıktı ur yüreğim
  ben bir kuşum aşkım
  cilveli bir üveyiğim*
  beni benden aldın
  şimdi gel de "yar" yüreğim

  al sana şarkı.