şükela:  tümü | bugün
  • şu sıralar demet akalın ın soyledigi ve yine ya ben galiba seviyorum bu kadını hay allah dememe sebebiyet verdirmiş güzel şarkı. * * * * lakin öyle bir klip çekmiştir ki bu şarkıya hala aklım fikrim almaz. bir yatağın üzerinde yarı çıplak garip hareketler yapıyor. ama tabi (bkz: amac aracı haklı cıkarır) diyor kendi halime kendim acıyor ve susuyorum.

(bkz: tutmayın beni sözlerini de yazıcam)

bu kadarı az mı yeter tükendi içim zorsun zor
    şşttt! kenara çekil biter burda zorla değil
    suçu günahı boynuma bırak kabülüm yeter ki
    düş yakamdan aman canım yoluna feda değil
    kime böyle dalıp gitmelerin
    son bakışıydım ya gözlerinin
    dağıttığın bu ev ve ben şahidim
    seni vuracak yeminlerin
    ardından yıkılmam unuturum
    yalan aşkından büyük gururum
    yazarım hasretini de tarihe
    soyunur yeni aşka ruhum
    sana ne sabır ne yürek dayanmaz inan çatlar taş
    uff! yalanı bırak allahaşkına aşkı ögren
    zararı ziyanı bana sefası sana haramdır
    suç arama boşa çözüm getirmez ayrılığa

(bkz: magazin sosyolojisi)
  • eski sevgiliye karşı "güçlüyüm ,yıkılmadım ayaktayım; senin de allah belanı versin" mesajı gönderen standart demet akalın şarkısı.
  • bu kiz sarki soyluyor yahu dedirtmis sarki.
  • "bu kadin da guzel sarki soyleyebiliyormus" dedirten sarki. biri duyup laf edecek diye cekinenler, bi kosede gizli gizli dinlesinler.
  • yildiz tilbe yorumu demet akalin yorumu ve duzenlemesine bin basan sarki, ki ben nsa'da demet'i yildiz'a onyuzbin kere yeglerim, hele de yildiz tilbe'nin son albumlerindeki arabesklesmesinden sonra... ama kadin o kadar guzel sarki yapmis ve o kadar icten soylemis ki, aralardaki uuf'lar, ah'lar sarkiya ruh katmis resmen... keske yeni yaptigi sarkilar da ilk 3 albumdekiler kadar iyi olsa.
  • yıldız tilbe öyle harbiden, öyle delikanlı söyler ki. of çok sağlam. hasretlere tarih attırır, tarihlere hasret yağdırır.
  • bu şarkının "şşt kenara çekil", "uff yalanı bırak" kısımlarına vurgunum. şarkı sıradan nakaratının gölgesinde yine de oldukça güzel.
  • yıldız tilbe yorumunu dinledikten sonra başka kimseden dinlemek istenmeyecek şarkı. sanki şarkı stüdyoda değil de sevgilisi ile konuşurken kaydedilmiş gibi.
  • o nası içten bi haykırmaktır "kime böyle dalıp gitmelerin" diye, vay arkadaş kadın yapmış en güzelinden.
  • şarkının başlangıcı ile nakaratı birbirinden o kadar farklı ki nakarata girdiği anda vokal*, insan yüzüne adeta sol kroşe yiyor. tam ilk nakarat bittikten sonra kendimize geliyoruz, ringde bir o yana bir bu yana kaçışıyoruz fekat ikinci nakaratın gelmesiyle kroşeler yerini aparkata bırakıyor. bize de nakavt olmaktan başka seçenek bırakmıyor. sol tarafımız sızlarken beynimizin de patlamasıyla yıldızları sayarken buluyoruz kendimizi.

"ardından yıkılmam unuturum"

yalan amk.